Wdrażanie

Spotkanie powyjazdowe - 22 maja 2017 r.

W dniu 22 maja uczestnicy projektu spotkali się, aby podsumować mobilność. Koordynator projektu wspólnie z nauczycielami biorącymi udział w projekcie przygotował zadania wdrożeniowe i upowszechniajace dla każdego z uczestników. Wymieniono się również materiałami zebranymi podczas obserwacji lekcji w szkole partnerskiej (notatki, zdjecia, filmy).

Spotkanie z metodykiem AWF - 5 czerwca 2017 r.

W dniu 05.06.2017 odbyło się spotkanie z metodykiem z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach Panią dr hab. Dorotą Groffik przygotowujące uczestników projektu "KA1 Mobilność edukacji szkolnej" do wdrażania i upowszechniania innowacji obserwowanych we włoskiej szkole na lekcjach wychowania fizycznego.

Uczestnicy projektu podzielili się z metodykiem innowacjami i spostrzeżeniami z obserwowanych lekcji wychowania fizycznego w klasach 1-5 oraz klasy 1 gimnazjalnej włoskiego systemu nauczania na sali gimnastycznej, pływalni i na zewnątrz budynku. Następnie wywiązała się dyskusja dotycząca pomysłów wdrażania w naszej szkole poznanych ćwiczeń, gier i zabaw oraz modelu pracy we Włoszech.

Ponadto uczestnicy projektu mieli możliwość uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym nowej podstawy programowej w wychowaniu fizycznym przeprowadzonym przez panią metodyk co również ułatwi proces wdrażania innowacji w naszej szkole.

Zakup sprzętu sportowego do wdrażania innowacji na lekcjach wychowania fizycznego

Po powrocie z mobilności zagranicznej został zakupiony ze środków funduszy unijnych przeznaczonych na realizację projektu sprzęt sportowy, który będzie użyty do od nowego roku szkolnego 2017/18 do wdrażania innowacji na lekcjach wychowania fizycznego w naszej szkole.

1. Wózek na sprzęt pływacki

2. Płetwy

3. Przybory do nurkowania – pałeczki i kółka

4. Makarony

5. Wiosełka pływackie

6. Piłki siatkowe

7. Piłki z gąbki dla uczniów klas młodszych.

Powakacyjne spotkanie organizacyjne  - 29 sierpnia 2017 r.

W dniu 29.08.2017 odbyło się powakacyjne spotkanie organizacyjne z uczestnikami dotyczące rozdziału i realizacji zadań III i IV etapu projektu w roku szkolnym 2017/2018.

Wrzesień - grudzień 2017

Podczas pobytu we włoskiej placówce nabyliśmy nowych doświadczeń i kompetencji. Wraz z początkiem roku szkolnego 2017/2018 przystąpiliśmy do wdrażania nowych meted pracy, poszerzania wachlarza gier i zabaw na zajęciach wychowania fizycznego, promowania zdrowego stylu życia, nauczania pływania od klasy I szkoly podstawowej oraz opracowania i wydania broszury poświęconej "Zdrowemu stylowi życia"

Zgodnie z założeniami i harmonogramem realizowaliśmy:

1. Gry i zabawy w klasach  1 – 3 jako rozwój ekspresji psychofizycznej ucznia.

2. Zabawy ruchowe i nauczanie języka  angielskiego.

3. Konkursy międzyklasowe w nauczaniu zintegrowanym z wykorzystaniem formy zabawowej na lekcjach wychowania fizycznego.

4. Nauczanie gier zespołowych – siatkówka  poprzez zabawę – "Rzucanka siatkarska" - "Bawiąc uczymy się".

5. Nauczanie pływania od klasy 1 szkoły podstawowej jako wszechstronny, harmonijny  rozwój organizmu i zapobieganie powstawaniu wad postawy.

6. Opracowanie i wydanie broszury "Zdrowy styl życia" z uwzględnieniem zasad poszanowania sfery emocjonalnej dziecka oraz integralności dziecka z dysfunkcjami.

7. Integrację  i współpracę nauczycieli  nauczania zintegrowanego i wychowania fizycznego  w nauczaniu z wykorzystaniem gier i zabaw.