Akcję będziemy kontynuować w przyszłym roku szkolnym. Zakrętki można przynosić do szkoły na portiernię nawet w czasie wakacji.
Drodzy Rodzice,
W dniu 19 czerwca 2018r. (wtorek) o godzinie 17:00 w auli naszej szkoły odbędzie się ostatnie w bieżącym roku szkolnym, zebranie trójek klasowych oraz komisji rewizyjnej.
Zapraszamy do udziału również wszystkich zaangażowanych rodziców.
Podczas zebrania podsumujemy całoroczną pracę Rady Rodziców, przedstawimy zestawienie finansowe.
Będzie również czas na wyciągnięcie wniosków i podzieleniem się propozycjami związanymi z dalszą współpracą.
Nie zabraknie rozmów przy kawie :)
Serdecznie zapraszamy do udziału w zebraniu.
Pozdrawiam,
Marzena Sadlok-Moskała
Agnieszka Danel
Małgorzata Bobek
(przedstawiciele Rady Rodziców)
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,
1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.
Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.
W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Załączniki:
List_do_dyrektorow_szkol_Dobry_Start.pdf
Nasza szkoła z wielkim zapałem włączyła się do akcji pt. "Klapki dla Gambii" wspaniałe dzieło bezinteresownej pomocy będące dla nas lekcja empatii, a dla potrzebujących gambijskich dzieci - budową wiary w ludzka dobroć. Akcja ta trwała ponad dwa miesiące, a swoj finał miała podczas festynu szkolnego. W akcji mogli wziąć udział wszyscy chętni. Samorząd Uczniowski, który również wsparł to działanie przeprowadził konkurs wśród klas, na największą liczbę zebranych par klapek (wyniki poniżej).
We współpracy z SP nr 4 w Kiczycach zebraliśmy ponad dwieście par klapek, które zostaną teraz przekazane na ATH w Bielsku-Białej, i dalej do potrzebujących dzieci.
Wszystkim dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie, a przede wszystkim za dobre serce.
W czwartek 7 czerwca nasi uczniowie z klas szóstych wzięli udział w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Skoczowie. Spotkaliśmy się z Pawłem Beręsewiczem uznanym autorem książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczem, autorem słowników, opowiadań, powieści, wierszy dla dzieci. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień: nagrodę „Guliwera” i PTWK za Co tam u Ciumków?, wyróżnienie w konkursie do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, wyróżnienie Fundacji „Świat Dziecka” za Pan Mamutko i zwierzęta. Książka Ciumkowe historie (w tym jedna smutna) została nagrodzona w konkursie „Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego” w 2008 roku. Pisarz w dowcipny sposób opowiadał o swoich książkach. Bardzo umiejętnie „zawładnął” uwagą czytelników. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w spotkaniu i w dyskusji. Na koniec spotkania wszyscy chętni mogli uzyskać autografy i pamiątkowe wpisy. Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip.
30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Zofii Kossak w Pierśćcu odbyła się jedenasta edycja Transgranicznego Gwarowego Konkursu Recytatorskiego „Tu sóm moji korzynie”, objętego honorowymi patronatami starosty cieszyńskiego, Janusza Króla i burmistrza Skoczowa Mirosława Sitko.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród laureatów tego konkursu: Szymon Gołuch w kategorii klas I-III zdobył wyróżnienie, Milena Dębinny w kategorii klas IV-VI zajęła trzecie miejsce, natomiast w kategorii klas VII i gimnazjalnych Grzegorz Marekwica uplasował się na III miejscu . Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Alicja Kosmala
W dniu 23 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie odbyło się Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego dla Uczniów Klas Gimnazjalnych. Z przyjemnością informujemy, że Julia Furgał z klasy 3a gimnazjum zajęła 2 miejsce w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!
Opiekun: Monika Terbak
W dniu 4 czerwca 2018 r w naszej szkole odbył się PIKNIK SZKOLNY organizowany przez Radę Rodziców we współpracy z dyrekcją oraz nauczycielami i pracownikami szkoły. Od godz. 11.00 uczniowie pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli wf brali udział w rozgrywkach sportowych. Dzieci z klas młodszych odbyły podróż „Ciuchcią Zdrowia”. Od godz. 14.00 czynne były stoiska z atrakcjami dla dzieci i młodzieży – dmuchany zamek, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy i nie tylko, stoisko z grami logicznymi oraz modelami do samodzielnego skladania. Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko gdzie można było wymieniać się książkami. Na scenie reprezentowali się uczniowie klas młodszych i starszych – recytowano wiersze, śpiewano piosenki , występowały zespoły taneczne oraz rozstrzygnięto konkurs na najlepszy model latawca. Nie zabrakło również stoisk z ciastami i napojami oraz grillowanych specjałów.
W piątek, 25 maja br. w Szkole Podstawowej nr 8 na Górnym Borze odbyła się IX już edycja Konkursu Chemicznego, tym razem dla klas VII szkoły podstawowej: „Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT”. W tym roku w Konkursie wzięło udział 18 uczniów z sześciu szkół naszej gminy. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszy etap Konkursu polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru oraz zadań otwartych. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, uczniowie mieli okazję rozwiązywać konkursowe zadania na komputerze. W drugiej części konkursu uczniowie przedstawili wykonane przez siebie prezentacje multimedialne na temat makro- i mikroelementów i ich znaczenia dla organizmu.
Wystąpienia i prace uczestników oceniało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.
Wszyscy uczestnicy Konkursu zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami.
„Zadanie dofinansowane było ze środków budżetu Gminy Skoczów
w ramach konkursu ofert na rok 2018”.
Nauczycielom dziękuję za przygotowanie uczniów do Konkursu.
Jolanta Pelic-Bobko
Przypominamy o rozpoczynającym się od dnia 18 maja naborze elektronicznym do szkół ponadgimnazjalnych.
Dokładnie informacje znaleźć można na stronie naboru:
jest tam również dostępny dokładny terminarz oraz przewodnik dla kandydata zakładającego konto samodzielnie
W czwartek 17.05.2018 odbyło się w auli naszej szkoły wręczenie nagród dla finalistów IX Konkursu Pięknego Czytania „Czytanie to moja pasja”.
Na tą uroczystość przybył gość specjalny pani Julia Raszka - dyrektor MCK w Skoczowie. Honory gospodarza pełniły pani wicedyrektor Alicja Golisz i pani wicedyrektor Izabela Fajkis oraz organizatorzy konkursu. Uroczystość rozpoczęto wręczeniem nagród książkowych i dyplomów. Finaliści zostali też obdarowani dodatkowymi upominkami przez naszego gościa. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótką część artystyczną. Pani Julia Raszka przeczytała zasłuchanym dzieciom jedną z przygód „Mikołajka”. Jest to ulubiona książka wielu naszych uczniów.
Zapraszamy do galerii i obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. Przypominamy również listę laureatów.
Punktacja IX Konkursu Pięknego Czytania „ Czytanie to moja pasja” przedstawia się następująco:
Na poziomie klas pierwszych SP I miejsce zajęła Nadia Bruchajzer, II - Anna Nikiel, III - Nadia Czepczar wyróżnienie Oliwier Łukasik.
W klasie II SP I miejsce Jan Mizia, II - Patryk Górny, III - Martyna Szot.
Klasy trzecie SP: I miejsce Monika Zabłocka, II - Liliana Pilich, III - Oliwia Gajda, wyróżnienia otrzymują: Nadia Bieg, Maksymilian Olszowski.
Na poziomie klas IV-V I miejsce: Zofia Fijałkowska, Arkadiusz Bosek
II miejsce: Emilian Strządała ,III miejsce: Wanesa Bojda, Judyta Bruchajzer
Wyróżnienie: Eliza Rucka, Julita Lewandowska, Gabriela Staniek.
Na poziomie klas VI i VII SP I miejsce zajęła Małgorzata Ciężkowska, II - Milena Dębinny, i ex aequo Emilia Czakon oraz Nadzieja Najbor , III - Wiktoria Łukasik
i ex aequo Oskar Kryut.
Organizatorzy konkursu Maria Szturc, Magdalena Bijok, Mariola Gańczarczyk, Irena Bulandra.
18 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Górkach Wielkich odbył się VI Gwarowy Konkurs Recytatorski Szumno nasza godka. Naszą szkołę w kategorii klas I-III SP reprezentowali: Zosia Dawid i Szymon Gołuch,
a w kategorii klas IV-VI: Milenka Dębinny oraz Estera Szturc, która recytując utwór Eweliny Szuścik pt.: Żebroczka, zdobyła wyróżnienie.
Alicja Kosmala
Rada Rodziców naszej szkoły dokonała ostatnio ciekawych zakupów, które szczególną frajdę sprawiły najmłodszym i tym nieco starszym uczniom. Na posadzkach i ścianach szkolnych korytarzy pojawiły się kolorowe ,interesujące gry. Uczniowie podczas przerw mogą odpocząć od szkolnych obowiązków i kreatywnie wykorzystać czas pomiędzy lekcjami na wspólną zabawę.
W środę 02.05.2018r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom Dnia Konstytucji 3-go Maja. Z tej okazji uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili ciekawy program artystyczny przypominający historię i okoliczności powstania naszej narodowej Konstytucji. Swoją obecnością podczas uroczystości zaszczycili nas przedstawiciele władz Miasta i Gminy Skoczów w osobach : pan Mirosław Sitko-Burmistrz ,pan Andrzej Bubnicki-wice Burmistrz, pani Beata Macura –Sekretarz Gminy i pan Krzysztof Kusiński- Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty. Po zakończonych uroczystościach szkolnych nasi wychowankowie udali się na skoczowski rynek, aby wziąć udział w obchodach Święta Flagi i przy tej okazji współuczestniczyć w tworzeniu biało-czerwonego „żywego” napisu SKOCZÓW . Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej, aby uczcić ten szczególny dzień wykonali ciekawe plakaty o tematyce patriotycznej, które następnie zaprezentowali podczas apelu poświęconego obchodom Konstytucji 3-go Maja oraz Święta Flagi. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o symbolach narodowych i krótki program artystyczno-muzyczny.
W dniu 03.05.2018r dyrekcja i przedstawiciele społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie złożyli kwiaty pod pomnikiem „Naszym Bohaterom” przy ulicy Mickiewicza, a następnie uczestniczyli w Mszy Św. za Ojczyznę w kościele Apostołów św. Piotra i Pawła w Skoczowie.
W dniu 26.04.2018 odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Skoczowie VIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „ W magicznym świecie Jana Christiana Andersena” . Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zostali wcześniej finalistami konkursu szkolnego. W kategorii klas pierwszych nasza uczennica Nadia Bruchajzer zajęła III miejsce. W kategorii klas II Jan Mizia zajął III miejsce, a na poziomie klas III Monika Zabłocka zajęła również III miejsce. Dla wszystkich naszych reprezentantów GRATULACJE.
We wtorek 24.04.2018r. dwie uczennice naszej szkoły Adrianna Gilek
oraz Zofia Fijałkowska z klasy 4e pod opieką p. Dominiki Szklorz wzięły udział
w XVIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja i proza w języku Shakespeare’a” w Szkole Podstawowej w Zebrzydowicach.
Spośród wielu uczestników, którzy reprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji poezji i prozy w języku angielskim i polskim, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Zofia Fijałkowska, którą przygotowały panie Natalia
Pawlas-Kasza i Dominika Szklorz. Na uwagę zasługuje to, iż Zosia jako debiutantka w tego typu konkursie pokonała podczas zmagań o wiele starszych uczniów klas siódmych, którzy także należeli do kategorii szkół podstawowych.
Już niedługo wybierzemy się do Zabrza, aby zmierzyć się z laureatami innych powiatów. Dziękujemy dziewczynkom za wysiłek włożony
w przygotowanie recytacji, za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły, a także życzymy dalszych sukcesów!
Dominika Szklorz
20.04.18r. odbyły się w naszej szkole V TARGI EDUKACYJNE. Uczniowie
z klas VII SP, II i III kl. Gim. oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu cieszyńskiego.
Wśród 26 placówek biorących udział w targach, znalazły się również szkoły z Bielska-Białej.
Dziękuję uczniom z klasy II b i II c gim. za wielką pomoc i zaangażowanie w targach edukacyjnych.Serdeczne podziękowania należą się rodzicom uczniom z klas VII sp i II klas oddziałów gimnazjalnych za przygotowanie poczęstunku dla przedstawicieli szkół ponadpodstawowych biorących udział w targach edukacyjnych.
Wiktoria Cieślar
Rada Rodziców z udziałem Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły bierze udział w akcji
„Klapki dla Gambii”.
Zbieramy klapki a potem wszystko rozdajemy w Gambii.
Dla tych najmniejszych i dla trochę starszych.
Spróbujemy zebrać jak najwięcej.
Zapraszamy do przyłączenia się - to jest kolorowe i mega potrzebne w Gambii.
UMOWY ZA ŻYWIENIE NA ROK SZKOLNY 2018/2019 !!
Informujemy, że w sekretariacie szkoły są do odebranie nowe umowy za żywienie na nowy rok szkolny dla osób chcących spożywać obiady w naszej stołówce.