Laboratoria Przyszłości

to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Finansowe wsparcie otrzymane w ramach programu Laboratoria Przyszłości przeznaczono na zakup sprzętu, nie tylko do pracowni komputerowych, ale także pomocy dydaktycznych, służących rozwijaniu podstawowych umiejętności dzieci oraz młodzieży.

Dzięki wsparciu finansowemu Gminy Skoczów, która dla naszej placówki uzyskała od państwa 171 000zł możemy podnosić kompetencje imłodzieży w dziedzinach takich jak nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka. Z pozyskanych środków zakupione zostały:
  • kamera cyfrowa
  • statyw do kamery i aparatu
  • aparat fotograficzny
  • mikroporty bezprzewodowe
  • oświetlenie do realizacji nagrań
  • gimbal
  • kolumna mobilna
  • zestaw mikrofonów bezp.
  • wirtualne laboratorium chemiczne + gogle VR
  • ekran
  • zestaw narzędzi do lutowania
  • stacja lutownicza z gorącym powietrzem
  • stacja HOT AIR
  • lutownica
  • suwmiarka
  • stacja pogody
  • akumulatorowe wiertarko - wkrętarki
  • wiertarka stołowa akumulatorowa
  • imadło
  • maszyna do szycia
  • piła taśmowa
  • szlifierka taśmowa
  • układ okresowy pierwiastków
  • zestaw modelarski wraz z akcesoriami
  • mikroskopy
  • teleskop z akcesoriami
  • blender
  • małe krosno
  • stolnica duża
  • płyta elektryczna
  • tablice suchościeralne magnetyczna
  • stoły warsztatowe z szafką
  • stół montażowy
  • krzesła obrotowe
  • gabloty wiszące
  • dwie drukarki 3D
  • filamenty do drukarek
  • dwa laptopy HP
  • roboty mBot
  • klocki Lego
  • mikrokontrolery.

Wyżej wymieniony sprzęt przyczynił się już do unowocześnienia bazy szkolnej i zostanie wykorzystany do prowadzenia zajęć edukacyjnych nie tylko obowiązkowych, ale także dodatkowych, wynikających z chęci rozwijania pasji i zainteresowań naszych uczniów. Będą one mogły być prowadzone przy użyciu najnowszych technologii.

Z całą pewnością pozytywnie wpłynie to również na rozwój naszych uczniów, pozwoli im zdobywać nową wiedzę i umiejętności, spośród których niezwykle cenne i istotne wydają się umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych oraz rozwiązywania złożonych i rzeczywistych problemów, w sposób atrakcyjny, gwarantujący im sukces w dorosłym życiu, a przecież na tym nam najbardziej zależy.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z RELACJAMI Z NASZYCH ZAJĘĆ Z WYKORZYSTANIEM OTRZYMANEGO SPRZĘTU, KTÓRE ZAMIESZCZAMY NA :

>>>>  wakelet.com   <<<<

ORAZ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH:

>>>>  facebook.com   <<<<