Menu

STOWARZYSZENIE NA RZECZ INTEGRACJI "BĄDŹMY RAZEM"

Wydarzenia

Charytatywna Zumba - 2018

W środę, 5 grudnia odbyła się kolejna charytatywna Zumba organizowana przez Panią Anitę Trąbałę i Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Bądźmy Razem". Podczas imprezy zbierane były pieniądze dla podopiecznych naszego stowarzyszenia. Na najmłodszych uczestników czekało wiele atrakcji m.in. zabawy ruchowe, gry edukacyjne, malowanie twarzy oraz spotkanie z Mikołajem. Oprócz szczytnego celu, jakim było dofinansowanie naszego stowarzyszenia, pokazaliśmy również jak fantastyczna jest aktywność fizyczna oraz ile radości może dać taniec.

Dziękujemy za wsparcie naszej działalności oraz za wielkie serce jakie okazujecie Państwo każdego roku.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

http://sp8skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=364

 

Uroczyste otwarcie sali doTerapii Integracji Sensorycznej

 

W dniu 14.12.2017r. w godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie odbyło się uroczyste otwarcie sali do Terapii Integracji Sensorycznej. Sprzęt do ćwiczeń został zakupiony z funduszy projektu unijnego "Ja i  moja edukacja" realizowanego przez M Z O w Gminie Skoczów. Koszty adaptacji korytarza na salę ćwiczeń pokryto ze środków uzyskanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Bądźmy Razem" przy Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie od sponsorów i przyjaciół szkoły. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał v-ce Burmistrz A. Bubnicki. Honorowymi gośćmi byli również Dyrektor M Z O  w Skoczowie K. Kusiński, Sekretarz Gminy B. Macura, radni Gminy Skoczów M. Brodniewicz, M. Sobik - przewodnicząca Komisji Oświaty oraz  Rodzice.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://zs1skoczow.edupage.org/album/?#gallery/304

Nasi sponsorzy:

BANK SPÓŁDZIELCZY W SKOCZOWIE OBJAZDOWA 10 43-430 SKOCZÓW 

BIURO RACHUNKOWE JOANNA SC JOANNA NOWAK. JOANNA NOWAKOWSKA
ZIELONA 37 44-335 JASTRZĘBIE-ZDRÓJ 

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE "SPRINT"
F.JAGODZIŃSKI.D.TIETZ SP.J
UL.TURYSTYCZNA 542 44-335 JASTRZĘBIE ZDRÓJ 

ARTINSTAL PI SP.Z O.O. SP.KOMANDYTOWA
UL. LIPOWA 2 POGÓRZE 43-430 SKOCZÓW

PHU PRIMA ŚWIERKOT.BATKO SPÓŁKA JAWNA
UL.KOROLA 67A 42-605 TARNOWSKIE GÓRY 

'ALICJA'FIRMA HANDLOWA DZIERGAS A.STUSEK A. SP.JAWNA
RYNEK 12 43-430 SKOCZÓW

ADAM GRZEGORZ OLSZAR
UL. MONIUSZKI 9 M.4 43-400 CIESZYN

KOWALCZYK ANASTAZJA SCHODOWA 10
43-430 SKOCZÓW

OŚRODEK NARCIARSKI „STOŻEK”
UL.ZJAZDOWA 11,43-460 WISŁA

ZUBIK KRYSTYNA UL.MICKIEWICZA 21B

RYSZARD BOCHM WISLA WIELKA
HODOWCOW 55

ANDRZEJ CICHY

MARZENA KONIECZNY

_________________________________________________________________________________________________________________

Finał projektu

pt. "Integracja sztuką, czyli sztuka integracji" w SP8

  

12 grudnia br.  w auli naszej szkoły uroczyście zakończyliśmy realizacje projektu dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Prace trwały od czerwca i skupiały się m. in. na włączeniu osób niepełnosprawnych w społeczność osób pełnosprawnych, angażowaniu mieszkańców  w życie szkoły i osiedla, zainicjowaniu działań o   charakterze art terapii i doposażeniu Stowarzyszenia  BĄDŹMY RAZEM  w sprzęt nagłośnieniowy i techniczny do pracy z osobami niepełnosprawnymi i nie tylko. Projekt polegał na przygotowaniu przedstawienia, w którym wzięły udział zarówno dzieci pełnosprawne jak i te ze specjalnymi potrzebami. Przygotowania do spektaklu obejmowały warsztaty ze specjalistami (logopeda, psycholog, zawodowa aktorka), próby, przygotowanie kostiumów, scenografii, wystawę prac plastycznych. Finałem było spotkanie, na którym mogliśmy podziwiać przygotowane przez dzieci przedstawienie pt.: Przemiana pana Scrooga , występ wokalny dzieci z klasy autystycznej, koncert akordeonowy w wykonaniu P. Marka Bronowskiego (mieszkańca osiedla) i recital zespołu wokalnego nauczycieli i rodziców.

Spotkanie dostarczyło wielu wzruszeń , widzowie dali porwać się świątecznemu nastrojowi i  wspólnie ze wszystkimi wykonawcami śpiewali kolędy.

Cieszymy się, że udało nam się połączyć wszystkie dzieci i dorosłych we wspólnym przedsięwzięciu.

Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek przygody ze sztuką, która  bez wątpienia łączy.

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://zs1skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=305#gallery/305

_________________________________________________________________________________________________________________

MIKOŁAJKOWA ZUMBA - 2017

6 grudnia 2017r. już po raz trzeci zorganizowano CHARYTATYWNĄ ZUMBĘ MIKOŁAJKOWĄ. Dla dzieci przygotowano  różne atrakcje-wizytę Świętego Mikołaja,  malowanie buzi, przeciąganie liny, wspólny rysunek Mikołaja, gry i zabawy taneczne. Cały zysk z zumby został przeznaczony na Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „BĄDŹMY RAZEM” działającym przy SP 8, które zakupiło prezenty świąteczne dla potrzebujących dzieci!
Organizatorem była p. Anita Trąbała oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „BĄDŹMY RAZEM” działającym przy SP 8.
DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy w większym lub mniejszym stopniu przyczynili się do tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://zs1skoczow.edupage.org/album/?#gallery/311


 

PROJEKT "Integracja sztuką, czyli sztuka integracji"

Jesteśmy w trakcie realizacji projektu "Integracja sztuką, czyli sztuka integracji" ze środków "Działaj Lokalnie".

Trwa nabór !!! Zapraszamy osoby chętne: uczniów SP nr 8 w Skoczowie, rodziców, dziadków, mieszkańców osiedla Górny Bór w Skoczowie do współpracy przy organizowaniu spektaklu o tematyce świątecznej. Chętnych prosimy o kontakt z p.Bożeną Medwid lub p.Beatą Klocek-Niezborską

"Działaj Lokalnie" -  jest to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej przy wsparciu Powiatu Cieszyńskiego, Banku Spółdzielczego w Cieszynie, Banku Spółdzielczego w Skoczowie oraz gmin: Chybie, Goleszów, Hażlach, Istebna, Skoczów, Strumień, Ustroń, Wisła.

 

                                            

_______________________________________________________________________________________________________________________

WYCIECZKA INTEGRACYJNA - 2017 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć

http://zs1skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=286

W dniu  06.06.2017 grupa uczniów ZS nr 1 w Skoczowie uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez STOWARZYSZENIE NA RZECZ INTEGRACJI "BĄDŹMY RAZEM", a sfinansowanej ze środków Gminy Skoczów. Zwiedzaliśmy Muzeum Ognia w Żorach. Odwiedziliśmy Skansen w Ochabach gdzie zobaczyliśmy jak dawniej wyglądało życie na wsi. Na warsztatach nauczyliśmy się kisić kapustę. Po "pracy" relaksowaliśmy się przy zabawie i kiełbasce z grilla. Pogoda i humory nam dopisały.

Magdalena Pruska

 


"CHARYTATYWNA ZUMBA - 2016"

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://zs1skoczow.edupage.org/album/?#gallery/236

5 grudnia 2016r. już po raz drugi odbyła się charytatywna Zumba prowadzona przez Panią Anitę Trąbałę. Podczas tego wydarzenia udało się zebrać kwotę 777,70 zł. Cały zysk został przekazany Stowarzyszeniu na Rzecz Integracji „BĄDŹMY RAZEM”, które zakupi świąteczne prezenty dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy okazali wielkie serce i przybyli licznie, aby wspomóc ten szlachetny cel.

 

 


 

WYCIECZKA INTEGRACYJNA - 2016 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć

http://zs1skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=199

W dniu 1.06.2016 odbyła się wycieczka mająca na celu integrację uczniów niepełnosprawnych uczących się w klasach integracyjnych i w klasie autystycznej. Innym celem projektu było wspólne poznanie walorów i atrakcji turystycznych Beskidów,  poznanie aktywnych form spędzania wolnego czasu. Byliśmy w Ochabach w Dream Parku, gdzie największe wrażenie zrobiło kino 6D i Oceanarium. Podziwialiśmy skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Poznaliśmy walory górskiej turystyki podczas rajdu pieszego na Stożek. Tam mieliśmy zajęcia rekreacyjno-sportowe, plener plastyczny i zjedliśmy obiad. Pogoda nam dopisała. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

Magdalena Pruska

 


"DNI WIEDZY O AUTYZMIE"

        Zapraszamy do galerii zdjęć

https://zs1skoczow.edupage.org/album/?#gallery/182

 

Począwszy od 2008 roku, na całym świecie w dniu 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu (World Autism Awareness Day). Najważniejszą inicjatywą w tym dniu jest Light It Up Blue, czyli Zaświeć się Na Niebiesko Dla Autyzmu.

            W naszej szkole w dniach 04.04.16r. - 08.04.16r. zostały zorganizowane „Dni wiedzy o autyzmie”. Ubraliśmy się na niebiesko – kolor symbolizujący osoby z autyzmem. Samorząd Szkolny przygotował gazetkę  tematyczną. Przygotowano wystawę prac naszych uczniów ze spektrum autyzmu. Odbyły się warsztaty przeprowadzone przez przedstawicieli ZPP-P w Cieszynie, przybliżające świat naszych kolegów i koleżanek z autyzmem. Starsze klasy obejrzały film o świecie ludzi z autyzmem. Młodsi uczniowie dowiedzieli się o istocie tego problemu od swoich wychowawców oraz wykonali pracę plastyczne w rękawiczkach, by doświadczyć jednego z problemów, z jakim borykają się osoby z autyzmem.    Największym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Serce dla naszych kolegów z autyzmem”. Każdy uczeń zarówno z SP, jak i Gimnazjum wykonał małe niebieskie serce podpisane własnym imieniem. Ze wszystkich zebranych serc ułożyliśmy dwa niebieskie serca symbolizujące naszą solidarność.

            W akcję zdobywania wiedzy o autyzmie włączyli się również nauczyciele. Wychowawcy otrzymali publikację nt. problemów osób z autyzmem oraz sposobów postępowania wobec nich.

            Zainteresowanie tematem i zaangażowanie wszystkich uczniów i nauczycieli w obchody Dni wiedzy o autyzmie zaskoczyły organizatorów akcji, którzy nie spodziewali się aż takiej popularności projektu.

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, jak również pracownikom Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Cieszyna za przeprowadzone warsztaty i udział w dniach wiedzy o autyzmie.

            Organizatorzy projektu: p. Magdalena Pruska – wychowawca klasy autystycznej oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji „Bądźmy Razem”, p. Wiktoria Cieślar – pedagog i psycholog szkolny.

                                                                                                    


"ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA"

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.  Również uczniowie naszej szkoły z klas 1-3 SP przyłączyli się do akcji promującej prawa tych osób do pełnego uczestnictwa  w życiu społecznym. Jako symbol integracji z osobami z Zespołem Downa,  uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu, w kolorowych skarpetkach nie do pary.

 


"UNIWERSYTET ŚLĄSKI DZIĘKUJE..."

https://zs1skoczow.edupage.org/photos/album/115/img9f587580788e17d63152.jpg

Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji wraz z Zakładem Pedagogiki Specjalnej UŚ  w Cieszynie podczas uroczystości, która odbyła się 21 stycznia 2016 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, złożył na ręce Pani Dyrektor Haliny Gatner serdecznie podziękowania  dla grona pedagogicznego i pracowników administracyjno-technicznych naszej szkoły „za najcenniejszy i najtrwalszy podarunek jaki można dać drugiemu człowiekowi – doświadczanie, za światło i ciepło rodzinnej atmosfery, uważność na drugiego człowieka – niepełnosprawnego, za chęć budowania dialogu”.


BAL INTEGRACYJNY "BĄDŹMY RAZEM"

 

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://zs1skoczow.edupage.org/album/?#gallery/161

 

20.01.2016  odbył się balik integracyjny organizowany przez działające przy naszej szkole Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Bądźmy Razem". Ideą tej imprezy była chęć zintegrowania środowiska  dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych ze Skoczowa. Gościliśmy dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego, z Przedszkola nr 4 oraz z Zespołu Szkół Specjalnych nr 9. Goście bawili się razem z uczniami naszej szkoły z klas integracyjnych i klasy autystycznej. W przygotowanie tej imprezy włączyli się starsi uczniowie naszej szkoły, studenci z Uniwersytetu Śląskiego, którzy są u nas na praktykach, nauczycielki z klas integracyjnych i z klasy autystycznej, rodzice. Na początku uczestnicy balu obejrzeli " Jasełka" przygotowane przez starszych uczniów w reżyserii p. Beaty Niezborskiej-Klocek. Po poczęstunku rozpoczęły się tańce przerywane zabawami. Cieszymy ze spotkania w takim gronie i mamy nadzieję na kolejne spotkania.


"CHARYTATYWNA ZUMBA - 2015"

Zapraszamy do galerii zdjęć

https://zs1skoczow.edupage.org/album/?#gallery/144

7.12.2015 w MCK w Skoczowie odbyła się charytatywna Zumba prowadzona przez instruktorkę p.Anitę Trąbałę. Całkowity dochód przekazany został na Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji "Bądźmy Razem" działającego przy naszej szkole. Uzbieraliśmy 720 zł. Dziękujemy za hojność.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Skoczowie
    ul. Morcinka 20
    43-430 Skoczów
  • (+48) 33479-30-20

Galeria zdjęć