Menu

  • Mobilność kadry edukacji szkolnej

    Mobilność kadry edukacji szkolnej

    W dniach 7 – 13. 05. 2017 r.  grupa 12 osobowa - nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego naszej szkoły uczestniczyła w Job shadowing w Istituto Comprensivo via  Gattamelata w Mediolanie we Włoszech w ramach realizacji projektu  „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

    Job shadowing oznacza rodzaj praktyki zawodowej polegającej na poznawaniu pracy na danym stanowisku poprzez obserwację zadań wykonywanych przez innych pracowników, w tym przypadku nauczycieli. Uczestnictwo w tego rodzaju działaniach podnosi kwalifikacje zawodowe nauczyciela, a to prowadzi do podniesienia jakości kształcenia w szkole i otwarcie jej na doświadczenia europejskie. Job shadowing umożliwił kontynuację działań pedagogicznych, poszerzając doświadczenia uczestników, wzbogacając ich warsztat pracy jak również przyczynił się do podniesienia jakości pracy własnej i szkoły. Możliwość obserwacji zajęć, metod i sposobów pracy z uczniami oraz działań szkoły goszczącej w dziedzinie współpracy europejskiej jest nieocenionym źródłem inspiracji do uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej naszej placówki.

     

    Więcej w zakładce Projekty oraz galerii

  • Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza do Francji uczniów uczących się j. francuskiego z ZS1 i ZS3 w Skoczowie

    Wycieczka edukacyjno-krajoznawcza do Francji uczniów uczących się j. francuskiego  z ZS1 i ZS3 w Skoczowie

    Trasa: PARYŻ-DOLINA LOARY-FOUGÈRES-MONT ST. MICHEL-ROUEN-ÉTRETAT-DISNEYLAND

    Pierwszym punktem naszej podróży była oczywiście stolica Francji -  Paryż, gdzie czekało nas niemało atrakcji : Wieża Eiffla, Wyspa La Cité z katedrą Notre-Dame, Hotel de Ville, Pola Elizejskie, Ogrody Tuilleries, słynna piramida przed Muzeum w Luwrze oraz rejs po Sekwanie. Jedną z atrakcji była też jazda paryskim metrem – jednym z najstarszych na świecie o największej liczbie podziemnych linii kolejowych. Następnego dnia zwiedziliśmy trzy zamki w dolinie Loary : Amboise z grobowcem Leonarda da Vinci, Chenonceau na rzece Cher oraz Villandry z ogrodami w stylu francuskim. Kolejny dzień naszej wyprawy to średniowieczna twierdza w Fugères, słynne średniowieczne opactwo Mont Saint Michel nad Atlantykiem oraz Arromanches-les-Bains miejsca lądowania wojsk alianckich w 1944 r. Następnego dnia udaliśmy się do miejscowości Étretat nad La Manche i podziwialiśmy piękne wybrzeże klifowe, następnie udaliśmy się do Rouen, gdzie zwiedziliśmy stare miasto z gotycką katedrą.

    Ostatnią atrakcją była całodzienna zabawa w Eurodisneylandzie.

    Myślę, że oprócz niezapomnianych wrażeń, uczniowie przywieźli z Francji głębokie przekonanie, że warto poszerzać swoje horyzonty, poznawać świat i uczyć się języków obcych.

     

    Tomasz Szkudliński – nauczyciel j. francuskiego i kierownik wycieczki

  • Roboty w szkolnych ławkach.

    Roboty w szkolnych ławkach.

    Nasza szkoła chętnie uatrakcyjnia swoje lekcje, korzystając z zasobów najnowszych technologii informacyjnych. W minionym roku szkolnym na dodatkowych zajęciach komputerowych oraz na matematyce pojawiły się roboty programowalne. Już pierwsze spotkanie z cyborgiem było nie lada wyzwaniem, gdyż część uczniów podjęła się samodzielnego złożenia robota z pojedynczych elementów. Młodsze dzieci ze sporym zainteresowaniem pracowały z mówiącym modelem DOC, starsze pokonywały trudności w pracy z Cyber robotem lub Mio. Czerwcowe lekcje urozmaicił Emil Strządała z klasy 4a, który zaprezentował swoim kolegom pracę z robotem spHero. Początkowe zadania użytkowników polegały na zaprogramowaniu trasy robota tak, by dojechał do konkretnego celu na planszy. Wielokrotnie dodatkowym utrudnieniem były celowo ustawione przeszkody. Przed uruchomieniem robota użytkownik musiał zaprogramować jego drogę w całości, co nie raz kończyło się frustracją cyborga wołającego „moje sensory”  i śmiechem uczniów. Taka praca doskonale wpłynęła na rozwój logicznego myślenia i stała się doskonałą bazą do nauki programowania czy kodowania.

    Na matematyce w czasie pracy z liczbami całkowitymi, robot DOC pomagał uczniom w zrozumieniu dodawania i odejmowania liczb ujemnych. Poruszał się wówczas po wielkiej osi liczbowej, przedstawiając wizję właściwego rozwiązanie. Przy dodawaniu liczby dodatniej przemieszczał się w prawo, przy dodawaniu ujemnej jechał tyłem, w lewo. Dzieci chwaliły sobie taki rodzaj wizualizacji.

     



    Aneta Wiśniecka 

  • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Przyjaciele

    Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Przyjaciele

    Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Przyjaciele

    Po raz kolejny Rada Rodziców pragnie zaprosić wszystkich rodziców do współpracy, celem której jest stworzenie jak najlepszych warunków umożliwiających naszym dzieciom ich rozwój.

    Pojawia się wiele pomysłów i planów, które mają szansę być zrealizowane. Potrzeba do tego pomocy wszystkich rodziców. Wraz z Wami drodzy Rodzice, Dyrekcją szkoły, Gronem Pedagogicznym i Samorządem Uczniowskim możemy wspólnie dokonywać zmian zmierzających do poprawy warunków szkoły zwiększających jej możliwości edukacyjne.

    Radę Rodziców tworzymy my rodzice, poprzez wybranych i oddelegowanych przez nas przedstawicieli. To także od nas zależy:

    • w jakich warunkach będą się uczyć nasze dzieci,
    • jakie nagrody dostaną i jakimi zabawkami będą się bawić w szkole,
    • jak będzie wyglądał ich czas spędzany w szkole po jak i przed lekcjami.

     

     

    Rada Rodziców zwraca się do Państwa z prośbą o wpłaty na rzecz Rady Rodziców naszej szkoły.

    Dzięki wpłatom możliwe jest wsparcie i nagradzanie uczniów naszej szkoły. Dofinansowywane są różnego rodzaju wydarzenia (sportowe, kulturalne, naukowe, itp.).

    Każda wpłacona złotówka trafia do dzieci pod różnymi postaciami:

    • fundowanie nagród dla dzieci za ich osiągnięcia i pozytywne zachowanie;
    • zapewnienie bezpieczeństwa i dodatkowych atrakcji na terenie szkoły;
    • dofinansowanie klasowych i ogólnoszkolnych przedsięwzięć;
    • pomoc w organizacji wycieczek, wyjazdów, dyskotek itp.;
    • wyjazdy dzieci na różnego rodzaju konkursy i olimpiady;
    • zakup nowoczesnych pomocy naukowych;
    • zakup pomocy na świetlice;
    • zakup projektorów;
    • wiele, wiele innych.

     

    Wyżej wymienione cele mogą zostać zrealizowane tylko dzięki Państwa pomocy, dlatego jeszcze raz prosimy o liczne wsparcie naszego wspólnego dobra. Chcielibyśmy pomóc dofinansować wszystkie wartościowe, wymagające wsparcia inicjatywy. Nasz budżet nie jest jednak bez granic. W związku z powyższym zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich rodziców, którym z różnych względów umknęła kwestia wpłaty, o wsparcie finansowe.

    Wpłat dokonywać można na dyżurze Rady Rodziców (wtorki, pok. 56, godz. 9:40 – 11:50); lub na konto Rady Rodziców:

    37  8126  0007  0000  5249  2000  0020

    Tytuł wpłaty - imię i nazwisko ucznia oraz klasa.

     

    Pozdrawiamy, dziękując za zrozumienie i okazane dotychczas wsparcie.

                                   Rada Rodziców

     

     

  • Mam Talent !

    Mam Talent !


    Podczas tegorocznej edycji konkursu Mam Talent uczniowie pochwalili się swoimi licznymi umiejętnościami, jak np. śpiewem, grą na instrumentach, pokazem judo czy gimnastyki artystycznej oraz talentem plastycznym. Jury miało „twardy orzech do zgryzienia” w wyborze zwycięzcy. Ale udało się to. Jury w składzie: Alicja Golisz, Gabriela Targosz i Hieronim Szewczyk po podsumowaniu punktacji orzekło, iż

    zwycięzcami tegorocznego konkursu Mam Talent organizowanego przez Samorząd Uczniowski zostali:

    I miejsce: Konrad Ziemiński i Jan Kolondra

    II miejsce: Anastazja Sieroń

    III miejsce: Oliwia Kubica

    Natomiast wyróżnienia zdobyli: Klaudia Nieckarz i Dawid Bijok

     

     

    Galeria

  • Wolontariusz na wycieczce

    Wolontariusz na wycieczce

    Nasi wolontariusze: Ola Skoczylas, Nikola Czarnecka, Sandra Olma i Filip Czyż  z opiekunem-zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wycieczce do ZOO w Opolu wraz z uczniami ZSS w Skoczowie. Wycieczka miała miejsce 18 maja. Pogoda była piękna, miejsce również, a czas spędzony razem z uczniami ZSS przyniósł nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy za zaproszenie

    Galeria

     

                                                                                                                                                                 Natalia Pawlas-Kasza

  • DEUTSCH IST IN!

    DEUTSCH IST IN!

    W poniedziałek 05.06.2017 r. trzech uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w VII Powiatowym Gimnazjalnym Konkursie Języka Niemieckiego „Deutsch ist in!” organizowanym  przez  Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie 60-minutowego  testu  leksykalno-gramatycznego z elementami krajoznawstwa krajów niemieckojęzycznych. Nasze gimnazjum reprezentowali Martyna Leśniak i Sandra Olma z klasy 3b oraz uczeń klasy 2b Sebastian Szostok. Pełni zapału czekamy na kolejną edycję konkursu już za rokJ

     

    L. Jaronicka

  • DZIEŃ CHEMII 2017

    DZIEŃ CHEMII 2017

    W piątek, 09 czerwca br., Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego - Oddział Cieszyn, po raz kolejny zorganizowało Dzień Chemii. Tym razem uroczystości odbywały się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie.

    Temat przewodni tegorocznego Dnia Chemii skupiał się wokół produktów spożywczych.

    Gościem specjalnym był prof. dr hab. Jacek Kijeński – Prezes Zarządu Głównego SITPChem w Warszawie, który wygłosił wykład „W pogoni za smakiem lodów waniliowych”.

    Można było również obejrzeć pokaz kuchni molekularnej.

    Program uroczystości przewidywał również konkurs plastyczny na plakat wykonany techniką komputerową dla uczniów szkół gimnazjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjów z Cieszyna, Zebrzydowic, Skoczowa, Ochab oraz Czeskiego Cieszyna.

    Naszą szkołę reprezentowali : Małgosia Kałuża z klasy IIa oraz Bartek Kasza i Adaś Ciężkowski z klasy IIIa. Uczniowie spisali się wyśmienicie. Adaś zajął I miejsce otrzymując główną nagrodę, zaś Małgosia zajęła III miejsce i również otrzymała nagrodę rzeczową.

    PLAKAT_ADAMA.pdf

    PLAKAT_MAŁGOSI.pdf

    PLAKAT_BARTKA.pdf

    Gratulujemy kolejnych  sukcesów naszym młodym chemikom.

    Jolanta Pelic-Bobko

     

     

  • Uwaga Rodzice przyszłych klas pierwszych

    U W A G A !!

    W dniu 12.06.2017 (poniedziałek) o godz.16:00 odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci zapisanych od września 2017 do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek.

    P.S.

    Rodzice, którzy jeszcze nie dostarczyli 2 zdjęć legitymacyjnych dziecka proszeni są  o przyniesienie ich na to spotkanie.

  • Pielgrzymka dzieci na Jasną Górę

    Pielgrzymka dzieci na Jasną Górę

    W czwartek, 1 czerwca, 7 - osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, pod opieką nauczycieli, wzięła udział w Pielgrzymce Dzieci na Jasną Górę „Moja Mama jest Królową!”. Dzieci uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej, a następnie w Kaplicy Matki Bożej złożyły „Serduszko dla Królowej”. Ostatnim punktem programu było „Gardenparty u Królowej” - koncerty i zabawy. Na placu jasnogórskim, przy 10 stanowiskach, przygotowano szereg atrakcji. Podczas Dnia Dziecka na Jasnej Górze wręczono również nagrody wyróżnionym w konkursie plastycznym „Moja korona i sukienka dla Matki Bożej i Jej Syna”. Wśród 300 wyróżnionych osób znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Marta Dutka z kl. 1a oraz Marysia Bąba z kl. 2e. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!

    zdjęcia:

  • DZIEŃ DZIECKA w naszej szkole

    DZIEŃ DZIECKA w naszej szkole

    W czwartek 1 czerwca 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany przy współudziale Rady Rodziców Dzień Dziecka - na wesoło i zdrowo bo na sportowo. Wszyscy spotkali się w szkole od 9.00 - 13.00. Każdy z uczniów uczestniczył w programie przygotowanym i dostosowanym do swojej grupy wiekowej. Klasy I - III SP po spotkaniu z wychowawcami brały udział w ZUMBIE na skoczowskim rynku. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe na boisku asfaltowym. Klasy starsze w tym samym czasie zmagały się z różnymi sportowo - rekreacyjnymi konkurencjami pod okiem wychowawców i nauczycieli wf. Równolegle trwał piknik plenerowy. W tym dniu każde dziecko otrzymało ciepły posiłek, drożdżówkę oraz herbatę. Można było zakupić ciasta i soki, jak również upiec kiełbaskę na grillu. Pogoda, humory oraz świetna zabawa dopisała wszystkim. 

    zdjęcia:

  • Konkurs Pięknego Czytania 2016/2017 – finał!

    Konkurs Pięknego Czytania 2016/2017 – finał!

    W dniu 30 maja 2017 odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu Pięknego Czytania. Lista laureatów została zamieszczona już wcześniej (zakładka Biblioteka – Aktualności).

    Nagrody wręczali... wiecej - biblioteka- aktualności

  • „Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT”

    „Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT”

    W piątek, 2 czerwca br. W Gimnazjum nr 1 na Górnym Borze odbyła się VIII edycja Konkursu Chemicznego dla klas I gimnazjum „Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT”. W  tym roku w Konkursie wzięło udział 14 gimnazjalistów z czterech szkół naszej gminy. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszy etap Konkursu polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru oraz zadań otwartych. W tym roku uczniowie mieli okazję rozwiązywać konkursowe zadania na komputerze. W drugiej części konkursu uczniowie zaprezentowali wykonane własnoręcznie plakaty na temat zanieczyszczeń powietrza i jego ochrony. Uczniowie wykazali się pomysłowością w wyborze technik wykonania plakatu jak i jego prezentacji.

    Wystąpienia i prace uczestników oceniało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, nauczyciel informatyki i plastyki z Zespołu Szkół nr 1.

    Zwycięzcami Konkursu zostali: Daniel Plinta z Gimnazjum w Ochabach – I miejsce, Paweł Langer z Gimnazjum nr 1 – II miejsce, Nikodem Ostenda z Gimnazjum nr 4 – III miejsce, Martyna Machej z Gimnazjum nr 4 – IV miejsce, Remigiusz Giec z Gimnazjum nr 1 – V miejsce. Wszyscy uczestnicy Konkursu zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami.

    Zadanie dofinansowane było ze środków budżetu Gminy Skoczów

    w ramach konkursu ofert na rok 2017”.

     

    Nauczycielom dziękuję za przygotowanie uczniów do Konkursu.

    Galeria konkursu

  • Konkurs Gwarowy w Pierśćcu

    Konkurs Gwarowy w Pierśćcu

    30 maja br. w SP nr 6 im. Zofii Kossak w Pierśćcu odbył się X Transgraniczny Gwarowy Konkurs Recytatorski Tu sóm moji korzynie. Naszą szkołę w trzech kategoriach wiekowych reprezentowali następujący uczniowie:

    Klasy I-III SP: Zofia Dawid i Zofia Fijałkowska

    Klasy IV-VI SP: Weronika Kusy i Roch Czerwiński

    Klasy I-III G: Wiktoria Domagała i Grzegorz Marekwica.

                Z radością zawiadamiamy, że Weronika Kusy z klasy VIc zajęła w tym konkursie

     II miejsce, a Grzegorz Marekwica z klasy Ic zdobył wyróżnienie. Gratulujemy!!!

  • Nasi uczniowie na Uniwersytecie Śląskim.

    Nasi uczniowie na Uniwersytecie Śląskim.
    W dniu 30.05.2017 grupa uczniów z naszej szkoły odwiedziła Uniwersytet Śląski w Cieszynie .Braliśmy udział w zajęciach terapeutycznych  prowadzonych metodą W. Sherborne , które prowadzili studenci pedagogiki. Zwiedziliśmy budynek Uniwersytetu. Największe zainteresowanie wzbudziła sala wykładowa znacznie różniąca się od naszych sal lekcyjnych.
     
    Magdalena Pruska
  • ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM - zakończenie programu

    ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM - zakończenie programu

    Końcem maja zakończyliśmy ostatni etap projektu edukacyjnego, który miał na celu wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

    więcej w zakładce klasy 1- 3

  • Rajdy Górskie- relacje

    Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z Rajdów Góskich w których uczestniczyli nasi uczniowie.Były to: 47. Górski Rajd Młodzieży „Powitanie Wiosny” oraz  XV Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki

  • VIII KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – „Czytanie to moja pasja”

    VIII KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA–„Czytanie to moja pasja” - KLASY 1-3G

    22 maja 2017 odbyła się ostatnia już część konkursu pięknego czytania „Czytanie to moja pasja” - na poziomie klas gimnazjalnych.

    Laureatami zostali: - LINK

    Laureatów wszystkich poziomów konkursu (1-3 SP, 4-6 SP, 1-3G oraz klas integracyjnych)

    zapraszamy na

    UROCZYSTE ROZDANIE NAGRÓD,

    które odbędzie się 30 maja 2017 (wtorek)  o godz. 9.00 w auli szkolnej.

  • Sukces naszej gimnazjalistki w powiatowym konkursie „Zadbaj o swoje zdrowie”

    Sukces naszej gimnazjalistki w powiatowym konkursie „Zadbaj o swoje zdrowie”

    12 maja uczennice klasy  III B naszego gimnazjum wzięły udział w X powiatowym konkursie zadbaj o swoje zdrowie, organizowanym w przez gimnazjum w Mnichu. Patronat honorowy nad konkursem objął wójt gminy Chybie pan Janusz Żydek. Uczniowie przez 60 minut pisali test wielokrotnego wyboru. Konkurencja była duża. Martyna Leśniak zajęła  3 miejsce zdobywając dyplom i nagrodę książkową. Opiekunem uczniów byli pani Anna Karosek oraz pan Marcin Michalik.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Skoczowie
    ul. Morcinka 20
    43-430 Skoczów
  • (+48) 33479-30-20

Galeria zdjęć