Aktualności w roku szkolnym 2020/21 Aktualności w roku szkolnym 2019/20 Pliki

Aktualności w roku szkolnym 2020/21

"Nie bądź sam"

"Nie bądź sam" to tytuł skoczowskiej akcji zorganizowanej przez Powiatowy Dom Pomocy Społecznej "Feniks" w Skoczowie, w którą zaangażowały się dzieci uczęszczające do świetlicy w okresie zdalnego nauczania. Naszym zadaniem było wykonie kartek świątecznych dla 21 podopiecznych, a  następnie wysłanie ich do wybranego podopiecznego.

To pierwsza taka akcja, którą zorganizował nasz skoczowski "Feniks" i miejmy nadzieję, że nie ostatnia, w której mogliśmy wziąć udział.

Więcej na temat samej akcji można przeczytać w artykule: TU

Jesień w świetlicy

Jesień to bogata pora roku. Przynosi nam obfite dary w postaci:liści, kasztanów, czy żołędzi. Również na świetlicę ta pora roku zawitała na dobre. Wykorzystując rolki po papierze toaletowym tworzyliśmy przeróżne rzeczy takie, jak: sowy, wiewiórki, grzyby, a nawet węże.

Poniżej przedstawiamy kilka prac dzieci. Galeria będzie sukcesywnie powiększana.

________________________________________________________________________________________________________________

Międzynarodowy Dzień Kropki

Jak co roku 15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki inspirowany bohaterką książki  pt."Kropka".

Książka ta napisana oszczędnym językiem opowiada o dziewczynce o imieniu Vashti, która dzięki Kropce uwierzyła w siebie.

Grupa I obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy wykonywały prace plastyczne z użyciem kropek.

W tym roku szkolnym 2020/21 świetlica szkolna czynna jest od 6:45 do 16:15.