Menu

Strony klas

klasa 2 d SP - wychowawca: Anita Pawlik

Z życia klasy 2 d SP

rok szkolny 2018/2019

Znalezione obrazy dla zapytania pióro

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

5 grudnia odwiedził nas św.Mikołaj, który wręczył każdemu z nas słodki upominek. W tym dniu również udaliśmy się  do Teatru Elektrycznego na film pt. "Poczta Świętego Mikołaja".

Zapraszamy do galerii:

http://sp8skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=363

 

NASZA POLSKA NIEPODLEGŁA

W piątek, 9 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić tak wyjątkowe wydarzenie, razem z kolegami z równoległych klas, przygotowaliśmy patriotyczne wiersze i  piosenki, które zaprezentowaliśmy na  naszej szkolnej akademii.

 

Zapraszamy do galerii:

http://sp8skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=360

 

WIELCY RODACY

W dniu 7. 11. 2018 r. wzięliśmy udział w widowisku edukacyjnym pt. „Wielcy Rodacy”, w którym mogliśmy poznać  historię hymnu polskiego, postacie wybitnych Polaków oraz ważne dla naszego kraju wydarzenia historyczne.

Zapraszamy do galerii:

http://sp8skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=359

 

PREZENT POD CHIONKĘ

W tym roku różnież wsparliśmy akcję charytatywną "Prezent pod choinkę".

 

WYCIECZKA W GÓRY

4 października, odbyła się nasza szkolna wycieczka na Przełęcz Karkoszczonka,

do Chaty Wuja Toma.

Zapraszamy do galerii:

http://sp8skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=353

 

 

POMAGANIE JEST FAJNE :)

Z dużą przyjemnością i zaangażowaniem wzięliśmy udział w kolejnej akcji charytatywnej organizowanej w naszej szkole. Przekazaliśmy suchą karmę, koce, miski i inne dary, które z pewnością przydadzą się psom i kotom znajdującym się pod opieką schroniska.

 

______________________________________________________________________________________________________

 

 

Z życia klasy 1 d SP

rok szkolny 2017/2018

 

WAKACJE!!! :)

Świadectwa w dłoniach, uśmiech na twarzy...to znak, że zakończyliśmy rok szkolny i zaczynamy wakacje. Życzymy wszystkim słonecznego i bezpiecznego wypoczynku.

Do zobaczenia w drugiej klasie :)

 

 

NASZE MAŁE PODRÓŻE

28 maja, odbyła się nasza kolejna w tym roku wycieczka szkolna. Pierwszą zaplanowaną atrakcją było zwiedzanie Regionalnego Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Leśnik" w Ustroniu, gdzie otrzymaliśmi wiele cennych informacji, o zwierzętach i roślinach występujących w naszych lasach. Kolejną atrakcją było zwiedzanie "Chaty Kawukoka" w Istebnej oraz "Muzeum Koronek" w Koniakowie. Spacerowym krokiem, weszliśmy również na Górę Ochodzitą, gdzie podziwialiśmy piękną panoramę Beskidów.

                              

Zapraszamy do galerii:

https://sp8skoczow.edupage.org/album/?#gallery/346

 

  GALERIA PRAC  

"Warstwy lasu"

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY

25 maja odbyła się wyjątkowa dla nas uroczystość. W tym dniu zaprosiliśmy do szkoły naszych rodziców, aby podziękować im za miłość, opiekę i wsparcie, które otrzymujemy od nich każdego dnia.

 

                 

 

WYCIECZKA DO CHLEBOWEJ CHATY

9 kwietnia wyruszyliśmy na wycieczkę do Chlebowej Chaty, w Górkach Małych. Jest to miejsce, gdzie mogliśmy zobaczyć jak dawniej wyglądała wieś i jak żyli nasi przodkowie. Poznaliśmy proces powstawania masła, twarogu, chleba  oraz sprzętów do tego wykorzystywanych.  Własnoręcznie formowaliśmy i wypiekaliśmy podpłomyki, które potem mogliśmy zjeść z masłem i miodem, popijając pyszną kawą zbożową. Na koniec oglądaliśmy maszyny, które  wykorzystywane były przy uprawie i obróbce ziarna.

   

Zapraszamy do galerii:

http://sp8skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=337

 

KONKURS GWAROWY

6 kwietnia, uczennice naszej klasy: Ania Gruda, Martynka Pawlus, Karolinka Duda, wzięły udział w ósmej edycji Konkursu Gwarowego, którego celem było kultywowanie gwary Śląska Cieszyńskiego.

Dziewczyny pięknie recytowały wiersze Jana Chmiela.

Zapraszamy do galerii:

https://sp8skoczow.edupage.org/album/?#gallery/334

 

KONKURSOWE SUKCESY

Serdeczne gratulacje dla naszej Julii Koziołek, która zejęła I miejsce w konkursie plastycznym "Pozdrowienia ze szkoły" organizowanym przez Nową Szkołę w Bielsku - Białej.

Rysunek Julii pt. "Tęczowa kraina" znalazł się na pamiątkowej pocztówce. Brawo!!! :)

  

 

DZIEŃ PATRONA

W piątek 16 marca 2018 r. w naszej szkole obchodzono Dzień Patrona.  Nasza klasa przygotowała uroczystą akademię dla koleżanek i kolegów z klas 1-3 SP.

Zapraszamy do galerii:

https://sp8skoczow.edupage.org/album/?#gallery/332

 

  GALERIA PRAC  

"Przyrodę szanuję, więc śmieci segreguję"

 

 

KONKURS RECYTATORSKI

20 lutego w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 1-4. Naszą klasę reprezentowali: Natalka Bujok, Natalka Kubiak i Przemek Gilek. Wszyscy uczniowie pięknie recytowali wiersze Jana Brzechwy.

Miło nam poinformować, iż na  poziomie klas pierwszych:

I miejsce zajął Przemek Gilek

III miejsce zajęła Natalka Kubiak

 

Serdecznie gratulujemy  :)

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Już od wielu tygodni, każdy z nas wyczekiwał tego radosnego wydarzenia.

I tak 18 stycznia, w naszej klasie pojawiło się wiele kolorowych, ciekawych postaci z bajek, filmów i gier.

Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów bawiliśmy się radośnie w naszej szkolnej auli, która zamieniła się w tym dniu, w pięknie przystrojoną balonami i serpentynami salę balową,

 

           

 

Zapraszamy do galerii:

 

http://zs1skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=317

 

 

"MAGICZNY ŚWIĄTECZNY CZAS"

 

Grudzień to niezwykle wyjątkowy miesiąc. To w grudniu możemy poczuć prawdziwą magię świąt. I tak właśnie było u nas w klasie…ubieranie choinki, spotkanie ze św. Mikołajem, wspólne kolędowanie, jasełka oraz piękne chwile spędzone przy klasowym wigilijnym stole.

4 grudnia mieliśmy również okazję obejrzeć w  sali widowiskowej MDK w Skoczowie przedstawienie  pt. "Dorotka w krainie OZ", w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa. Po spektaklu odwiedził nas św. Mikołaj i wręczył każdemu słodkie upominki. :)

Zapraszamy do galerii:

http://zs1skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=312

 

 

  GALERIA PRAC  

 

 

"PREZENT POD CHOINKĘ"

Cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do charytatywnej akcji "Prezent pod choinkę". Wspólnie przygotowaliśmy paczki dla naszych rówieśników z innych krajów.

Mamy nadzieję, że prezenty sprawią im wiele radości. :)

 

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

"Posłuchajcie wszyscy goście
MY, pierwszaki tak radośnie
dziś śpiewamy, przyrzekamy
być uczniami, prymusami."

zapraszamy do galerii:

https://zs1skoczow.edupage.org/album/?#gallery/296

 

  GALERIA PRAC  

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Wierszami i piosenkami dziękowaliśmy wszystkim nauczycielom i pracowanikom za ich pracę i zaangażownaie w życie szkoły. 

zapraszamy do galerii:

http://zs1skoczow.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=294

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

"Mamy tylko jedną Ziemię
a jej przyszłość zależy od
każdego na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy
od każdego z nas”

                                         Florian Plit

 

 

 

 

SMACZNIE I ZDROWO

Smacznie i zdrowo - czyli robimy sałatki owocowe :) Dzisiaj w szkole każdy z nas miał okazję przygotować sałatkę z przyniesionych przez siebie owoców, pamiętając oczywiście o higienie i bezpieczeństwie podczas pracy. Przyrządzanie sałatek dało nam wiele satysfakcji, a także uświadomiło jak ważną rolę odgrywają witaminy dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. 

   

 

POMAGAMY ZWIERZĘTOM

Los zwierząt, które potrzebują pomocy nie jest nam obojętny. Dlatego aktywnie włączyliśmy się do akcji pomocy zwierzętom ze schornisk, przekazując na ten szczytyny cel: karmę, koce, zabwaki dla piesków.

     

 

  GALERIA PRAC  

 

NASZ KODEKS ZACHOWANIA

Zasady zachowania ustalone i omówione, kodeks podpisany przez wszystkich uczniów...teraz czas się do niego dostosować :)

 

 

WITAJ SZKOŁO

Rozpoczęliśmy wielką szkolną przygodę. Mamy nadzieję, że szkoła będzie dla nas nie tylko źródłem wiedzy, ale także drugim domem...gdzie będziemy przyjemnie i radośnie spędzać czas.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Skoczowie
    ul. Morcinka 20
    43-430 Skoczów
  • (+48) 33479-30-20

Galeria zdjęć