imprezy, wycieczki, wyjazdy

BAL  ANIOŁÓW

22 stycznia nasi podopieczni z klas integracyjnych brali udział w balu , który organizowany był w Domu Narodowym w Cieszynie. Na bal zaproszono uczniów z klas integracyjnych i podopiecznych z ośrodków wychowawczo- rewalidacyjnych Powiatu Cieszyńskiego. Były występy chóru, grupy teatralnej, zabawy z harcerzami i studentami UŚ, zabawa przy muzyce. Klaun uczył dzieci tworzenia figurek z balonów. Był też pyszny poczęstunek. Dzieci dostały na pożegnanie paczki ze słodyczami. Bawiliśmy się wspaniale.

Magdalena Pruska

WARSZTATY

W dniu 10 marca 2015 roku uczniowie z klas integracyjnych drugich i trzeciej gimnazjum uczestniczyli w Dniu Otwartym dla gimnazjalistów „WIOSENNE INSPIRACJE”  ZPSWR w Cieszynie.

Po warsztatach gastronomicznych zwiedziliśmy wyremontowane sale lekcyjne i pracownie. Szkoła oferuje piękne klasy wyposażone w profesjonalne pomoce naukowe i dydaktyczne i, co najważniejsze, naprawdę miłą, rodzinną atmosferę.

Wróciliśmy do Skoczowa ze słodkościami, które własnoręcznie udekorowali uczniowie. Poczęstowali członków rodzin i rówieśników.

Nasi uczniowie na pewno będą kontynuować już niedługo naukę w nowo poznanej szkole i zdobędą wymarzony zawód.

potrawapotrawapotrawapotrawa

Dziękujemy za zaproszenie na warsztaty !!! Było bardzo miło.

J. M.

W ramach projektu " Postaw na siebie " uczniowie biorący w nim udział uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych :

- 11 marca 2015 roku zwiedzili muzeum Zofii Kossak w Górkach Wielkich gdzie spotkali się  z wnuczką pisarki.

Nastepnie odwiedzili chlebową chatę i brali udział w zajęciach warsztatowych " Jak powstaje chleb " –

•  -młócili cepami
  •  -robili masło
  •  -piekli podpłomyki
  •  -zwiedzili pasiekę oraz mogli zobaczyć dawne pojazdy konne

Więcej zdjęć w galerii.

-  26 marca 2015 roku pojechali do muzeum - skansenu w Ochabach gdzie zobaczyli :

•  stare pojazdy
  •  wygląd dawnej chaty
  •  dawny zakład fryzjerski
  •   stare zabawki

Wycieczka zakończyła sie wspólnym ogniskiem.