Dyrekcja informuje, że zgodnie z postanowieniem Śląskiego Kuratora Óświaty nabór elektroniczny rozpocznie się dnia 19 maja 2017 roku poprzez stronę naboru - slaskie.edu.com.pl. Wtedy też na stronie naboru dostępny będzie przewodnik jak zakładać konta i dokonywać wyboru szkoły.
Terminy naboru
Przewodnik dla kandydata zakładającego konto.
Można zapoznać się ze szczegółami postanowienia Kuratora Oświaty pod linkiem.
Szanowni Państwo,
w piątek, 2. czerwca br. Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej organizuje kolejną, już 8. NOC KODOWANIA czyli bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży. NOCE KODOWANIA to propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem.
W ramach 8. NOCY KODOWANIA zorganizowane zostaną warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Młodsi uczestnicy na warsztatach SCRATCH będą tworzyć własną animację, a starsi na warsztatach LEGO MINDSTORMS będą prowadzić „Walkę robotów” lub programować grę „Hyper Typer” na warsztatach SMALL BASIC.
Nauka programowania, oprócz nauki komend programistycznych, umożliwia dzieciom zdobycie także innych, miękkich umiejętności niezbędnych na każdym etapie procesu edukacyjnego, takich jak trening umiejętności rozwiązywania problemów, rozwijanie myślenia praktycznego i abstrakcyjnego, nauka wykrywania i korygowania błędów, rozwijanie umiejętności współpracy z innymi, a także nauka skupiania uwagi i cierpliwego poszukiwania właściwej drogi.
Dodatkową atrakcją podczas tej edycji NOCY KODOWANIA są pokazowe zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów promujące Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”. Nauka języka obcego oparta na metodzie Programu Powszechnej Dwujęzyczności daje dzieciom możliwość przyswajania go w sposób absolutnie naturalny, z wykorzystaniem gier i zabaw dostosowanych do wieku i możliwości poznawczych dziecka.
Udział we wszystkich zajęciach podczas 8. NOCY KODOWANIA jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, a uczestników obowiązuje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.centrumedukacja.pl
Beskidzkie Centrum Nauki
W dniu 15 maja br uczniowie klasy 2e wraz z wychowawczynią Grażyną Kołder odwiedzili Beskidzkie Centrum Nauki w Świnnej k/Żywca.
Więcej informacji i zdjęcia : Klasy 1-3
W dniu 09.05. 2017 w Mysłowicach odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Nasza drużyna w składzie Szymon Gabryś, Kuba Laskowski, Jędrzej Ogórek, Tymoteusz Dadok, Pytlarz Krystian, Lapczyk Krzysztof wywalczyła 1m pokonując 8 drużyn z całego województwa. Gratulujemy sukcesu
W maju rozstrzygnięto konkurs na LAPBOOK’a* inspirowanego dowolną baśnią, organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego „Publisher-Innowacje” w Cieszynie, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej, Filię w Cieszynie oraz Zespół Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju.
Miło nam powiadomić, że …więcej informacji
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rajd im. J. Kukuczki - 19.05.2017 r..
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu walki z nowotworami pt.”Szkoła promująca zasady Europejskiego kodeksu walki z rakiem”. W ramach tego projektu, dnia 11 maja uczniowie naszego gimnazjum przygotowali ciekawą prezentację nt. zagrożeń nowotworami oraz metodami zapobiegania im. Uczennice klasy II A naszego gimnazjum w składzie: Małgorzata Kałuża, Julia Furgał i Wiktoria Mojeścik pogłębiły swoją wiedzę dotyczącą tego tematu i zaprezentowały wyniki swojej pracy wszystkim uczniom gimnazjum oraz uczniom klas V i VI szkoły podstawowej. Dodatkowo uczniowie zaproszeni zostali do obejrzenia scenki profilaktycznej pt. „Zwycięstwo”,w której zagrały dziewczyny z klasy IB: Gabriela Farian,Wiktoria Domagała, Zuzanna Klocek, Natalia Waleczek a Emilia Heller obsługiwała sprzęt. Opiekunem uczniów i koordynatorem była Anna Karosek.
W dniu 27 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III SP. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Świat Kubusia Puchatka”.
Uczennice reprezentujące naszą szkołę zostały laureatkami tegoż konkursu.
Na poziomie klas I – Zofia Dawid zajęła 2 miejsce,
na poziomie klas II – Liliana Pilich zajęła 2 miejsce,
na poziomie klas III – Zofia Fijałkowska zajęła 1 miejsce.
Serdecznie gratulujemy.
Zachęcamy wszystkich uczniów do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.
W dniu dzisiejszym, w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – Maja. Akademię uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście w osobach Pana V-ce Burmistrza Miasta Skoczowa Andrzeja Bubnickiego oraz Pani Marii Brodniewicz – radnej Gminy Skoczów.
Dni Świąt Narodowych upamiętniają najjaśniejsze karty w historii polskiego narodu. Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja przypomina nam o podjęciu największej w dziejach Polski reformy ustroju państwa. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, a jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku.
Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i Sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, a po antykomunistycznych demonstracjach w 1946 r. nie było obchodzone w Polsce; zastąpiono je obchodami święta 1 Maja. W styczniu 1951 r. święto to zostało oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.
Składamy dziś hołd twórcom Konstytucji 3 Maja, testamentu Rzeczypospolitej Obojga Narodów, zbudowanej wokół praw i swobód obywatelskich, tolerancji, wolności wyznania, pokoju. Konstytucja 3 Maja połączyła chrześcijańskie tradycje Europy i wartości Oświecenia, umożliwiła przetrwanie narodu polskiego przez okres zaborów, niewoli i okupacji.
Wartości zawarte w pierwszej pisanej konstytucji w Europie - wolność wyznania, równość wobec prawa, tolerancja, podział władzy, rządy oparte na woli narodu - stały się fundamentem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Dzisiaj niech będą dla nas zawsze najważniejszym wzorem do naśladowania.
3 maja jest również świętem Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski.
Tytuł Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ma dla nas Polaków, szczególne znaczenie. 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz w sposób oficjalny ślubował: „Ciebie za Patronkę moją i za Królową państw moich dzisiaj obieram”. Choć ślubowanie Jana Kazimierza odbyło się przed obrazem Matki Bożej Łaskawej we Lwowie, to jednak szybko przyjęło się przekonanie, że najlepszym typem obrazu Królowej Polski jest obraz Pani Częstochowskiej.
W trzechsetną rocznicę ślubów Jana Kazimierza Episkopat Polski z inicjatywy więzionego prymasa Stefana Wyszyńskiego dokonał ponownego zawierzenia całego kraju Maryi i odnowienia ślubów królewskich. 26 sierpnia 1956 roku około miliona wiernych na Jasnej Górze złożyło Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, a nieobecnego Prymasa, symbolizował pusty tron i wiązanka biało-czerwonych kwiatów.
Obecnie w Polsce mamy konstytucję z 1997 roku, która stanowi solidny fundament ustrojowo-polityczno-prawny naszego państwa. Powinniśmy być i jesteśmy dumni z naszej przynależności narodowej, z godnością i śmiałością wyrażajmy naszą polską tożsamość, akcentujmy przywiązanie do symboli narodowych. 2 maja będziemy obchodzić święto flagi narodowej. Biało-czerwone barwy będą widoczne na domach, na masztach przed instytucjami, szkołami i urzędami. To wymowny gest, który dziś prosto wykonać, ale przez długie dziesięciolecia naszej narodowej historii był zabroniony. Korzystajmy zatem z tego dobrodziejstwa czasów pokoju.
Zachęcamy uczniów i rodziców do udziału w obchodach narodowego święta w naszym mieście.
W marcu klasa 2 e przystąpiła do programu ,, Zdrowo jem więcej wiem”. Ten projekt objęła swoim patronatem Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Projekt prowadzi BOŚ FUNDACJA.
PROJEKT "ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM" TO:
więcej informacji i zdjęcia tutaj: Klasy 1-3
Kolejny raz w Zespole Szkół nr 1 w Skoczowie odbyły się targi edukacyjne dla uczniów III klas gimnazjalnych z całej gminy.
W targach wzięło udział ponad 20 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu cieszyńskiego i bielskiego. Uczniowie i rodzice mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami danej szkoły oraz zapoznania się z ofertą placówki.
Wśród przedstawicieli szkół, można było spotkać naszych byłych uczniów, którzy udzielali rad i odpowiadali na pytania swoich młodszych kolegów i koleżanek, co do dalszej drogi edukacyjnej.
Organizację i opiekę nad przebiegiem targów sprawowała Wiktoria Cieślar – pedagog i szkolny doradca zawodowy oraz uczniowie z klasy II b i II c gimnazjum.
Dziękujemy rodzicom uczniów klas II gimnazjum naszej szkoły za okazane wsparcie i przygotowanie pysznych ciast. Serdecznie dziękujemy wszystkim przedstawicielom szkół ponadgimnazjalnych, którzy zaprezentowali swoją bogatą ofertę. Dziękujemy uczniom i rodzicom za przybycie.
Zapraszamy za rok
Dnia 27 kwietnia 2017 odbędą się zebrania rodziców według następującego porządku:
Godz. 16:00 - klasy 1-3 SP
Godz. 16:15 - klasy 4 SP
Godz. 16:30 - klasy 5 SP
Godz. 16:45 - klasy 6 SP
Godz. 17:00 - Gimnazjum klasy 1-3
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 47. Górski Rajd Młodzieży „Powitanie Wiosny”.
SZANOWNI NAUCZYCIELE, DRODZY UCZNIOWIE ORAZ RODZICE.
W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: " Dzień Ziemi 2017" zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w VIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ
Zapraszamy do zgłaszania się Waszej placówki do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu a wszystkie szkoły otrzymają nagrody. Akcję kierujemy szczególnie do samorządów uczniowskich szkół. Honorowy patronat nad naszymi działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
W poprzedniej edycji naszej akcji wzięły udział szkoły z całej Polski zbierając średnio po ok. 5 kg zużytych telefonów na 100 uczniów. Zwycięskie szkoły publikujemy na stronie internetowej www.ekophone.pl
Po raz kolejny nasza szkoła brała udział w obchodach Światowego Dnia Świadomosci o Autyzmie. W związku z tym wnętrze szkoły „przybrało” niebieski kolor w formie – niebieskich motyli, które wykonali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Ponadto przygotowano tematyczne gazetki i wystawę prac plastycznych uczniów ze spektrum autyzmu realizujących edukację w naszej placówce. Wychodząc z inicjatywą szerzenia wiedzy o autyzmie w środowisku, organizujemy w szkole lekcje otwarte, dla rodziców i innych osób zainteresowanych tematyką.
Podczas obchodów tegorocznych dni wiedzy o autyzmie uczniowie mieli możliwość doświadczania otaczającego świata w sposób zbliżony do tego, jak odbierają go osoby z autyzmem. W związku z tym przeprowadzono zajęcia warsztatowe w kl. I a gimnazjum „Świat dziecka autystycznego” przez szkolnego pedagoga i psychologa. A uczniowie klas I – III SP wykonywali prace plastyczne w rękawiczkach.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w dniach wiedzy o autyzmie!
Galeria zdjęć Wiktoria Cieślar, Bogusława Kwiecień
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która została przedstawiona na konferencji podsumowującej akcję realizowaną na terenie powiatu cieszyńskiego - „Zapal się na niebiesko dla autyzmu".
Zapraszamy na
IV TARGI EDUKACYJNE 21.04.17r. w godzinach 16.00 - 18.00