Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach - 21 i 22 stycznia, uczniowie z klasy 2 d oraz 2 b wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Anitą Pawlik i p. Magdaleną Jaworską przygotowały uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W trakcie tych wydarzeń Babcie i Dziadkowe mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Wnuczęta z wielkim zaangażowaniem odgrywały swoje role, recytowały wiersze, grały, tańczyły i śpiewały piosenki, a nasi goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich Dziadków własnoręcznie wykonanymi prezentami. Uroczystości zwieńczyły przygotowane z tej okazji słodkie poczęstunki. Mamy nadzieję, że te dni długo pozostaną w pamięci uczniów, jak i Dziadków.
W dniu 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Skoczowie odbył się VII Gminny Konkurs Języka Angielskiego Challenge. Miło nam poinformować, że Zuzanna Klocek, uczennica klasy 3b gimnazjum zdobyła w nim II miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W klasyfikacji drużynowej nasz zespół w składzie Zuzanna Klocek, Anna Kocaj i Natalia Waleczek zdobył I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Monika Terbak
Drodzy Rodzice,
W dniu 24 stycznia 2019r. (czwartek) o godzinie 16:30 w naszej szkoły odbędzie się zebranie dla :
- trójek klasowych
- komisji rewizyjnej
oraz każdego rodzica chcącego mieć wpływ na funkcjonowanie naszej szkoły.
Będzie to czas podsumowań Balu Karnawałowego oraz wszelkich działań jakie miały miejsce w pierwszym semestrze roku szkolnego,
podejmiemy rozmowy związane z dalszymi inwestycjami jakie są potrzebne w naszej placówce by służyły naszym dzieciom.
Liczymy na Państwa propozycje oraz wszelkie sugestie.
Będzie możliwość przedstawienia naszych planów i pomysłów radnemu z komisji oświaty Panu Tomaszowi Pszczółka, który dotrze na nasze spotkanie.
Serdecznie zapraszam do udziału w zebraniu.
“Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.” - Henry Ford
Pozdrawiamy,
Przedstawiciele Rady Rodziców
tel. 500 253 500
r.rodzicowsp8@gmail.com
Dyżur Rady Rodziców: poniedziałki 7:45 - 9:50
17 i 18 stycznia 2019 r. klasy nauczania początkowego brały udział w kuligu w Wiśle Czarne. Pogoda dopisała i mogliśmy cieszyć się z uroków zimy. Góralskie koniki ciągnęły sanie doliną Białej Wisełki. Po przejażdżce na dzieci czekał ciepły poczęstunek i kubek gorącej, pysznej, malinowej herbatki.
W dniu 20 grudnia 2018 laureaci szkolnego Konkursu Kolęd wystąpili w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie. Nasz mini koncert, przygotowany przez
p. Gabrielę Targosz, jak i wspólne śpiewanie kolęd, bardzo się wszystkim spodobał. Po występie dziewczynki rozdały kartki z życzeniami świątecznymi, które w czasie zajęć artystycznych przygotowali nasi uczniowie
z p. Hieronimem Szewczykiem. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy umilić ten przedświąteczny czas.
Natalia Pawlas-Kasza
„100 pływaków na 100- lecie Niepodległości”- pod takim hasłem Nasza Szkoła w sportowym stylu uczciła obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W samo południe 05 grudnia na pływalni „Delfin” w Skoczowie 100 uczniów Naszej Szkoły z klas 4-8 SP oraz 3 klasy Gimnazjum stanęło na starcie rywalizacji sztafet pływackich.
Wydarzenie otworzyła Pani wicedyrektor naszej szkoły Izabela Fajkis, w swoim przemówieniu nawiązała do kart historii oraz znaczenia tych specyficznych zawodów.
Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w rozgrzewce, po której zostali podzieleni na cztery 25-osobowe mieszane drużyny.
Zacięta rywalizacja trwała do ostatniej długości, a o wygranej decydowały dosłownie centymetry.
Po zawodach przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia oraz uroczyste rozdanie dyplomów i nagród dla każdego uczestnika zawodów.
Za przygotowanie zawodów oraz prawidłowy przebieg rywalizacji odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego: Dorota Lenart- Drozd, Agnieszka Mitręga, Sławomir Machej, Przemysław Kolondra, Marcin Michalik, Tomasz Jaworski i Zdzisław Kołodziejczyk.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców naszej szkoły za zaangażowanie, pomoc oraz ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników zawodów.
Dziękujemy również pływalni „Delfin” za możliwość przeprowadzenia zawodów, udostępnienie sprzętu nagłaśniającego oraz przychylność dla naszych działań.
/AMIT/
Dnia 6 grudnia zgodnie z tradycją, naszą szkołę odwiedziły trzy ekipy Mikołaja
Uczniowie klasy 3cg podzieleni na grupy i ubrani w kolorowe stroje elfów, aniołków, diabełków i oczywiście Mikołaja obdarowały uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły łakociami.
Przy dźwiękach stosownych zimowych utworów oraz rymowanych wierszyków „zapracowane ekipy Mikołaja” odwiedzały uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.
Ich wizyty wzbudzały szczere zainteresowanie, wprowadzając świąteczne akcenty do szkolnej rzeczywistości. Sponsorem słodkości była Rada Rodziców i sklepik szkolny „Pieniążek:
Do zobaczenia za rok!
Ewelina Hałgas
W środę, 5 grudnia odbyła się kolejna charytatywna Zumba organizowana przez p. Anitę Trąbałę i Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Bądźmy Razem". Podczas imprezy zbierane były pieniądze dla podopiecznych naszego stowarzyszenia. Na najmłodszych uczestników czekało wiele atrakcji m.in. zabawy ruchowe, gry edukacyjne, malowanie twarzy oraz spotkanie z Mikołajem. Oprócz szczytnego celu, jakim było dofinansowanie naszego stowarzyszenia, pokazaliśmy również jak fantastyczna jest aktywność fizyczna oraz ile radości może dać taniec.
Dziękujemy za wsparcie naszej działalności oraz za wielkie serce jakie okazujecie Państwo każdego roku.
Świetlica szkolna zaprasza serdecznie na kiermasz bożonarodzeniowy, który trwa od 3 do 20 grudnia.W sprzedaży są m.in.wianki, stroiki, kartki i pierniczki. Dochód ze sprzedaży wcałości zostanie przeznaczony na wsparcie akcji charytatywnej "Polanadziei". Zapraszamy
W tym roku Mikołaj odwiedzil naszą szkołę już 5 grudnia. W auli szkoly spotkał się z najmłodszymi uczniami obdarowując ich, przy świątecznej muzyce, słodkim poczęstunkiem oraz niespodzianką - biletem do kina. Niespodzianka bardzo się podobała. Dzieci obejrzały film pt. "Poczta Świętego Mikołaja"
Od wielu lat uczniowie naszej szkoły wspierają akcję "Prezent pod choinkę" organizowana przez kościół ewangelicki. Przebiegiem akcji w naszej szkole zajmują się opiekunowie Samorządu Uczniowskiego,a klasy wraz z wychowawcami przygotowują świąteczne paczki dla ubogich dzieci z krajów wschodnich. Finał akcji miał miejsce 29.10. Miło nam poinformować, że udało nam się zebrać 99 pięknych paczek. Najwięcej prezentów w przeliczeniu na ilość uczniów w klasie zrobiła klasa 5e. Drugie miejsce miała klasa 3bG, a na trzecim uplasowała się klasa 6a. Dziękujemy ogromnie za wielkie zaangażowanie i pomoc.
Opiekunowie SU
W najbliższym czasie odbędą się zebrania w klasach.
Serdecznie zachęcamy do udziału.
Podczas zebrania będzie można dokonać :
- wpłaty na fundusz Rady Rodziców u wychowawcy klasy bądź przedstawiciela trójki klasowej oraz przy wejściu do szkoły
w dniu zebrań 29.112018r. od godz. 15:30 do 17:15.
- wesprzeć organizację Balu Karnawałowego (19.01.2019r.) poprzez zakup cegiełki "Bal Bez Balu" koszt 5zł / szt.
- dostarczyć bony, dary rzeczowe itp., które zostaną przekazane na fanty podczas szkolnego balu karnawałowego;
Ruszyła sprzedaż biletów na BAL KARNAWAŁOWY
na który serdecznie zapraszamy dnia 19. Stycznia 2019 r. do Restauracji Nowa Maja, startujemy o 19:00.
Dobrą zabawę zapewnia nam DJ EBI.
Rezerwacja : 500 253 500 - Marzena Sadlok-Moskała
509 514 301 - Agnieszka Danel-Kuras
wpłaty na bal: podczas dyżurów RR w poniedziałki od 7:45 do 9:50 albo na konto RR z dopiskiem BAL.
37 8126 0007 0000 5249 2000 0020
Koszt : 110zł / os przy wpłacie do 20.12.2018r.
Więcej szczegółów na ulotkach i plakatach.
Cały czas trwa zbiórka makulatury którą można oddać w szkole przy wejściu do szatni bądź bezpośrednio do skupu w Górkach Wielkich, „Darus” Dariusz Moskała, ul. Spółdzielcza, tel. 338587134
(na koniec roku szkolnego wyróżnione zostaną 3 klasy które zbiorą największą ilość makulatury).
Pozdrawiamy i do zobaczenia,
Przedstawiciele Rady Rodziców
tel .500 253 500
r.rodzicowsp8@gmail.com
dyżur Rady Rodziców w poniedziałki 7:30 do 9:50 - pokój nr 56
W dniach 15 i 16 listopada uczniowie naszej szkoły z klas VIII i III gimnazjum wzięli udział w programie wychowawczo – profilaktycznym „Archipelag Skarbów”.
Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii. Pokazuje młodym ludziom ich ogromny potencjał.
Dwa, czterogodzinne bloki warsztatów zabrały młodzież w poszukiwanie skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.
Program wskazuje, jak ważne w budowaniu wzajemnych relacji są takie wartości, jak zaufanie i szacunek.
W drugim dniu zajęć odbył się Festiwal Twórczości. Uczniowie prezentowali różne formy wypowiedzi na temat omawianych wartości. Był wiersz w języku polskim, w języku angielskim oraz prezentacje multimedialne.
Finał tegorocznej edycji konkursu teatralnego w ramach Powiatowej Kampanii Profilaktycznej „Żyj bez uzależnień”, zorganizowanej przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego odbył się 13 listopada w auli Zespołu Szkół Technicznych płk. G. Langnera w Cieszynie. Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie zasad profilaktyki uzależnień. W finałowym przeglądzie teatralnym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu Powiatu Cieszyńskiego pod opieką koordynatorów szkolnych.
W dwóch kategoriach wiekowych zaprezentowano 11 scenek rodzajowych. Scenki teatralne oceniało Jury, w składzie: Anna Suchanek-Wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej; dr Ewa Tomaszewska z Zakładu Edukacji Kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, Piotr Przewdzing - Państwowy Pow. Inspektor Sanitarny w Cieszynie; Małgorzata Krótki - Wicedyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Cieszynie, Barbara Karnas-Greń z Sekcji Promocji Zdrowia Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, Daria Czarnecka - Inspektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Barbara Kłosowska - Kierownik Biura Promocji Zdrowia – zarazem Przewodnicząca Jury. Podstawą oceny scenek były następujące kryteria: kreatywne ujęcie problematyki uzależnień, gra aktorska, dykcja, ruch oraz scenografia, oprawa muzyczna, efekty dźwiękowe. Członkowie Jurorzy po wnikliwej analizie, przyznali swe punkty w skali 1-3 za każde kryterium i oddali swoje oceny w formie pisemnej. Wszystkie punkty zostały podsumowane, a najwyższe wyniki, pozwoliły wyłonić laureatów. Po czym nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród rzeczowych, które wyróżnionym uczniom i ich opiekunom wręczyli przedstawiciele Jury.
Serdecznie dziękujemy Bożenie Cholewie Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie za udostępnienie auli, zaś pedagog Wiktorii Wacławik-Liszce i uczniom za wsparcie organizacyjne. Dziękujemy Tadeuszowi Browińskiemu Prezesowi Fundacji św. Antoniego za czekolady oraz Bogdanowi Kasperkowi Dyrektorowi Biura Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” za gry edukacyjne oraz Pani Barbarze Karnas-Greń z ZZOZ za wykonanie sesji zdjęciowej.
Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom i Jurorom dziękujemy za zaangażowanie i udział.
WYNIKI KOŃCOWE
Grupa młodsza:
I miejsce zdobyła scenka: „Bliżej siebie, dalej od narkotyków” grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie w składzie: Sara Czudek, Vanessa Marino, Maksymilian Banot, Tomasz Chmiel. Panie - Ilona Boruta i Magdalena Myrta otrzymały wyróżnienie dla opiekuna.
II miejsce zdobyła scenka: „Walka Joli z nałogiem” grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Brennej, w składzie: Amelia Słowiok, Jan Grabowiecki, Jan Greń
Opiekun szkolny - Pani Aneta Niedoba.
III miejsce zdobyła scenka: „Bezpieczny internet” grupy uczniów Klimatycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jerzego Michejdy w Ustroniu, w składzie: Natalia Faron, Julia Wantulok, Klaudia Troszok, Wanda Żlik. Koordynatorzy szkolni, Panie: Małgorzata Strawa oraz Anna Kopiec.
Grupa starsza:
I miejsce zdobyła scenka: „Kraina palaczy” grupy uczniów Szkoły Podstawowej im. P. Kojzara w Mnichu w składzie: Klaudia Biernat, Joanna Klimek, Katarzyna Sierny, Kornelia Waliczek,
wyróżnienie otrzymała pedagog Pani Beata Mulczyńska.
II miejsce zdobyła scenka: „O białej zarazie, co czarną klątwę rzuciła” grupy uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu, w składzie: Wiktoria Sobala, Amelia Pietrzyk, Martyna Szczypka, Mateusz Ferfecki, Opiekun szkolny Pani Jolanta Strządała
III miejsce zdobyła scenka: „Dwie twarze” grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 im. K. Bochenek w Skoczowie, w składzie: Dżesika Cekiera, Krzysztof Krysiński, Bartłomiej Chruszcz, Wiktoria Świńczyk, koordynator szkolny Pan Mariusz Porębski.
W piątek, 9 listopada br. w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 8.00 świętowanie rozpoczęli uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, zaś o godz. 11.00 rozpoczęła się Akademia z udziałem zaproszonych gości w osobach: z-cy burmistrza Andrzeja Bubnickiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Rajmunda Dedio, sekretarz gminy Beaty Macury, radnej Marii Brodniewicz oraz przewodniczącej Rady Rodziców Marzeny Sadlok-Moskały. O godz.11.11 wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście odśpiewali Hymn państwowy, włączając się do ogólnopolskiej akcji bicia „Rekordu dla Niepodległej”. Gości przywitała dyrektor szkoły Jolanta Pelic-Bobko, a następnie głos zabrał pan Andrzej Bubnicki i Rajmund Dedio. W przemówieniach nawiązywali do sytuacji historycznych mających wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz podkreślali rolę patriotyzmu w wychowaniu młodego pokolenia. Uczniowie przedstawili fascynującą monodramę, były patriotyczne pieśni i wiersze. Wszystko to wprowadziło w podniosły nastrój, adekwatny do obchodzonego święta.
Świętowanie 100 rocznicy niepodległości naszej Ojczyzny uświetniono wystawą usytuowaną na szkolnym korytarzu : „100 lat w osobach i wydarzeniach”. Uczniowie mogą zapoznać się z bohaterami walczącymi o wolność dla Polski, ofiarami reżimu komunistycznego oraz Polakami rozsławiającymi naszą ojczyznę swoimi dziełami. Wystawa przypomina również daty ważnych wydarzeń w ostatnim stuleciu.
W ramach obchodów 100-lecia niepodległości w naszej szkole zorganizowany zostanie również konkurs historyczny, a nauczyciele wychowania fizycznego zaproszą uczniów skoczowskich szkół do bicia rekordów na basenie podczas zawodów „100 pływaków na Stulecie”.
W dniu 7.11.2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w widowisku edukacyjnym pt. „Wielcy Rodacy” prowadzonym przez Stanisława Sielickiego. Dzieci poznały historię hymnu polskiego, postacie wybitnych polaków oraz ważne dla Polski wydarzenia historyczne.
Cała widownia przybrała barwy narodowe. Widowisko bardzo podobało się dzieciom.