Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniu 30 X 2018 r. pierwszaki zostały pasowane na nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek w Skoczowie.
Wydarzenie przebiegało w podniosłej i uroczystej atmosferze. W stołówce szkolnej zebrali się odświętnie ubrani uczniowie wraz z rodzicami, wychowawczynie oraz dyrekcja szkoły – Jolanta Pelic-Bobko oraz Izabela Fajkis.
Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, że zawsze będą godnie reprezentować szkołę, zachowywać się kulturalnie i z szacunkiem traktować kolegów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły oraz sumiennie wykonywać obowiązki ucznia.
W dalszej części programu odbył się krótki występ artystyczny. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Wykazali się świetną recytacją wierszyków oraz pięknym śpiewaniem. A nad wszystkim czuwały ich Panie.
Następnie pani dyrektor Jolanta Pelic – Bobko pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. K. Bochenek w Skoczowie. Po uroczystości wszyscy obecni zostali zaproszeni przez pierwszaków na słodkie przyjęcie przygotowane przez rodziców, które upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.
Dostarczyło to wszystkim dużo wzruszeń i przeżyć, szczególnie dzieciom i ich rodzicom.
Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.
Zapraszamy do galerii:
W piątek 12 października świętowaliśmy.
Samorząd Uczniowski przygotował uroczystą akademię, w której brali udział zacni goście. Byli to przedstawiciele władz w Skoczowie: Pan Burmistrz Mirosław Sitko, jego Zastępca Pan Andrzej Bubnicki, Pani Sekretarz Gminy Beata Macura, i Panie radne: Maria Sobik i Maria Brodniewicz. Zaprosiliśmy również laureatów IX Skoczowskiego Dyktanda Ortograficznego „Diamentowa Ósemka„, aby uroczyście ich nagrodzić. Oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli Rady Rodziców w osobach Pań Marzeny Sadlok - Moskała i Agnieszki Danel - Kuras. Były życzenia i kwiaty, a uczniowie obdarowali swoich pedagogów Medalami Dla Super Nauczyciela.
Po akademii przedstawiciele naszej szkoły wraz z Paniami Dyrektor zaproszeni byli na uroczysta Galę z okazji DEN do Teatru Elektrycznego. Tam odbyło się wręczenie aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego m..in. Pani Dominice Szklorz i Pastorowi Wiesławowi Łyżbickiemu, a także wręczenie nagród Burmistrza aż pięciu przedstawicielom naszego grona pedagogicznego- Pani Dyrektor Jolancie Pelic- Bobko i Paniom Ewelinie Hałgas, Natalii Pawlas- Kasza, Beacie Niezborskiej - Klocek i Bożenie Medwid. Nauczycielom towarzyszyli nasi podopieczni, którzy otrzymali stypendium za bardzo wysokie wyniki w nauce, a są to : Gabriela Farian i Natalia Waleczek z klasy IIIB Gimnazjum, Wiktoria Kubica z klasy 7A SP, Jakub Zipser z klasy 5B SP oraz Adrianna Gilek z klasy 5E SP.
To był bardzo miły dzień.
Krzyżak miażdżący rzeżuchę w moździerzu
Już po raz dziewiąty gościliśmy uczniów oraz dorosłych, którzy
nie bali się zmierzyć z niełatwym przecież pod wzgledem pisowni językiem polskim.
Wzorem lat ubiegłych nasze dyktando odbyło się w dwóch turach. We wtorek (9 października) o godzinie 9.00 w naszej szkole pisali uczniowie naszej gminy, a w tym samym dniu o 16.30 w Teatrze Elektrycznym spotkali się rodzice, nauczyciele, przyjaciele szkoły- dorośli mieszkańcy Gminy Skoczów.
Podobnie jak rok temu twórcą i gościem dyktanda dla dorosłych był Pan Dariusz Rekosz- pisarz i publicysta.
Uczniowie pisali w dwóch kategoriach wiekowych- klasy IV- VI szkoły podstawowej i klasy VII, VIII i III gimnazjum.
Miło nam ogłosić, że wśród najmłodszych najlepsi okazali się:
I Emilia Firganek SP w Pierśćcu
II Ida Bulik SP w Ochabach
III Alicja Dziadek SP w Pierśćcu
Wśród klas starszych czołowe miejsca zajęli:
I Julia Kóska SP w Ochabach
II Martyna Czerny SP w Pierśćcu
III Mateusz Słowiok SP nr1 w Skoczowie
I wreszcie miło nam poinformować Państwa, że wśród dorosłych
Mistrzem IX Skoczowskiego Dyktanda Ortograficznego została
Pani Joanna Hawełek
Wicemistrzami zostali :
Pani Halina Kobus
Pan Sławomir Gilek
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 12 października w auli naszej szkoły o godzinie 10.00
Na specjalne życzenie uczestników dyktanda dla dorosłych podajemy kolejne miejsca
(do 10) kodami:
10
22
34
18
11
38
03
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że dobrze się bawili, bo to jest głównym zamysłem organizatorów.
Zapraszamy za rok na X jubileuszową edycję Dyktanda
19 października uczniowie klas 4b i 4e przeżyli niezwykłą podróż w czasie. Zwiedzając Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach mogli przenieść się o ponad 40 lat w przeszłość. Uczniowie odkryli, że 4 dekady w Informatyce są niczym kilka wieków w Architekturze. Uczestnicy wycieczki przekonali się, że współczesny procesor był niegdyś olbrzymią szafą, której z pewnością nie dałoby się schować w kieszeni. Z zachwytem oglądali dyskietki, joystick pc, taśmy perforowane czy kasety magnetofonowe. Wśród ekspozycji dostrzegli m.in. komputery Commodore, Atari, ZX Spectrum czy Odra 1305 i próbowali swoich sił w otwarciu prekursora obecnego laptopa. Po ciekawej lekcji muzealnej każdy uczeń zmierzył się z grami komputerowymi z lat 80-tych.
W czwartek, 04 października br., w Starostwie Powiatowym w Cieszynie, odbyła się uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Wśród nauczycieli, którzy zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego znalazły się dwie nauczycielki naszej szkoły – pani Magdalena Pruska i pani Agnieszka Mitręga.
Uroczystość otworzył dyrektor Bielskiej Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty, pan Tomasz Kowalik, zaś całą uroczystość uświetnił występ uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera.
Drodzy Rodzice,
Z inicjatywy Rady Rodziców działającej w naszej szkole zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie dla świetlicy szkolnej.
Uprzejmie prosimy o przekazywanie używanych (kompletnych) gier planszowych, zręcznościowych, logicznych, ruchowych oraz klocków różnego rodzaju, którymi już nie bawią się Państwa dzieci, a z których mogliby korzystać uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy.
Gry i klocki można przekazywać na główną świetlicę szkolną.
Prosimy o nie przynoszenie puzzli ponieważ mamy ich spore zapasy.
Akcja trwa do końca września 2018r.
Z góry dziękujemy za wsparcie i zrozumienie.
Pozdrawiamy,
Zespół Świetlicowy wraz z Radą Rodziców
Uwaga!
9 października 2018 roku o godz. 16.30 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie odbędzie się IX edycja naszego dyktanda „Diamentowa Ósemka”. Gościem specjalnym, a zarazem twórcą dyktanda będzie pan Dariusz Rekosz – pisarz i publicysta.
Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się do dnia 9 października br. na stronie szkoły (pobierz formularz zgłoszenia) lub w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek w Skoczowie (ul. Morcinka 20, tel. 33 479 30 20) oraz w biurze ARTadresu na Rynku w Skoczowie.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dyktanda (pobierz)..
W programie:
- dyktando,
- warsztaty językowe prowadzone przez pana Dariusza Rekosza,
- poczęstunek,
- miła atmosfera.
Zapraszamy serdecznie!
Projekt „Kierunek Motywacja – Edukacja” jest realizowany w okresie od września 2018 do czerwca 2020 w trzech skoczowskich szkołach podstawowych:
Szkole Podstawowej nr 1 im. Gustawa Morcinka,
Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II,
Szkole Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek.
Celem projektu jest podniesienie poziomu kształcenia w tych placówkach, a w szczególności wzrost wiedzy z zakresu kompetencji kluczowych: matematycznych, naukowo-technicznych, porozumiewania się w językach obcych i kompetencji społecznych. Uczniowie wezmą udział w dodatkowych zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, kółkach dla uczniów uzdolnionych, warsztatach interpersonalnych i doradztwie zawodowym. Zaproponowane zajęcia mają charakter praktyczny i prowadzone będą metodami eksperymentalnymi z wykorzystaniem zaplecza nowoczesnych sal lekcyjnych. W szkołach powstają pracownie matematyczne i przyrodnicze, a sale językowe wyposażane są w nowe pomoce dydaktyczne. Ponadto nauczyciele będą uczestniczyli w szkoleniach poszerzających ich wiedzę na temat oceniania kształtującego, nauczania wielozmysłowego, narzędzi cyfrowych w nauczaniu, kompetencji kluczowych i coachingowych.
Projekt jest zaplanowany dla 960 uczniów, którzy będą mogli skorzystać ze zróżnicowanych pod względem poziomu zajęć z matematyki, przyrody, fizyki, chemii, geografii, biologii, języka angielskiego, języka niemieckiego, informatyki oraz indywidualnego poradnictwa zawodowego i warsztatów interpersonalnych dla całych klas. Wszyscy uczniowie wezmą także udział w wycieczce naukowej.
Tak szeroki wachlarz bezpłatnych zajęć dodatkowych, skupiających się na kompetencjach kluczowych, z pewnością przyciągnie uwagę uczniów skoczowskich szkół podstawowych i ich rodziców. Pozwala także mieć nadzieję, że podobnie jak w przypadku dotychczas zrealizowanych projektów, liczba uczestników przekroczy oczekiwania. Zaplanowane rodzaje kółek i warsztatów oraz wybrane metody pracy dadzą szanse na wyrównanie poziomu edukacyjnego, poprawienie wyników egzaminów, jak również wzmocnienie samooceny uczniów i podniesienie ich motywacji do dalszej nauki i pracy.
Na projekt „Kierunek Motywacja – Edukacja” Gmina Skoczów pozyskała środki z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a kwota dofinansowania wynosi 1 115 597,87 PLN.
Już wkrótce szczegółowe informacje.
W dniu 3 września 2018 r. w SP nr8 im. K. Bochenek w Skoczowie, jak w tysiącach szkół w naszym kraju, my również wyszliśmy z „bloków startowych” w nowy rok szkolny 2018/2019. W szkole odbyły się uroczyste akademie przygotowane przez uczniów pod okiem ich opiekunów. Naszą uroczystość zaszczyciły swoją obecnością Sekretarz Gminy – p. Beata Macura oraz radna p. Maria Brodniewicz. Wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli przywitała p. Jolanta Pelic-Bobko – dyrektor szkoły, szczególnie ciepłe słowa kierując do naszych pierwszoklasistów. W rytmie letnich piosenek pożegnaliśmy letnie wakacje, ale pamiętaliśmy o tym aby godnie uczcić kolejną rocznicę rozpoczęcia II Wojny Światowej. Wszyscy zebrani obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez IPN w związku z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski i wysłuchali apelu poświęconego tematyce września 1939. Po zakończonych uroczystościach wszyscy udali się do klas lekcyjnych.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19
8:00 - klasy IV – VI
9:00 - klasy VII – VIII, 3 gimn
10:00 - klasy I – III
9:30 - Spotkanie rodziców i dzieci klas pierwszych z wychowawcami
„Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka.
Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu,
jeżeli ją posiada!!!….”
- św. Augustyn -
W piątek, 22 czerwca br., zakończyliśmy kolejny rok szkolny, rok 2017/18.
Uczniowie uczestniczyli w uroczystych akademiach, a następnie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie odebrali zasłużone świadectwa.
W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko, z-ca burmistrza Andrzej Bubnicki, sekretarz gminy Beata Macura, radna Maria Brodniewicz, przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Sadlok-Moskała.
Akademię przygotowali kończący szkołę uczniowie klas III gimnazjum wraz z wychowawcami.
Dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom i pracownikom administracyjno-obsługowym za trud i pracę włożoną w wychowanie młodego pokolenia. Podziękowała władzom samorządowym za przychylność i wsparcie w realizacji zadań oświatowych oraz zwróciła się do absolwentów słowami: „Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę, aby doświadczenia zdobyte w edukacji dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.”
Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych bezpiecznych wakacji.
30.05.18r. uczennice z klasy III c gim., które działają jako wolontariuszki w Zespole Szkół Specjalnych w Skoczowie, zostały zaproszone do udziału w VI Artystycznym Plenerze Integracyjnym w rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, który odbył się na skoczowskim Rynku. Organizatorem akcji było Skoczowskie Stowarzyszenie "Zobaczyć Marzenia" działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Skoczowie. Uczestnicy pleneru malowali i rysowali architekturę miasta.
Dziękujemy dziewczynom za bezinteresowną pomoc oraz wspaniałą zabawę zpodopiecznymi Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie.
Wiktoria Cieślar
W tym roku, już po raz kolejny, w skoczowskim Teatrze Elektrycznym odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia nagród najlepszym uczniom skoczowskich szkół reprezentujących nasze miasto i gminę oraz odnoszących sukcesy na szczeblu powiatu, rejonu, województwa, kraju, a także międzynarodowym, w konkursach naukowych, artystycznych oraz sportowych. Inicjatorem i organizatorem uroczystości jest urząd Miejski Skoczowa wraz z Miejskim Zarządem Oświaty. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Miasta Skoczowa Mirosław Sitko, Przewodniczący Rady Miejskiej Rajmund Dedio, z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej Skoczowa Teresa Papkala , sekretarz gminy Bata Macura, radna - Przewodnicząca Komisji Oświaty Maria Sobik oraz rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu Oddziału zamiejscowego w Skoczowie wraz z dziekanem i prodziekanem skoczowskiej uczelni. Uroczystość prowadził pan w-ce burmistrz Andrzej Bubnicki.
Obecni na uroczystości uczniowie odebrali nagrody z rąk Pana Burmistrza. Dodatkową nagrodą dla wyróżniających się uczniów był bezterminowy bon wartości 500,00 zł ufundowany przez Rektora poznańskiej uczelni, pozwalający na obniżenie czesnego, w przypadku decyzji kandydata o chęci studiowania na uczelni macierzystej, bądź jej filii w dowolnym miejscu w Polsce.
Po raz pierwszy, w tym roku zostały wręczone statuetki jednemu uczniowi z każdej szkoły, wyróżniającemu się w sposób szczególny – Skoczowski Prymus 2018.
Uroczystość uświetnił występ zespołu regionalnego złożony z uczniów jednej z cieszyńskich szkół ponadgimnazjalnych.
Z naszej szkoły, w Gali wzięło udział 16 uczniów, zaś prymusem został tegoroczny absolwent Filip Brodacz.
W dniu 24.05.2018 r. uczniowie uczący się języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej wzięli udział w organizowanych przez Instytut Goethego w Krakowie warsztatach „Poranki z grami i animacje językowe”. Zajęcia te to połączenie nauki języka z zabawą. Program składał się z bloku gier językowych, planszowych i karcianych oraz bloku animacji językowych. Było to intensywne spotkanie z językiem połączone z ruchem i świetną zabawą. Uczniowie nie tylko mieli możliwość posługiwania się językiem niemieckim, lecz również w przyjemny sposób poznawali i utrwalali słownictwo z różnych zakresów tematycznych. Konwersacje z native-speakerem pozwoliły uczniom sprawdzić swoje umiejętności językowe.
Opiekunowie: Lucyna Jaronicka, Agata Śliwka, Magdalena Bijok
Zebranie z rodzicami dzieci zapisanych do klasy I Szkoły Podstawowej nr 8 w roku szkolnym 2018/19 odbędzie się 20.06.18 (środa) o godz.17:00.