dzień za dniem

Uczniowie klasy 6c w dniu 26 marca 2015 roku uczestniczyli w lekcji bibliotecznej prowadzonej pzez p. Marię Szturc.

Temat lekcji brzmiał : " Słowniki źródłem wiedzy i informacji ." W części teoretycznej młodzież zaznajomiła się z rodzajami słowników , sposobem korzystania z nich , utrwaliła pojęcia : " ksiegozbiór " i " słownik " . Natomiast w części praktycznej lekcji uczniowie szuali konkretnych informacji w odpowiednich słownikach .

I.B.

1 kwietnia 2015 roku odbył się ogólnopolski sprawdzin szóstoklasistów .

Przed sprawdzianem kl. 6c

" Przemoc jako emanacja ciemnej strony człowieka " - pod takim hasłem młodzież klasy 6 c uczestniczyła 13 kwietnia 2015 roku w zajęciach edukacji filmowej w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie . Uczniowie obejrzeli norweski film "Twardziele ", który poruszał problem przemocy wśród dzieci i młodzieży ( jak ona sie objawia , gdzie szukać pomocy i jaką rolę pełni wsparcie przyjaciól w walce z przemocą ) .

Klasa 6 c integracyjna miała możliwość uczestniczenia 6 maja 2015 roku w ciekawym spotkaniu z animatorem kultury i pisarzem powieści detektywistycznych dla młodzieży DARIUSZEM REKOSZEM . Spotkanie odbyło się w Biblitece Miejskiej     w Skoczowie . Uczniowie poznali dorobek pisarski gościa oraz nabywali umiejętności szyfrowania i odczytywania zaszyfrowanych informacji .