Menu

  • "MASZERUJE WIOSNA ..."

    Nieśmiało, po cichutku, przyszła... Nareszcie Wiosna Uśmiech Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego też zgotowaliśmy jej huczne powitanie. Mimo, że nie było tradycyjnej Marzanny tradycji stało się zadość. Kolorowymi strojami, kwiatami wpiętymi we włosy oraz piosenką przywitaliśmy 

    Tak klasy edukacji wczesnoszkolnej przywitały Wiosnę: zdjęcia

  • IX Wiosenny Konkurs Języka Angielskiego

    IX Wiosenny Konkurs Języka Angielskiego

    14 marca w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbył się IX Wiosenny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas ósmych, trzecich gimnazjum i pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Miło nam poinformować, że Zuzanna Klocek z klasy 3b gimnazjum zajęła w nim pierwsze miejsce. Gratulujemy!

  • Turniej Szachowy z okazji Dnia Patrona

    Turniej Szachowy z okazji Dnia Patrona

    Już po raz kolejny z okazji Dnia Patrona Szkoły zorganizowano turniej szachowy. Od początku turniej jest skierowany do uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły. W tym roku wystartowało w nim 56 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Wcałej grupie najwięcej było uczniów reprezentujących osiem szkół.Turniej został przeprowadzony w ramach Akademii Szachowej Mokate, która była tez sponsorem nagród.

    Spośród uczniów naszej szkoły najwyższe miejsce uzyskał Maciej Macherzyński z klasy 5B, zaś w kategorii klas najmłodszych trzecie miejsce zajął Kasper Konderla z 2D.

    Galeria

  • Ogłoszenie

    Szanowni Państwo,

    Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła dziewiątą rekrutację do programu stypendialnego.

    Program Stypendialny Horyzonty oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą mieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia. Umożliwiamy stypendystom naukę w najciekawszych liceach i technikach w kraju, tworzymy przestrzeń do rozwoju osobistego w szkole i poza szkołą.

    Od 15 lutego do 31 marca kandydaci mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy online na naszej stronie internetowej, www.efc.edu.pl.

    Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku, mają wpływ na kształt oferowanego wsparcia. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają letnie i zimowe wakacje oraz biorą udział w warsztatach.

    Stypendium to też wsparcie materialne na czas nauki w liceum czy technikum. Pokrywamy koszty związane z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem, opłatami szkolnymi, zakupem podręczników czy nauką języka. Nasze wsparcie to także finansowanie pasji takich, jak nauka rysunku czy nurkowania. Ale Horyzonty to również zobowiązanie ze strony uczestników programu do wspierania innych poprzez wspólne organizowanie projektów społecznych czy choćby pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.

    Wierzymy, że w Państwa gminie mieszkają młodzi ludzie, którzy szukają równowagi między nauką i kształtowaniem charakteru i którzy chętnie przystąpią do naszego programu stypendialnego. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w dotarciu do nich poprzez opublikowanie informacji (w załączniku) na Państwa stronie internetowej.

    W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

     

    Z poważaniem
    Zesp
    ół EFC

     

    --

     

    Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

     

    ul. Mokotowska 63/60, 00-533 Warszawa

     

    Tel. +48 606 770 955

     

  • Uroczyste obchody Dnia Patrona

    Uroczyste obchody Dnia Patrona

    13 marca to data szczególna dla naszej szkoły. W tym bowiem dniu świętujemy imieniny  naszej Patronki Pani Krystyny Bochenek, a co za tym idzie imieniny naszej szkoły. Obchody rozpoczyna zawsze uroczysta akademia, kilka dni później odbywa się Turniej szachowy dla uczniów, absolwentów i rodziców, a pod koniec marca bawimy się gwarą na recytatorskim konkursie.

    Nie inaczej jest w tym roku. W środę (13 marca) gościliśmy u nas Pana Burmistrza Mirosława Sitko, Zastępcę Burmistrza Pana Andrzeja Bubnickiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Rajmunda Dedio,  Panią Przewodniczącą Komisji Oświaty Marię Sobik,  Panią Radną Marię Brodniewicz oraz przedstawiciela Rady Rodziców naszej szkoły Panią Agnieszkę Danel.

    Rozpoczęliśmy naszą akademię od przypomnienia jakim niezwykłym człowiekiem była nasza Patronka, a potem delektowaliśmy się przedstawieniem przygotowanym przez szkolne kółko teatralne „Zadymka” prowadzone przez Panie Beatę Niezborską- Klocek  i  Bożenę Medwid.

    Tym razem nasi aktorzy bawili nas sztuką pt.:„W poszukiwaniu Kopciuszka”

     B. Medwid , B. Niezborska- Klocek

    GALERIA

  • Mecz towarzyski

    Mecz towarzyski

    W dniu 13.03.2019 r. gościliśmy w Naszej Szkole reprezentację Szkoły Podstawowej nr 1 z Wisły Centrum. Rozegraliśmy mecz towarzyski w piłkę siatkową. Dziewczynki z Naszej Szkoły bezapelacyjnie zwyciężyły 3:0. Następnie rozegraliśmy jeszcze jeden set tworząc drużyny mieszane z obu szkół. Dla naszych uczennic było to ostanie przetarcie przed finałem rejonowym, który zostanie rozegrany 21.03.2019 r. w Pszczynie. Mecz sędziowała Agnieszka Mitręga, natomiast opiekunem drużyny była Dorota Lenart- Drozd. Nad bezpieczeństwem kibicujących uczniów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Nasze dziewczynki z klas 8 i 3 Gimnazjum zagrały w składzie: Laura Palej, Gosia Ciężkowska, Jagoda Barska, Paulina Lebioda, Paulina Wardęga, Sonia Świst, Emilia Heller, Gabrysia Farian.  /AMIT/

  • Fundacja BGŻ BNP Paribas rusza z rekrutacją absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych do Programu „Klasa”

     

     

    Nauka w najlepszych liceach w całej Polsce i stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni - to tylko część korzyści, na jakie mogą liczyć najlepsi uczniowie zakwalifikowani do Programu „Klasa”. Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia.

     

    Fundacja BGŻ BNP Paribas już po raz siedemnasty poszukuje zdolnych uczniów z niewielkich miejscowości, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. W tym roku, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach. Każdy uczeń zakwalifikowany do Programu „Klasa” otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.

     

    – Program „Klasa” to nie tylko wsparcie materialne. Nasi stypendyści podkreślają, że dzięki nauce w dużym mieście mogli rozwinąć swoje zainteresowania i pasje, a także poznać niezwykłych ludzi i nawiązać przyjaźnie, które utrzymują się po ukończeniu szkoły. „Klasa” to przede wszystkim szansa na lepszy start w dorosłość. Dobra edukacja daje większe szanse na wybór wymarzonych studiów w kraju i zagranicą, a życie w dużym ośrodku akademickim zapewnia ofertę kulturalno-naukową niedostępną w mniejszych miejscowościach. To dlatego od wielu lat współpracujemy ze świetnymi liceami, które razem z nami otaczają młodzież kompleksową opieką, aby tworzyć jej warunki do rozwoju na najwyższym poziomie – mówi Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, Menedżer ds. projektów społecznych i członek Zarządu z Fundacji BGŻ BNP Paribas.

     

     

    Uczniowie objęci są wsparciem nie tylko w czasie nauki w liceum, ale również podczas pierwszego roku studiów, kiedy otrzymują stypendium o łącznej wysokości 4500 zł. Stypendyści mają również szanse na dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów.

     

    – Pochodzę z niewielkiej miejscowości Protowo. Fascynuję się biotechnologią. Od października 2013 roku pracuję nad autorskim projektem Amber Drug, w ramach którego udało mi się wykazać, że substancje czynne otrzymane z bursztynu mogą zwalczać chorobotwórcze bakterie w rodzaju gronkowca złocistego. Niedawno dostałem się na studia magisterskie w Instytucie Weizmanna w Izraelu, zaliczanym do najlepszych uniwersytetów na świecie. Niewątpliwie nie byłoby to możliwe bez wielkiego wsparcia Fundacji, za co po stokroć jestem wdzięczny – uzupełnia Igor, stypendysta Programu „Klasa”.

     

     

    Do Programu mogą zgłaszać się uczniowie, kończący w tym roku gimnazjum lub szkołę podstawową (w zależności od systemu nauczania, którym są objęci). Warunkiem jest, aby średnia ich ocen z pierwszego semestru wynosiła co najmniej 4,5. Program skierowany jest do uczniów, mieszkających w niewielkich miejscowościach do 100 tysięcy mieszkańców, pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1200 zł brutto.

     

    Aby zgłosić się do Programu należy na stronie Fundacji zapoznać się z kryteriami naboru najbliższej szkoły, biorącej udział w Programie, a następnie wypełnić formularz aplikacyjny znajdujący się pod linkiem: https://www.bgzbnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa.

    Ogólnopolski  Program Stypendialny „Klasa” prowadzony przez Fundację BGŻ BNP Paribas to jeden z najdłużej działających programów w Polsce. W ciągu 16 lat skorzystało z niego 700 uczniów z 300 miejscowości.

  • Prezenacja dla rodziców na temat rekrutacji do szkól ponadgimnazjalnych

    Prezentacja_rekrutacja_do_szkol_12.02.2019_wersja_uzupelniona.pptx

  • 1 Marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych

    1 Marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych

    W dniu 8 lutego 2019 r.  w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Na to spotkanie zostali zaproszeni Pani Halina Szotek – historyk  oraz Pan Zbigniew Chmielniak – świadek tamtych wydarzeń. Pan Zbigniew Chmielniak przedstawił historię żołnierzy z ugrupowania „Bartka” natomiast Pani Halina Szotek przypomniała wydarzenia, które miały miejsce na terenie Kiczyc. Uczniowie z uwagą wysłuchali prelekcji i obejrzeli film dotyczący wspomnień kilku uczestników z ugrupowania „Bartka”.

    Pan Zbigniew Chmielniak przedstawił również niedawno wydaną książkę „Chrystus za nas, my za Chrystusa” Tomasza Gołucha, która jest historią oddziałów leśnych Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flamego „Bartka”.

    Po zakończonej prelekcji uczniowie zadawali gościom pytania. Była to żywa lekcja historii.

    H.Gatner

     

     

  • Ogłoszenie

    Informujemy, że w drugim semestrze świetlica szkolna otwarta jest do godziny 16:30

  • Rekrutacja 2019/2020

    Drodzy Rodzice,
    informujemy, że rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej
    na rok szkolny 2019/2020
    trwa od 04 lutego 2019 do 15 marca 2019 r.
    Zapisy w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku od godziny 7:00 do 15:00

     

  • Konkurs recytatorski

    W dniu 27 lutego 2019 r.  w naszej szkole odbyła się kolejna XIII już edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Gała odbyła się w auli szkoły. Wystartowaliśmy o godz. 16.30. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczestników konkursu, których w tym roku było rekordowo dużo bo aż 43. Dzieci prezentowały wiersze w  czterech kategoriach:

    Klasy pierwsze – wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima 

    Klasy drugie - wiersze Danuty Wawiłow i Ludwika Jerzego Kerna

    Klasy trzecie – „Cztery pory roku” autor dowolny

    Klasy czwarte – „Poezja na wesoło” autor dowolny

    Występy uczestników oceniało Jury w składzie

    Przewodnicząca – wicedyrektor Alicja Golisz 

    Członkowie: 

    Alicja Kosmala nauczyciel j. polskiego,

    Dominika Szklorz nauczyciel j. polskiego,

    Maria Szturc pracownik biblioteki szkolnej,

    Marzena Saddlok-Moskała przewodnicząca RR

    Po burzliwej dyskusji Jury przyznało nagrody:

    Klasy pierwsze:

    1 miejsce – Piotr Gołuch 1a

    2 miejsce – Antoni Moskała 1d

    3 miejsce – Konrad Łukosz 1d

    Wyróżnienie – Liliana Michulec 1d

    Klasy drugie

    1 miejsce – Natalia Kubiak 2d

    2 miejsce Julia Stajszczyk 2c

    3 miejsce – Przemysław Gilek 2d

    Wyróżnienie – Adam Iwanowski 2a

    Klasy trzecie

    1 miejsce – Zofia Dawid 3a

    2 miejsce – Marta Dutka 3a

    3 miejsce – Beniamin Hoch 3a

    Klasy czwarte:

    1 miejsce - Julia Dębinny 4e

    2 miejsce – Izabela Porębska 4a

    3 miejsce – Julia Kisiała 4b

    Wyróżnienie Emila Wojtynek 4b

    Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy uczestnictwa. Nagrody i dyplomy wręczyła pani Alicja Golisz – przewodnicząca Jury oraz organizatorki konkursu Grażyna Kołder i Izabela Fajkis.

    zdjęcia:

  • OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY

    OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY

    W ZWIĄZKU Z DNIEM PATRONA NASZEJ SZKOŁY ZAPRASZAMY NA OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY DLA UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI ABSOLWENTÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY TURNIEJ PRZEPROWADZONY BĘDZIE W RAMACH "AKADEMII SZACHOWEJ MOKATE": 15 MARCA 2019 {PIĄTEK} Godzina 16.00
    W AULI SZKOŁY {I PIĘTRO}

    REGULAMIN:

    • ROZGRYWKI BĘDĄ TRWAŁY NA DYSTANSIE 7 RUND SYSTEMEM SZWAJCARSKIM
    • PARTIE BĘDĄ ROZGRYWANE NA CZAS - PO 10 MINUT NA ZAWODNIKA
    • W TURNIEJU OBOWIĄZYWAĆ BĘDĄ ZASADY KODEKSU SZACHOWEGO

     

    UCZESTNICY BĘDĄ KLASYFIKOWANI W 3 ODDZIELNYCH GRUPACH:

    • I GRUPA ROCZNIK 2009 I MŁODSI
    • II GRUPA UCZNIOWIE KLAS IV DO VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ II KLASY GIMNAZJUM
    • III GRUPA - OPEN

    ZAPISY:

    - ZGŁOSZENIA MOŻNA SKŁADAĆ W SEKRETARIACIE SZKOŁY -SKOCZÓW UL MORCINKA 20 TEL 4793020 LUB DO HENRYKA LINERTA TEL 512 492 051

    - ZGŁOSZENIE MUSI NASTĄPIĆ NAJPÓŹNIEJ DO 13.03.2019

    - W ZGŁOSZENIU NALEŻY PODAĆ:

     

    IMIĘ, NAZWISKO , GRUPĘ, W W KTÓREJ BĘDZIE STARTOWAŁ{ DLA MŁODZIEŻY ROCZNIK URODZENIA} ORAZ KATEGORIĘ SZACHOWĄ {JEŻELI POSIADA}

    - W DNIU TURNIEJU 15.03.2019 NALEŻY POTWIERDZIĆ OBECNOŚĆ U SĘDZIEGO OD

    15.45

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY

     

  • W karnawale wybieramy się na bale ...

    Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 6 lutego 2019 r.

    W pięknie udekorowanej auli szkolnej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Żółwie Ninja, Batmany, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na auli podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały aulę.

    Kolejny bal karnawałowy już za rok.

    zdjęcia:

  • DZIEŃ OTWARTY

    DZIEŃ OTWARTY

    W dniu 6 lutego 2019 r. jak co roku zaprosiliśmy do naszej szkoły rodziców wraz z dziećmi na Dni Otwarte Szkoły. Spotkanie rozpoczęło się  o godz. 16.30 w auli szkolnej. Pani dyrektor Jolanta Pelic – Bobko serdecznie przywitała wszystkich zebranych, zachęcając do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły skierowaną do naszych obecnych  i przyszłych uczniów. Spotkanie poprowadziła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej pani Jolanta Krzywoń. Zebrani mieli możliwość uczestniczenia w krótkiej części artystycznej podczas której zaprezentowali się uczniowie szkoły rozwijający swoje zainteresowania artystyczno – muzyczne uczestnicząc w zajęciach pozaszkolnych – w kole tanecznym, chórze szkolnym i kołach recytatorskich.  Następnie zebrani obejrzeli prezentacje multimedialną, dzięki której dokładnie poznali bazę dydaktyczno – edukacyjna szkoły. Po prezentacji nauczyciele zaprosili rodziców do zwiedzania szkolnych klas, pracowni, sal gimnastycznych, biblioteki, świetlicy. Dla najmłodszych przygotowano wiele ciekawych zajęć plastycznych i zabaw sportowych. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za obecność i zainteresowanie.

    Zapraszamy do galerii:

  • W Skoczowie o Karyntii...

    W Skoczowie o Karyntii...

    Dnia 31.01.2019 r. miała miejsce w naszej szkole pierwsza edycja projektu „AUSTRIA-Land, czyli wędrówka po landach”.

    W projekcie wzięło udział osiem drużyn wraz ze swoimi nauczycielami. Tematem przewodnim projektu był najdalej wysunięty na południe kraj związkowy Austrii – Karyntia. Zwycięska drużyna weźmie udział w zaplanowanym na czerwiec, a organizowanym przez austriacki konsulat, finale.

    Lucyna Jaronicka

  • Szachy w szkole

    W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest projekt "Edukacja przez szachy w szkole". W projekcie tym biorą udział uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej. Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu. Program zajęć jest realizowany w ciągu dwóch lat nauki. Celem zajęć jest przede wszystkim zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów. Na zajęciach kształtowane są również cechy osobowości uczniów, takie jak odpowiedzialność, koncentracja, przewidywanie skutków własnego działania i gra fair play. Zainteresowania tą królewską grą  oraz poszerzanie własnych umiejętności dzieci mogą rozwijać na kółku szachowym, które działa w naszej szkole.

         

  • DEUTSCH-Land, czyli… wędrówka po landach!

    DEUTSCH-Land, czyli… wędrówka po landach!

    W dniu 22.01.2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym COR w Bielsku-Białej odbyła się trzecia edycja projektu z języka niemieckiego „DEUTSCH-Land, czyli wędrówka po landach”. Tym razem wszyscy uczestnicy spotkania – w tym również zespół z naszego gimnazjum w składzie: Gabriela Farian, Zuzanna Klocek i Natalia Waleczek – mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o niemieckim kraju związkowym Turyngia oraz wziąć udział w grach językowych. Podobnie jak w ubiegłym roku, nasze dziewczyny znalazły się w czołówce najlepszych drużyn. Serdecznie gratulujemy.

    Lucyna Jaronicka

     

  • Oferta Kolei Śląskich dla dzieci w czasie ferii

  • „Bezpiecznie z Profi Credit”- po raz drugi w Naszej Szkole

    „Bezpiecznie z Profi Credit”- po raz drugi w Naszej Szkole

    W dniu 23 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły już po raz drugi wzięli udział w projekcie „BezpieczAnie z Profi Credit”.

    Projekt zakłada edukację dzieci i młodzieży w kwestiach zdrowego stylu życia, zdrowego żywienia, istoty aktywności fizycznej w naszym życiu i bezpieczeństwa najmłodszych na drodze i imprezach masowych. Swoim doświadczeniem dzielą się siatkarki klubu sportowego  BKS Profi Credit Bielsko- Biała, policjant oraz prelegent Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.  Jest to innowacyjne przedsięwzięcie łączące edukację sportową z bezpieczeństwem.

    Pierwsza część spotkania obejmowała zagadnienia bezpieczeństwa oraz historię Bialskiego Klubu Sportowego i odbyła się na auli.  Wzięło w niej udział ponad 100 uczniów z klas IVa, IVb, IVc, IVd ,IVe oraz klasy Vb i Ve. Po zapoznaniu się z filmem instruktażowym wszystkie dzieci zostały obdarowane opaskami odblaskowymi. Następnie mogły zadawać pytania związane z bezpieczeństwem oraz aktywnym trybem życia. Uczestniczyły również w quizie z obejrzanego filmu, a za poprawne odpowiedzi zostały nagrodzone upominkami.

    Druga część spotkania to zajęcia sportowe na sali gimnastycznej. Tutaj czynny udział wzięły dziewczynki z klasy 8b i 3 G, natomiast obserwatorami były wszystkie klasy czwarte. Nad sprawnym przebiegiem spotkania i bezpieczeństwem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczyciele mający w tym czasie zajęcia z klasami.

    Galeria

    Agnieszka Mitręga

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Skoczowie
    ul. Morcinka 20
    43-430 Skoczów
  • (+48) 33479-30-20

Galeria zdjęć