Menu

klasy 1-3

Wydarzenia

 

Z kopyta kulig rwie …

     

 

17 i 18 stycznia 2019 r. klasy nauczania początkowego brały udział w kuligu w Wiśle Czarne. Pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć się z uroków zimy. Góralskie koniki ciągnęły sanie doliną Białej Wisełki. Po przejażdżce na dzieci czekał ciepły poczęstunek i kubek gorącej, pysznej, malinowej herbatki.

Zapraszamy do galerii:

 

MIKOLAJKI

 

W tym roku Mikołaj odwiedzil naszą szkołę już 5 grudnia. W auli szkoly spotkał się z najmłodszymi uczniami obdarowując ich,  przy świątecznej muzyce, słodkim poczęstunkiem oraz niespodzianką - biletem do kina. Niespodzianka bardzo się podobała. Dzieci obejrzały film pt. "Poczta Świętego Mikołaja"

zdjęcia:

 

 

 

 

 

 

 

SETNA ROCZNICA ODZYSKANIE NIEPODLEGŁŚCI PRZEZ POLSKĘ

 

W piątek, 9 listopada br. w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 8.00 świętowanie rozpoczęli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Pod opieką swoich pań drugoklasiści przygotowali występ słowno - muzyczny. W tym dniu również "Pierwszaki"z rąk p. dyrektor Jolanty Pelic -Bobko otrzymały pamiątkowe dyplomy.

galeria:

 

PASOWANIE NA UCZNIA

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniu 30 X 2018 r. pierwszaki zostały pasowane na nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek w Skoczowie. Wydarzenie przebiegało w podniosłej i uroczystej atmosferze. W stołówce szkolnej zebrali się odświętnie ubrani uczniowie wraz z rodzicami, wychowawczynie oraz dyrekcja szkoły – Jolanta Pelic-Bobko oraz Izabela Fajkis.

Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły oraz sumiennie wykonywać obowiązki ucznia.

W dalszej części programu odbył się krótki występ artystyczny. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem. A nad wszystkim czuwały ich Panie. Następnie pani dyrektor Jolanta Pelic – Bobko pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. K. Bochenek w Skoczowie. Po uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni przez pierwszaków na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców, które upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.

Dostarczyło to wszystkim dużo wzruszeń i przeżyć, szczególnie dzieciom i ich rodzicom. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.

 

Zapraszamy do galerii:

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

ZABAWA TO JEST TO

Jak co roku i również dzisiaj 27 lutego 2018 r. odwiedził nas "Pan z piłką" czyli Pan Stanisław Sielicki. Tym razem przedstawienie nosiło tytuł "Zabawa to jest to". Podczas żywiołowej zabawy i licznych konkursów dzieci poznawały tradycję i kulturę innych krajów.

 

Galeria:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Otwarty Szkoły 

 

 

W piątek 19 stycznia 2018 r. naszą szkołę wraz z rodzicami odwiedziły    przedszkolaki.                                                                                                Goście zostali przywitani w auli przez p. dyr. Jolantę Pelic – Bobko. Zobaczyli występy uczniów, zapoznali się z ofertą  edukacyjną  naszej szkoły oglądając prezentację multimedialną i zwiedzając budynek szkolny. Mali goście mieli okazję posiedzieć w szkolnych ławkach, porysować, powycinać, spróbować swoich sił w grach i zabawach sportowych, sprawdzić się przy komputerze i zmierzyć się z językiem angielskim oraz poprostu pobawić w salach do tego przeznaczonych. 

 

 fotogaleria:

 

Prezentacja_Dzien_Otwarty_Szkoly_2018.pptx

 

 

Bale, bale w karnawale …

W czwartek 18 stycznia 2018 r. w auli naszej szkoły odbył się coroczny bal karnawałowy dla dzieci z klas młodszych. Klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w balu przebierańców, zaś klasy trzecie w dyskotece karnawałowej. Aula przypominała salę balową przystrojoną kolorowymi łańcuchami, balonami i serpentynami. Stroje dzieci były bardzo pomysłowe i przedstawiały bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy tańczyli w rytm głośnej muzyki i świetnie się bawili.

Do zobaczenia za rok. 

galeria

               

 

Świąteczny czas ...

Już od początku grudnia w naszej szkole czuć świąteczną atmosferę. Z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki.. Na choinkach błyszczą lampki i papierowe ozdoby. Szkolne okna przystrojone są białymi zimowymi dekoracjami wykonanymi przez dzieci. Odbywa się bożonarodzeniowy kiermasz ze świątecznymi wypiekami i ozdobami. To znak, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. A jak Boże Narodzenie,  to i Jasełka. I tak 22 grudnia 2017 r. jak zwykle było pięknie i wzruszająco. Było też wyjątkowo, bo przedstawienia były aż dwa. Jedno, w wykonaniu dzieci z klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej pod opieką p. katechetki, dla dzieci klas I - III SP. Drugie w wykonaniu koleżanek i kolegów ze starszych klas dla starszej społeczności uczniowskiej - V, VI, VII klasy oraz gimnazjum. Po Jasełkach w klasach odbyły się klasowe wigilijki.

galeria:

 

"Bezpieczna+"

     

We wtorek 12 grudnia oraz w czwartek 14 grudnia 2017 r. w ramach realizacji projektu "Bezpieczna +" dzieci z edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w spotkaniach z policjanten oraz strażakami. Policjant przypomniał dzieciom o zachowaniu bezpieczeństwa na ulicy, w domu, ale także w sieci. Uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność ponoszą za swoje czyny oraz jak ustrzec się przed cyberprzemocą. Z kolei strażacy pokazali uczniom jak należy udzielać pierwszej pomocy w sytyacjach zagrożenia - numery alarmowe, utrata rzytomności, reanimacja, zadławienie.

zdjęcia:

 

"Samochód przyszłości" - konkurs plastyczny 

 

Konkurs plastyczny "Samochód przyszłości" został ogłoszony przez Automobil Club z Cieszyna i skierowany był do uczniółw klas I - III SP. W konkursie brała udział bardzo duża grupa uczniów z naszej szkoły. 

Wyróżnienia uzyskali:

Patryk Górny z klasy II a

Szymon Szczepaniec z klasy III c 

III miejsce zajął Konrad Rogaczewski z klasy III c

II miejsce Fallon White z klasy III c

Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

 

 

 

 

 

 

Spotkanie ze sztuką

 

30 listopada 2017 r. dzieci z klas młodszych odwiedziły Teatr BANIALUKA w Bielsku - Białej. Oglądały przedstawienie "Smacznego proszę wilka". Wilk wbrew własnej naturze i pradawnym instynktom, zamiast bez namysłu schrupać Zajączka postanowił się nim zaopiekować. Ten zaskakujący zwrot akcji dał początek niezwykłej podróży i niecodziennej przyjaźni. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało zwłaszcza, że mogły zobaczyć prawdziwy teatr i poczuć jego magię. 

 

 

 

 

 

Z kolei 4 grudnia 2017 r. w sali widowiskowej MDK w Skoczowie obejrzały przedstawienie TEATRU MOICH MARZEŃ z Chorzowa pt. "Dorotka w krainie OZ". Dzieci wraz z główną bohaterką wybrały się w podróż do bajecznej krainy Oz, aby dowiedzieć się jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki. Po spektaklu odwiedził je Mikołaj częstując słodkim upominkiem. 

 

 

 

 

 

Święto Niepodległości

 

10 listopada 2017 r. klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w akademii poprzedzającej rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy trzecie pod kierunkiem swoich pań przedstawiły montaż słowno - muzyczny przybliżający młodszym kolegom historię dążenia naszej ojczyzny do niepodległości. W auli szkoły rozbrzmiewały pieśni patriotyczne zagrzewające żołnierzy w kraju i na obczyźnie do walki o wolną Polskę, recytowano wiersze. Uczesnicząc w akademii najmłodsi mogli w ten sposób podziękować tym, którzy polegli za naszą wolność.

zdjęcia:

 

Pasowanie pierwszaków

Dzień 26 października w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klas pierwszych. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek

Z tej okazji uczniowie przygotowali pod okiem swoich pań wychowawczyń program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Oficjalnie do grona społeczności uczniowskiej zostało przyjętych 88 pierwszoklasistów. Uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a Pani dyrektor Jolanta Pelic-Bobko dokonała uroczystego pasowania symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.

 Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek.

 

Zdjęcia z uroczystości: galeria

Wychowawczynie klas pierwszych

 

Spotkanie z policjantem

W poniedziałek 25 września 2017 r. klasy edukacji wczesnoszkolnej spotkały się z policjantem w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i nie tylko. Policjanci zwrócili również uwagę na zagrożenia płynące z sieci oraz jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomimi. W spotkaniu z dziećmi policjantom towarzyszył Sznupek.

zdjęcia:

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Wakacji czas ...

W dniu 23 czerwca 2017 r. klasy edukacji wczesnoszkolnej uroczyście zakończyły rok szkolny 2016/2017. Po 10 miesiącach intensywnej nauki nareszcie możemy udać się na upragnione wakacje. Każdy z nas rozjedzie się w różne strony Polski i świata, by we wrześniu powrócić z nową energią i motywacją do nauki. Żegnaj szkoło, już wakacji czas!

Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

Galeria:

 

CZAS WYCIECZEK ...

Beskidzkie Centrum Nauki

W dniu 15 maja br uczniowie klasy 2e wraz z wychowawczynią Grażyną Kołder odwiedzili Beskidzkie Centrum Nauki w Świnnej k/Żywca. Beskidzkie Centrum Nauki NAUKOTECHNIKA jest miejscem niezwykłym, w którym to w łatwy i samodzielny sposób można przyswoić nauki ścisłe. Centrum prezentuje interaktywną wystawę, dzięki której pogłębianie i przyswajanie nauk ścisłych staje się przyjemne! Jest to nie lada gratka, szczególnie dla dzieci, ponieważ poprzez wykonywanie doświadczeń, mogą one poznać jak działają w codziennym życiu, tak na pozór trudne reguły nauk ścisłych. Miłośnicy historii, humanistyki czy filozofii w przystępny sposób przebrną przez zawiłości świata liczb, mechaniki czy magnetyzmu. NAUKOTECHNIKA stwarza pomost między twardymi regułami nauk matematycznych, a naukami humanistycznymi. Uczniowie świetnie się bawili robiąc samodzielnie doświadczenia. Ta pouczająca wycieczka na długo zapadnie w pamięci dzieci.

Grazyna Kołder

zdjęcia:

 

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca.

Dzień Dziecka został wprowadzony w 1952 roku, a jego inicjatorem była organizacja „The International Union for Protection of Childhood” działająca na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie. Przed rokiem 1952, Dzień Dziecka istniał już w kalendarzach niektórych krajów, między innymi w Chinach od 1926 roku. W 1953 roku do obchodów tego święta przyłączyła się Organizacja Narodów Zjednoczonych i w wielu krajach święto dzieci przypada na dzień 20 listopada (obchodzone jest jako Dzień Praw Dziecka), w dniu upamiętniającym uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku.

Większości z nas, święto to kojarzy się zwykle z luźniejszym dniem w szkole i całą masą prezentów. To czas radosnej zabawy, kojarzonej wszędzie i bez wyjątku z przywilejem młodego wieku. I tak też było w tym roku w naszej szkole - na wesoło i zdrowo, bo na sportowo.

Fotorelacja:

 

 

Kończymy program "Zdrowo jem, więcej wiem"

W czasie zajęć często w klasach 1-3 poruszamy tematy zdrowego odżywiania. Dzieci są świetnymi obserwatorami, wiedzą czasami więcej niż nam się wydaje. Znają nazwy warzyw i owoców nawet tych egzotycznych (przecież podróżują z rodzicami po całym świecie). Wiedzą, że dobre nawyki żywieniowe zaprocentują w przyszłości. Gdy odwiedzają nasz szkolny sklepik, dokładnie wiedzą co w nim kupić. Nie jedzą "śmieciowego jedzenia", a nawet w czasie wycieczek szkolnych uczulam uczniów, aby nie kupowali szkodliwych produktów. W rozmowach z rodzicami również poruszam temat "zdrowych śniadań oraz przekąsek". Już coraz więcej rodziców zwraca uwagę na jakość spożywanych produktów.

W czasie tych zajęć dokładnie i dogłębnie omówiliśmy PIRAMIDĘ ŻYWIENIOWĄ. Uczniowie chętnie podjęli temat i popisywali się wiedzą. W mojej klasie uczniowie bardzo chętnie wykonują prace plastyczne. I tym razem kredki poszły w ruch. Malowali PIRAMIDĘ ŻYWIENIOWĄ zadając masę pytań. W ramach zajęć zrobiliśmy śniadanie w formie wiosennych kanapek. Dzieci samodzielnie zrobiły kanapki. Poczęstowały również dzieci z innych klas tłumacząc jak zrobić zdrowe i pożywne śniadanie. Takie zajęcia pozwalają integrować zespół klasowy, uczą samodzielności, pozwalają pogłębiać wiedzę. Piramidę zdrowia mogły zobaczyć dzieci z klas równoległych.

Gra planszowa o Piramidzie Zdrowia

Gdy zaproponowałam dzieciom stworzenie własnej gry planszowej to nastąpiła euforia. Uczniowie podzieli się na 5 osobowe zespoły. Każdy zespół otrzymał duży arkusz dużego  papieru, kredki, mazaki.

Omówiliśmy zasady panujące w czasie pracy zespołowej. No i zaczęło się. Praca ruszyła pełną parą. Dzieci chętnie  podjęły wyzwanie, rzucały pomysłami. Podzieliły się pracą. Jedne malowały kontury owoców i warzyw inne je wypełniały kolorem, jeszcze inne wypisywały polecenia do LEGENDY gry. W czasie takich zajęć możemy zaobserwować postępowanie dzieci wobec innych rówieśników. Bardzo trudno mi było wybrać tę jedyną pracę , bo wszystkie zasługują na pochwałę. Dzieci pracowały wytrwale oraz zgodnie. Najlepszą grą dzieci okrzyknęły pracę chłopców. Gra jest przejrzysta, ma ładną legendę, oraz jest utrzymana w wiosennej kolorystyce. W czasie zajęć dzieci rozegrały partię gry na każdej z 5 plansz. Wszystkie prace zostały wywieszone na korytarzu szkolnym, aby mogły zobaczyć je inne dzieci z klas 1- 3.

Galeria zdjęć :

                                                                                                                  Wychowawczyni 2e

                                                                                                                                      Grażyna Kołder

 

                                                                                         

ŚWIĘTA MAJOWE

W piątek 28 kwietnia 2017 r. dzieci z klas I -III brały udział w akademii z okazji zbliżających się świąt majowych -  1,2,3 maja. Święta te kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy, szczególnie najmłodsze pokolenia. Uczniowie dowiedzieli się jakie święto kryje sie pod datą 1 maja, kiedy wypada Święto Flagi i co oznaczają nasze barwy narodowe oraz czy 3 maja to tylko Święto Konstytucji. Informacje i historyczne fakty przeplatały się z poezją i pieśnią "Majowej jutrzenki"

GALERIA:

 

Zdrowo jem, więcej wiem

W marcu  klasa 2 e przystąpiła do programu ,, Zdrowo jem więcej wiem”. Ten projekt objęła swoim patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Projekt prowadzi BOŚ FUNDACJA.

PROJEKT "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" TO:

  • bogata oferta edukacyjna dla klas I-III szkół podstawowych,
  • wieloaspektowy, spójny projekt doskonale wpisujący się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej,
  • rzetelna wiedza naukowa na temat zdrowego odżywiania i roli aktywności fizycznej podana w przystępny i nieszablonowy sposób

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Projekt powstał w odpowiedzi na coraz większy problem, jakim jest nadwaga i otyłość pojawiające się już wśród dzieci w wieku szkolnym, a nawet wcześniej. W ciągu ostatnich kilkunastu lat drastycznie zmienił się styl życia dzieci – spożywają one zbyt dużo wysokoenergetycznych pokarmów (chipsów, batonów, fast foodów, słodkich napojów gazowanych), a wolny czas spędzają przed komputerem lub telewizorem. W ciągu ostatnich 20 lat liczba dzieci dotkniętych otyłością lub nadwagą wzrosła trzykrotnie. Wiadomo jednak, że te zgubne w skutkach tendencje można odwrócić.

Uczniowie klasy 2e w czasie zajęć wysłuchali pogadanek na temat aktywności fizycznej , uczestniczyli w lekcjach  ucząc się sportowej rywalizacji. Sadzili rośliny oraz poznali wiele sposobów zdrowego odżywiania się. Lekcje były realizowane w formie krótkich pogadanek i dyskusji, doświadczeń i zabaw, które w prosty sposób przekazują i utrwalają wiedzę.

GALERIA:

                                                                         

                                                                                            Wychowawca klasy 2e

                                                                                                        Grażyna Kołder

 

WIOSNO, WIOSNO ACH TO TY!

     

21 marca 2017 r. uczniowie klas I - III budzili wiosnę z zimowego snu. Wspólnie ze swoimi paniami w klasach przygotowywali plakaty, wykonywali kwiaty z bibuły oraz dekorowali swoje sale na przyjście wiosny. W tym dniu wszyscy założyli piżamy i przynieśli ze sobą wszystko co ze snem związane. W takim stroju chcieli zachęcić WIOSNĘ do obudzenia, rozgoszczenia się na dobre i pozostania z nami. 

więcej w fotoalbumie:

 

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ - EUGENIUSZ

W dniach 13,14,17 i 20 marca 2017r. dzieci z najmłodszych klas miały okazję eksperymentować i samodzielnie odkrywać tajniki nauki w CENTRUM EDUKACJI I ZABAWY EUGENIUSZ w Czechowicach - Dziedzicach. W jednym miejscu zebrano ponad 50 interaktywnych eksponatów, dzięki którym każdy mógł przekonać się, jak fascynującą przygodą może być nauka. Wystawa podzielona była na kilka stref, takich jak Świat Iluzji, Eko-Dom, Oddech Kosmosu, Tajniki Fizyki oraz Ciało Człowieka, po których oprowadzała uczniów animatorka. Eksponaty można było dotykać, uruchamiać, sprawdzać jak działają, Wszyscy świetnie sie bawili i byli zachwyceni. 

galeria:

 

DZIEŃ PATRONA - 13 MARCA 2017

Obchody Dnia Patrona naszej szkoły - Krystyny Bochenek - na dobre wpisały się do szkolnego kalendarza. To swoiste imieniny naszej szkoły, obchodzone  zawsze bardzo nastrojowo. Święto to ma propagować znajomość najważniejszych faktów z życia naszej patronki, przypominać o wartościach przez nią wyznawanych oraz promować je wśród młodzieży.

W szkolnych uroczystościach wzięli  udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko, Z-ca Burmistrza Andrzej Bubnicki, Przewodniczący Rady Miasta Rajmund Dedio, Sekretarz Gminy Beata Macura,Maria Sobik i Maria Brodniewicz-radne Gminy Skoczów, Łukasz Stępień Z-ca Dyrektora MZO, Wioletta Jarząbek –Przewodnicząca Rady Rodziców.

Nasi najmłodsi uczniowie świętując Dzień Patrona brali udział w uroczystym apelu  przygotowanym przez uczniów kl.1a Szkoły Podstawowej pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Krzywoń.

galeria:

 

KONKURS KALIGRAFICZNY

2 lutego 2017 r. odbył się Konkurs Kaligraficzny „O złote pióro” dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej. Komisja oceniająca prace w składzie: Agnieszka Orawska, Edyta Cisak oraz Hieronim Szewczyk wyłoniła następujących zwycięzców:

W kategorii klasy pierwszej:

I miejsce - Nikola Sobel Ia

II miejsce - Tobiasz Karosek Ia

III miejsce - Agata Wisełka Ia

W kategorii klas drugich:

I miejsce - Weronika Nowak - IId

II miejsce - Izabela Porębska IIa oraz Iga Kowala IId

III miejsce - Klaudia Kolasińska IIa oraz Natalia Warmijak IIc

W kategorii klas trzecich:

I miejsce - Martyna Płachciok IIIc

II miejsce - Emila Dybza - IIIa oraz Jakub Kucab IIIe

III miejsce - Marta Olma IIIa oraz Antoni Tora IIId

Gratulujemy zwycięzcom, a rozdanie dyplomów i nagród nastąpi 16 marca 2017r. podczas Konkursu Recytatorskiego.

zdjęcia:

 

NIECH ŻYJE BAL ...

W czwartek 9 lutego odbył się bal karnawałowy dla dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Od rana aula naszej szkoły zamieniła się w salę balową. Udekorowana została serpentynami, balonami i różnokolorowymi łańcuchami, a jej zjawiskowy wygląd wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy tańczyli w rytm głośnej muzyki i bawili się wyśmienicie. Stroje dzieci były bardzo pomysłowe. Przedstawiały bohaterów znanych bajek i filmów. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Niestety, wszystko co dobre musi się kończyć i bal również. Na kolejny musimy poczekać, aż do przyszłego roku.

 

Więcej zdjęć w fotoalbumie:

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 

3 lutego 2017 r. od godziny 16.00 drzwi naszej szkoły otwarte były dla przedszkolaków i ich rodziców. Na samym początku gości przywitała pani dyrektor Jolanta Pelic –Bobko oraz w-ce dyrektor Izabela Fajkis. Rodzice mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat naszej placówki. Następnie uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej pod okiem swoich opiekunów przedstawili  krótki program artystyczny pokazujący umiejętności wokalne i aktorskie dzieci. Podczas tego popołudnia można było zwiedzić szkołę i zapoznać się z jej bazą oraz ofertą. Małym gościom bardzo podobały się sale lekcyjne oraz to, że mogli wycinać, rysować, układać, rozwiązywać zagadki i rebusy, sprawdzać swoje umiejętności matematyczne oraz pobawić się w salach do tego przeznaczonych.

zdjęcia:

                                  Zapraszamy do obejrzenia przentacji o naszej szkole:

Prezentacja_1-3_SP(1).pptx

 

 

 

Świątecznie …

Od początku grudnia, a więc od pierwszej Niedzieli Adwentu dzieci przygotowywały się do świąt. Pod okiem swoich pań wykonywały różne ozdoby świąteczne, którymi  ozdobiły korytarze szkolne i klasy, aby móc lepiej poczuć magię zbliżających się świąt

                                                       

I tak 22 grudnia 2016 r. na dobre zagościł w naszej szkole magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.  Po lekcjach w auli odbyły się przedstawienia Jasełek. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z nauczania początkowego. Ich występ przeplatany był kolędami w wykonaniu laureatów Konkursu Kolęd. Następnie stołówka szkolna zaprosiła wszystkich na pyszny tradycyjny barszcz, a w klasach odbyły się wigilijki. Dzieci składały sobie życzenia, łamały się opłatkiem, wspólnie kolędowały.

             

Fotoalbum

 

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ - 13 grudzień 2016

Po raz kolejny dzieci z klas I - III miały możliwość oglądać przedstawienie teatralne. Tym razem odbyło sie ono w MDK w Skoczowie. Spektakl nosił tytuł 'O kocie w butach przy wesołych nutach". a wystawiał go TEATR MOICH MARZEŃ Z Chorzowa. Oprócz wartkiej akcji wynikajacej z treści scenariusza i pomysłów reżysera, dzieci usłyszały piękne piosenki w wykonaniu zawodowego zespołu aktorskiego. 

 

 

WARSZTATY ŚWIEC ŻELOWYCH

W piątek 9 grudnia 2016 r. dzieci z klas młodszych uczestniczyły w warsztatach świec żelowych. Własnoręcznie wykonywały świece w szklanych naczyniach. Łącząc różne elementy projektowały świece na miarę małych dzieł sztuki. Dzięki tym warsztatom udowodniły, że ich kreatywność nie zna granic. 

Fotorelacja

 

 

MIKOŁAJKI 

 

We wtorek 6 grudnia 2016 r. dzieci z klas I - III miały okazję oglądać w Teatrze Elektrycznym film pt. "Magiczne Święta". Po prelekcji spotkały sie z Mikołajem, który wraz ze swoim pomocnikiem wręczył im drobne upominki.

zdjęcia:

 

 

    "ZYGZAKI MATEMATYCZNE"

1 grudnia w naszej szkole przeprowadzony został I etap Regionalnego Konkursu Matematycznego „ZYGZAKI MATEMATYCZNE”. Z zadaniami zmagało się 33 uczniów z klas 1-3 SP. Dzieci mogły wykazać się m.in. wiadomościami i umiejętnościami z zakresu sprawnego liczenia, rozwiązywania zadań tekstowych oraz logicznego myślenia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

      Galeria zdjęć                                                                                              Koordynator konkursu: Anita Pawlik

 

 

Narodowe Święto Niepodległości

Dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej  wzięły udział w uroczystej akademii z okazji Święta 11 Listopada, która odbyła się w naszej szkole w czwartek 10. XI. 2016 r. Z powagą uczestniczyły w przedstawieniu słowno - muzycznym przygotowanym przez klasy trzecie SP oraz chór dzieci młodszych.  Na koniec akademii miały okazję zaśpiewać wspólnie razem dwie z wielu pieśni patriotycznych śpiewanych przez polskich żołnierzy. Dzień wcześniej wykonały okolicznościowe kotyliony, które wpięły w swoje stroje galowe i w ten sposób okazały swój mały patriotyzm.

więcej w galerii 

 

 

TEATR KUKIEŁKOWY

W czwartek 3 listopada 2016 r. w naszej szkole zagościł teatr kukiełkowy "Tomcio" z Nowego Sącza. Dzieci obejrzały spektakl pt. "Czterej muzykanci z Bremy".                                                                                                                     Było to przedstawienie wykorzystujące klasyczne wątki baśniowe. Wspaniały warsztat artystyczny oraz kolorowa scenografia to walory, które docenili uczniowie naszej szkoły.

fotoalbum

 

 

PASOWANIE

 

25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. W uroczystości tej wzięło udział 20 pierwszoklasistów, dyrekcja szkoły oraz liczne grono przybyłych rodziców, rodzeństwa i dziadków. Akt ślubowania i pasowania uczniów uświetnił występ pierwszaków. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Dzieci wystąpiły na scenie pięknie recytując wierszyki,  śpiewały piosenki, a następnie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości odbył się wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez wychowawcę przy współpracy i zaangażowaniu rodziców. Popołudnie było niezwykle udane, pierwszaki zostały uczniami naszej szkoły! Życzymy im wielu sukcesów w dalszej edukacji szkolnej.

 

galeria:

 

 

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

We wtorek 11 października 2016 r do naszej szkoły zawitał Teatr Każdej Sztuki ze spektaklem pt. „Baśń o złotym ptaku "wg Braci Grimm.Przedstawienie skierowane było do dzieci młodszych Wykorzystano  w nim 80 - centymetrowe lalki, które wykonane były rzadko spotykaną techniką rzeźby w gumie. Animowały je 3 osoby. Wspaniałe dialogi, nasycone humorem oraz wartka akcja przykuwały uwagę dzieci, a tym samym przeniosły je w świat, gdzie przyjaźń i miłość cenniejsze są niż złoto. 

zdjęcia

 

 

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Uczniowie z klasy 2d biorą udział w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”, etap JESIEŃ.                                               7 października zaprezentowali inscenizację do wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Pokazali swojekolorowe stroje innym uczniom i zachęcili do zdrowego odżywiania. Na  ręce Rodziców za pomoc izaangażowanie w projekt, który realizowany jest na bieżąco wychowawca klasy Joanna Madeckaskłada podziękowania. Wszystkie etapy pracy uczniów będą zawarte w dwóch raportach, które dokońca roku kalendarzowego będą przesłane i ocenione przez specjalnie powołaną komisję.

                    

 

Pomagamy zwierzakom ze schroniska

W tym roku po raz kolejny braliśmy aktywny udział w akcji ,,Pomagamy zwierzętom  przetrwać zimę”. Celem akcji była zbiórka żywności, koców oraz artykułów potrzebnych do pielęgnacji czworonogów. W akcję zaangażowali się uczniowie naszej szkoły , nauczyciele oraz rodzice. Zbiórka trwała trzy tygodnie. Dzieci rozumiejąc szczytny cel tej akcji, bardzo zaangażowały się w ten projekt. W klasach edukacji wczesnoszkolnej   zostały przeprowadzone pogadanki na temat pomocy zwierzętom w trudnym dla nich okresie jakim jest  zima. Dzieci wykonały barwne ilustracje przedstawiające  sposoby pomocy zwierzakom zamieszkującym schroniska. Wszystkie zebrane przez nas artykuły zostaną przekazane  do  schroniska ,,Reksio” w Bielsku- Białej z wolontariuszami ,którego jesteśmy zaprzyjaźnieni. W tym roku zebraliśmy bardzo dużo  suchej i mokrej karmy, przekąsek oraz zabawek dla psów i kotów. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom.

                                                                                                                                                 Organizator akcji

                                                                                                                                                  Grażyna Kołder

 

Dzień Ziemniaka

W piątek 30 września 2016 r. młodsi uczniowie uczestniczyli w Dniu Ziemniaka. Tematyka zajęć nawiązywała do tego popularnego warzywa. Uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy o ziemniaku. Wykorzystali jego walory smakowe piekąc placki ziemniaczane, robili ludziki i zwierzątka oraz pieczątki.

Fotoalbum:

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

DZIEŃ MATKI I OJCA

Końcem maja i początkiem czerwca 2016 r. klasy pierwsze zaprosiły swoich rodziców do szkoły, aby wspólnie spędzic czas. Słowem i piosenką dziękowały za miłość i dobroć, za cierpliwość i za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Po krótkich występach artystycznych odbyło się wręczenie własnorecznie wykonanych laurek, słodki poczęstunek oraz wspólne zabawy.

galeria zdjęć

 

 

PRZEDSTAWIENIE EKOLOGICZNE

"Ratujmy Ziemię"

W dniu 30 maja w auli naszej szkoły odbyło się przedstawienie ekologiczne pod tytułem ,, Ratujmy Ziemię". Organizatorem przedstawienia była wychowawczyni klasy 1 e sześciolatków Grażyna Kołder. Licznie zebrana widownia mogła podziwiać świetną grę oraz stroje małych aktorów. Podczas przedstawienia rodzice oraz dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie ,że zawsze i wszędzie będą dbały o czystość naszej planety, będą segregowały śmieci i szanowały przyrodę. Pani dyrektor Halina Gatner podziękowała dzieciom za zaangażowanie , świetną grę aktorską oraz przesłanie przedstawienia.
Po przedstawieniu mamy projektowały stroje ekologiczne dla swoich pociech. Słodki poczęstunek zakończył mile spędzone popołudnie.  

zdjęcia:

 

 

KLUB WIEWIÓRKA PCK

                                                             

19 maja 2016 r. na zebraniu szkolnym Rodzice uczniów klas I i II SP zostali poinformowani o działalności powstającego KLUBU Wiewiórka PCK.

Członkiem klubu zostaje uczeń, który posiada własną szczoteczkę, codziennie rano i  wieczorem myje zęby, dokonuje przeglądu zębów u lekarza dentysty, pije mleko, zjada sery, owoce i jarzyny. Uczeń otrzymuje legitymację członkowską. Rodzic przekazuje roczną składkę 3 zł na PCK. W ramach uczestnictwa w klubie uczeń realizuje program zajęć dotyczący higieny, pierwszej pomocy i bezpieczeństwa, pomocy innym. Dzieci otrzymują kolorowanki tematyczne. Do klubu przyjęto 33 uczniów po wcześniejszym wyrażeniu zgody przez rodziców.

23 maja 2016 r. działalność KLUBU Wiewiórka została zarejestrowana w CIESZYŃSKIM KOLE PCK.

                                         Przygotowała Joanna Madecka

 

 

 

KONKURS PLASTYCZNY "Zęby myj, wesoło żyj"

Wyniki konkursu:

I miejsce:   ELA GABRYŚ kl. 2c

II miejsce:  NATALIA KANTOR kl.2d

                   BRAJAN WRÓBEL kl.3c

III miejsce: JULIA KOŁPAK kl. 2 d

 

Wyróżnienia: Tatiana Pawińska kl.1d

                       Justyna Cieślar kl. 2 c

 

Termin wręczenia pamiątkowych dyplomów i nagród zostanie podany wkrótce!

 

Oto nagrodzone prace

    

                                        

                                 

                                        

                                   

 

 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

5 i 6 maja 2016 r. w naszejszkolnej  bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.

  

Więcej zdjęć tutaj.

 

 

VI Gminny Konkurs Pięknego Czytania

28 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II odbył się  VI Gminny Konkurs Pięknego Czytania "Baśnie świata".

Naszą szkołę reprezentowały laureatki naszego szkolnego Konkursu Pięknego Czytania klas1-3 - Izabela Porębska, Zofia Fijałkowska i Zofia Pilch.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w kategorii klas pierwszych  1. miejsce zajęła Izabela Porębska,

w kategorii klas drugich 2. miejsce - Zofia Fijałkowska, w kategorii klas trzecich 2. miejsce - Zofia Pilch.

Gratulujemy!

    

 

 

Konkurs Pięknego Czytania

8 kwietnia 2016 r.  już po raz siódmy odbył się w naszej szkole KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA dla klas 1 - 3 SP

Oto wyniki:

Kl.I          1. m. – Izabela Porębska (1a)

                2. m. – Oliwia Gajda (1c)

                3. m. – Kamil Ponikiewski (1b)

Wyróżnienia –  Weronika Nowak (1d)

                           Maksymilian Olszowski (1e)

 

Kl.II         1. m. – Zofia Fijałkowska (2c)

                2. m. – Judyta Bruchajzer (2b)

                3. m. – Witold Lapczyk (2d)

Wyróżnienia  - Emilia Dybza (2a)

                          Daria Greń (2e)

Kl.III         1. m. – Zofia Pilch (3a)

                2. m. – Dawid Bijok (3b)

                3. m. – Brajan Wróbel (3c)


Gratulujemy!

Laureaci pierwszych miejsc na kazdym poziomie będą reprezentować naszą szkołę w GMINNYM KONKURSIE PIEKNEGO CZYTANIA.

Zdjęcia w fotoalbumie.

 

FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ

21, 22 i 23 marca uczniowie klas 1-3 SP uczestniczyli w prezentacji „Fascynującego świata pszczół”. Dzieci poznały m.in. zwyczaje pszczół i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu, obejrzały ule,  a  przez lupę także żywe owady w szklanym ulu, posmakowały miodu i pyłku kwiatowego.

Te ciekawe zajęcia przeprowadził przedstawiciel Pasieki BOŻA ISKIERKA.

Zdjęcia w fotoalbumie.

 

                   DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY       

10 lutego 2016 r. od godz. 16.15 przedszkolaki wraz z rodzicami mogły odwiedzić naszą szkołę. Gości przywitała p. dyr. Halina Gatner oraz nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Izabela Fajkis. W krótkim programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klas I - III. Następnie każda z klas edukacji wczesnoszkolnej zaprosiła na lekcję otwartą. Mali goście mogli wycinać, malować, rysować, rozwiązywać zagadki, łamigłówki i rebusy, sprawdzic swoje umiejętności matematyczne oraz pobawić się w sali do tego przeznaczonej. 

zdjęcia tutaj                                       

 

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA - prezentacja

Prezentacja_1-3_SP.pptx

 

IX Szkolny Konkurs Kaligraficzny „O Złote Pióro”

2 lutego odbyła się IX edycja Konkursu Kaligraficznego „O Złote Pióro” dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na umiejętność kaligraficznego, czyli kształtnego, proporcjonalnego, czytelnego i estetycznego pisania.

Konkurs miał dwa etapy: klasowy i międzyklasowy na trzech poziomach. Eliminacje klasowe przeprowadzał wychowawca każdej klasy. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 26 uczniów, którzy w sposób poprawny pod względem graficznym oraz estetycznym przepisali podany tekst. Wyłonieni uczniowie przepisywali tym razem wiersze Ewy Stadtmüller.

Przy ocenie prac uwzględniano przede wszystkim: prawidłowe pisanie grup liter małych i wielkich, właściwe ich łączenie, utrzymywanie pisma w liniaturze, stosowanie jednolitych proporcji liter, właściwych odstępów między literami i wyrazami, jednolitego pochylenia liter, czytelność i estetykę. Błędami obniżającymi estetykę pisma były również skreślenia i błędy ortograficzne.

Jury w składzie: p. Agnieszka Orawska, p. Edyta Cisak oraz p. Hieronim Szewczyk wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce:

Iza Porębska Ia

Martyna Płachciok IIc

Kacper Karasiewicz IIIb

II miejsce:

Emilia Wojtynek Ib i Monika Zabłocka Ib

Marta Olma IIa i Dominik Kurto IIe

Estera Szturc IIIa

III miejsce:

Paulina Jagócka Ia i Szymon Gołuch Ia

Bartosz Palej IIa i Natalia Lebioda IIe

Nadia Nowak IIIb

Wyróżnienia:

Igor Kowala Id

Szymon Śleziona Ie

 

Gratulujemy zwycięzcom!

 

Uroczyste rozdanie dyplomów oraz cennych nagród, które ufundowała Rada Rodziców, odbędzie się 21 marca w auli szkoły.

                                                                        Edyta Cisak

 

BAL KARNAWAŁOWY -  "NIECH ŻYJE BAL ..."

28 stycznia 2016 r. klasy pierwsze i drugie szkoły podstawowej uczestniczyły w balu przebierańców, zaś klasy trzecie w dyskotece karnawałowej

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Tradycyjne jak co roku w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W tym roku uczniowie klas młodszych zapraszają swoich dziadków w dniach:

     19 styczna 2016 r. klasa IIa (godz. 16.00)

      20 stycznia 20116 r. Klasy Ia i Ic (godz. 16.00)

      22 stycznia 2016 r. klasa IIe (godz. 16.00)

      25 stycznia 2016 r. klasa IId (godz. 16.00)

      26 stycznia 2016 r. klasa IIc (godz. 16.30)

      27 stycznia 2016 r. klasy Ib, Id i Ie (godz. 16.30)

więcej w galerii:

 

ŚWIĄTECZNIE ...

22 grudnia 2015 r. upłynął w świątecznym nastroju. Młodsi uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez starszch kolegów ze szkoły podstawowej. Następnie wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowali klasowe wigilijki. Nie zabrakło na nich słodkich wypieków, owoców, no i oczywiście opłatka oraz życzeń. 

 

MIKOŁAJKOWO ...

4 grudnia 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole "Mikołajki". Uczniowie klas młodszych byli w kinie na filmie pt. "MIKOŁAJ DLA WSZYSTKICH". Po seansie czekała na nich niespodzianka - spotkanie z Mikolajem. Każdy z uczniów otrzymał drobny upominek. 

zdjęcia

 

SPOTKANIE Z ELMO

W zajęciach z dogoterapii bierze udział około 180 uczniów z klas 1 - 3 SP. Podczas zajęć z panią psycholog i jej psiakiem Elmo, dzieci w praktyczny sposób uczą się zasad bezpieczeństwa w stosunku do nieznanego im psa. Wiedzą, w jaki sposób postępować w razie ataku psa, jak reagować na biegnącego w ich kierunku psa czy jak się zachować, chcąc pogłaskać zwierzę. Poznają też różne zawody, w których psy spełniają ważną rolę. Uczniowie mają okazję pokonać swoje fobie (strach przed psami) - głaskając i bawiąc się z Elmo.

Zajecia w dniach - 24.11, 01.12, 08.12. 2015

Zdjęcia w galerii.                                                                                      

Daria Wierzbicka-Lapczyk

 

PROBLEM Z GŁOWY

Od października 2015 r uczniowie  klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej "Problem z głowy" koncentrującym  się na zwalczaniu wszawicy w szkołach i przedszkolach.

Uczniowie brali udział w zajęciach lekcyjnych poświęconych tej tematyce oraz uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną,która przeprowadziła z nimi pogadankę popartą ciekawa prezentacją multimedialną na ww. temat. Akcję zakończyliśmy wykonaniem przez każdą z klas plakatu profilaktycznego. Plakaty te biorą udział w konkursie ogłoszonym przez organizatora.Prace naszych uczniów można oglądać w internecie na stronie www.problem-z-glowy.pl w zakładce KONKURS.Bardzo prosimy o odwiedzanie tej strony i  oddawanie swoich głosów na prace naszych uczniów. Istnieje możliwość wygrania w konkursie atrakcyjnych nagród, które wzbogacą bazę naszej szkoły w ciekawe pomoce naukowe lub zabawki dla dzieci.

Izabela Fajkis

http://problem-z-glowy.pl/konkurs/ link do strony konkursowej

 

UWAGA! NADWAGA!

„Uwaga! Nadwaga!” To już kolejna edycja kampanii edukacyjnej. 29 października 2015 w spotkaniu z panią Justyną Przygodą – dietetykiem, ekspertem w reedukacji żywieniowej „Natur House” w Skoczowie – uczestniczyli uczniowie klas 1, 2 i 3 szkoły podstawowej. Zainteresowanie dzieci było duże, padło mnóstwo ciekawych pytań, na które wyczerpująco odpowiadała Pani Justyna. Tu znajdziecie zdjęcia.

 

PASOWANIE PIERWSZAKÓW

W dniu 28 października 2015 r. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość 108 uczniów klas pierwszych złożyło na sztandar naszej szkoły przyrzeczenie  -  zobowiązanie do przestrzegania zasad, obowiązków i tradycji szkoły. Dyrektor Halina Gatner pasowała ich na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności.

Następnie każda klasa zaprezentowała się licznej widowni złożonej z przybyłych gości – rodziców i bliskich naszych uczniów. Rodzice przygotowali także poczęstunek dla maluchów.

Fotorelacja z imprezy tutaj, wkrótce także zdjęcia wykonane przez B. Sobańskiego.

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września 2015 r. rozpoczął się kolejny nowy rok szkolny. Szczególnie wyczekiwany był przez uczniów klas pierwszych. Trochę wystraszeni, niepewni, ale pozytywnie nastawieni przekroczyli próg swojej nowej szkoły. Na początku głos zabrała p. dyr. Halina Gatner, która  przypomniała o roli szkoły, roli rodziców oraz roli nauczycieli w kształceniu i wychowaniu młodych ludzi. Następnie starsi koledzy z klas drugich przedstawili krótki program artystyczny przygotowany pod okiem swoich wychowawczyń.  Na koniec wszyscy uczniowie spotkali się w swoich klasach ze swoimi wychowawczyniami.

galeria:

 

 

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

"RUSZ GŁOWĄ" 

27 maja w Pogórzu odbył się VII Gminny Konkurs Interdyscyplinarny "Rusz Głową'. Brało w nim udział 35 uczestników ze wszystkich szkół naszej gminy. Miło nam jest poinformować, że nasza reprezentacja w składzie: Zofia Pilch, Kacper Łukosz, Jakub Kliumeczko, Wiktoria Czakon, Wiktoria Szkutek oraz Wiktoria Łukasik, zdobyła aż 3 miejsca na 6 nagrodzonych.

W kategorii klas II:                    

1 miejsce zajęła uczennica klasy II "a" integracyjnej - Zosia Pilch                         

W kategorii klas III:

1 miejsce zajęła uczennica klasy III "a" integracyjnej - Wiktoria Czakon

3 miejsce zajęła uczennica klasy III "b" - Wiktoria Szkutek

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów smiley

 

Kangur 2015 - wyniki

W ty roku szkolnym w Kangurku brało udział 28 uczniów z klas drugich i trzecich SP.

W kategorii klas II najlepsze wyniki osiągnęli:

Heller Nadia kl.II "c"

Matula Tomasz kl. II "b"

Łukosz Kacper kl. II "b"

W kategorii klas III:

Czakon Wiktoria kl. III "a" integracyjna

Szkutek Wiktoria kl. III "b"

Zbijowski Piotr kl. III " a" integracyjna

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach smiley

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY

W dniach 25, 26, 27 maja pierwszoklasiści zaprosili do szkoły swoich rodziców.

Więcej w galerii

 

KONKURS GWAROWY

24 marca już po raz piąty odbył się w naszej szkole Gwarowy Konkurs Recytatorski.

Fotorelacja

 

KANGUREK 2015 

19 marca 

Uczniowie naszej szkoły, starsi oraz najmłodsi z klas I - III SP co roku startują w konkursie matematycznym KANGUR. Również w tym roku frekfencja dopisała. Uczniowie mogli zmierzyć się z nietypowymi zadaniami. Wyniki poznamy zapewne w czerwcu. Za uczestników trzymamy kciukusmiley

 

BAL KARNAWAŁOWY DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 SP

26 i 27 stycznia 2015 odbyły się w naszej szkole bale karnawałowe. 26. 01.2015 (poniedziałek) dla uczniów klas pierwszych, natomiast 27.01.2015 (wtorek) dla uczniów klas drugich i trzecich. Klasy trzecie podobnie jak w poprzednim roku brały udział w dyskotece karnawałowej. W te dni nasza aula szkolna zamieniła się w salę balową, pełną kolorowych baloników i serpentyn. Uczniowie w tym dniu byli przebrani za postacie z bajek oraz bohaterów książek. Karnawałowe szaleństwo rozpoczęło się od wspólnego tańca - Poloneza. Wspólnej zabawie towarzyszyły gry i konkursy oraz slodki poczęstunek. Był też czas na prezentacje strojów oraz pamiątkowe zdjęcia.

 

WIGILIJKI KLASOWE

19 grudnia 2014 był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym.Wszyscy uczniowie brali udział w Jasełkach oraz wigilijkach klasowych. Panie kucharki ugotowały dla wszystkich tradycyjny barszcz. Uczniowie wspólnie z wychowawcam i rodzicami przygotowali wigilijny stół i inne smaczne potrawy (sałatka jarzynowa, paluszki rybne, drobne ciasteczka oraz owoce). Zgodnie z tradycją nie zabrakło bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń                                                                               

          

 

                                                               KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

13 grudnia 2014 (sobota) w godzinach od 9.00 do 12.00 zapraszamy na tradycyjny Kiermasz Świąteczny. Na dolnym holu naszej szkoły można nabyć piękne dekoracje świąteczne oraz ręcznie wykonane ozdoby. Będzie też bogata oferta książek oraz kolorowanek dla dzieci. Na jadalni będą czekały na Państwa pyszne domowe ciasta, ciasteczka oraz inne pyszności. Na piętrze przygotowaliśmy również dla Państwa kawiarenkę. O godzinie 10.00 zapraszamy wszystkich do Auli naszej szkoły na program artystyczny, oraz rozdanie nagród Konkursu Kolęd. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Relację z imprezy mozna obejrzeć na stronie OX.PL.

 

 CHRISTMAS DAY - GOŚCIE Z TRZYŃCA

10 grudnia gościliśmy w naszej szkole grupę młodzieży wraz z nauczycielami z partnerskiej szkoły Dany a Emila Zatopkowych z Trzyńca. Tym razem celem naszego spotkania były obchody CHRISTMAS DAY, czyli uroczystości o tematyce świątecznej. Uczniowie zapoznali się z tradycjami świątecznymi w Polsce, Czechach i Anglii oraz wykonali wspólnie ozdoby świąteczne.

 

 MIKOŁAJKI W KINIE - I NIE TYLKO wink

W tym roku 6 grudnia uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej udali się do skoczowskiego kina na film "Gdzie jest Mikołaj". Po obejrzeniu filmu,odwiedział nas Mikołaj w astyście Śnieżynki i z wielkim workiem prezentów.

     

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie ulubione pluszaki towarzyszyły nam w tym dniu w czasie zajęć.

 

 RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

W listopadzie po raz kolejny odbyły się szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach akcji "Ratujemy i uczymy ratować" organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszyscy uczniowie pierwszych klas zapoznali się z filmem dotyczącym "Dokotora Kręciołka" oraz uczyli się jak należy się zachować podczas udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie poznali zasady wzywania pomocy, przypomnieli sobie numery alarmowe oraz uczyli się sposobu układania osoby poszkodowanej w pozycję boczną bezpieczną.

 

SPOTKANIE Z LEKTURĄ

22.10. 2014 klasy drugie zapoznały się z przygodami Kubusia Puchatka. Kubuś i jego przyjaciele stali się inspiracją do zabawy . Prace plastyczne związane z tymi bohaterami dumnie prezentują ich twórcy.

                        

 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW 

16 października 2014 r. w obecności rodziców, Pani dyrektor, nauczycieli oraz starszych kolegów i koleżanek z klas 3, odbyło się uroczyste PASOWANIE NA UCZNIA. 
Dzieci z pięciu klas 1 złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz grali na… gazetach.
Po części artystycznej, każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią dyrektor Halinę Gatner. Do grona braci uczniowskiej zostało przyjętych 95 uczniów. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców oraz birety.
Wspaniałe tańce, piosenki oraz wiersze przedstawione przez uczniów z klas 3 uświetniły uroczystość pasowania. Starsi koledzy życzyli pierwszakom powodzenia i ofiarowali swoją pomoc.
Po uroczystości był czas na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.

zobacz

 

              ROK SZKOLNY 2013/2014

 

                 ZDROWO JEMY - ZDROWO ŻYJEMY      

30 maja 2014 r. w naszej szkole obchodzilismy Dzień Dziecka, II Dzień Integracji i Dzień Sportu.               

 

 

Maluchy z klas I - III dzień wcześniej obejrzały w bielskim kinopleksie film "Czarnoksiężnik z Krainy Oz powrót Dorotki", natomiast w piątek z wielkim przejęciem i apetytem wink) realizowały projekt - ZDROWO JEMY - ZDROWO ZYJEMY, tworząc przepiękne i -  co najważniejsze - zdrowe kanapki z ekologicznych produktów.

                                                                                                                          zobacz:

 

 

 

 

 

JESTEŚMY    „EKO”

W dniu 28 maja 2014 r.  uczniowie klasy 3 c wraz z wychowawczynią  zaprosili  swoich kolegów i koleżanki  z klas  edukacji  wczesnoszkolnej do auli naszej szkoły, na przedstawienie teatralne pt. „Jesteśmy EKO ‘’.Była to interesująca lekcja ekologii, podczas której uczniowie dowiedzieli się o tym, jak się zachowywać  i  jakich  nabrać dobrych nawyków, aby swoim postępowaniem udowodnić, że dbają o środowisko.

                                                                                 

                                                                                  Fajkis Izabela

galeria:

 

KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

 

We wtorek 20 maja 2014 r. uczniowie klas II i III nasze szkoły:

Wiktoria Czakon, Wiktoria Lejtyman, Wiktoria Łukasik, Tymoteusz Dadok, Szymon Gabryś, Jędrzej Ogórek)  wzięli udział w VI Konkursie Interdyscyplinarnym „Rusz głową” .

W tym roku odbywał się on pod hasłem „Dbam o bezpieczeństwo swoje i innych”. Konkurs był organizowany przez Zespół Szkół nr 5 w Pogórzu.

Laureatami zostali:

- na poziomie klas II : Wiktoria Czakon z klasy IIa , która zajęła 2 miejsce

- na poziomie klas III : Tymoteusz Dadok z klasy IIIa , który zajął 1 miejsce                               

                                    Szymon Gabryś z klasy IIIc , który zajął 3 miejsce.

Wyniki pozostałych uczestników zostaną przesłane pocztą elektroniczną na adres szkoły.

Opiekę nad uczniami sprawowała Irena Bulanda.

 

 

,,SPOTKANIA KULTURALNE W BIBLIOTECE"

    

 

 

 

 

Uczniowie klasy 2c oraz 3c naszej szkoły wraz z wychowawcami -  Grażyną Kołder oraz Izabelą Fajkis brali udział w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską w Skoczowie w ramach projektu unijnego „Spotkania kulturalne w bibliotece”.

 

13 maja 2014 r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Renatą Piątkowską, laureatką wielu nagród literackich. W czasie tego spotkania dzieci zaznajomiły się z twórczością pisarki oraz wysłuchały fragmentów książek czytanych przez lektora. W drugim dniu zajęć brały udział w przedstawieniu „Pinokio” wystawianym przez aktorów sceny lubelskiej w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie.

15 maja 2014 r. klasa 2 c uczestniczyła w warsztatach artystycznych z Grzegorzem Ptakiem – artystą-plastykiem, który zapoznał dzieci z technikami animacji oraz, wraz z żoną, przeprowadził praktyczne zajęcia.

Uczestnictwo w tych zajęciach pogłębiło wiedzę uczniów, uwrażliwiło je na piękno literatury dziecięcej, pomogło dotrzeć do wnętrza każdego z nas. Takie zajęcia są bardzo ciepło przyjmowane przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Powodują ciekawość, pobudzają wyobraźnię motywują dzieci do dalszej pracy.

Więcej w galerii:

                                                                                                                                      Grażyna Kołder

 

 

26 kwiecień 2014 - Dzień otwarty

Od godz. 9.00 drzwi szkoły zostały otwarte dla dzieci sześcio i siedmioletnichi oraz ich rodziców. Mogli oni zapoznać się z ofertą i bazą szkoły. Były występy artystyczne, przedstawienie, zajęcia plastyczne oraz kiermasz przygotowany przez starszych kolegów.

zobacz

KROWA KŁAMCZUCHA

15 kwietnia 2014 nasze maluchy obejrzały spektakl Teatru Lalek "Tomcio" z Nowego Sącza o przygodach Krowy Kłamczuchy. Zdjęcia z przedstawienia w galerii.

Po obejrzanym przedstawieniu wykonano ciekawe prace plastyczne.

KONKURS GWAROWY

W poniedziałek 31.03.2014 r. odbył się IV Gwarowy Konkurs Recytatorski. W konkursie tym również brali udział uczniowie       klas I - III. W kategori klas najmłodszych miejsca zajęli:    

                  

I miejsce - Roch Czerwinski     

II miejsce - Weronika Brudny

III miejsce - Karolina Klimus    

Więcej w galerii .

KANGUREK 2014 - 20 marca

Jak co roku uczniowie naszej szkoły startują  w konkursie matematycznym Kangur.Start w tym konkursie pozwala im sprawdzić się w trudnych i nietypowych zadaniach matematycznych. Wyniki już w czerwcu!

POWITANIE WIOSNY

W piątek 21.03.2014 r.tradycyjnie w naszej szkole uczniowie klas najmłodszych powitali wiosnę.Wykonali wspólnie ze swoimi wychowawczyniami Marzanny, które póżniej zaprezentowali w wiosennym  korowodzie. Następnie udali sie w teren na poszukiwania wiosny .

              

 

 

„RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”

SZKOLENIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

 

W lutym 2014 r.po raz kolejny uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej brali udział w szkoleniu pierwszej pomocy przedmedycznej „Ratujemy i uczymy ratować” w ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkolenia obejmowały podstawowe czynności ratujące życie. Omówiono sprawdzenie przytomności, wezwanie pomocy, numery alarmowe, sprawdzenie oddechu, pozycję boczną bezpieczną. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, teoretycznych i praktycznych, gdzie uczyli się na fantomach „Little Ann” wykonywania wdechów ratowniczych i ucisków klatki piersiowej. Dodatkowo uczniowie uzupełniali zadania w „Podręcznikach do nauki pierwszej pomocy” oraz ćwiczeniach „Zasady bezpiecznego poruszania się po drodze”. Uczniowie byli bardzo zainteresowani poruszaną tematyką i chętnie uczestniczyli w zajęciach.

Szkolenia prowadziły panie: Mariola Gańczarczyk i Barbara Bojda-Wojnar.

         

            

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Skoczowie
    ul. Morcinka 20
    43-430 Skoczów
  • (+48) 33479-30-20

Galeria zdjęć