20 września, funkcjonariusze Straż Miejskiej w Skoczowie odwiedzili naszą szkołę i przeprowadzili z uczniami klas pierwszych prelekcję na temat zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole i w domu.
Na koniec spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał odblask od sympatycznego Kota w butach.
Dziękujemy Straży Miejskiej za wizytę i cenne informacje.
Z powodów osobistych Pani prowadzącej warsztaty, jesteśmy zmuszeni
odwołać warsztaty „Słowa mają moc” w tym tygodniu.
WARSZTATY ODBĘDĄ
SIĘ W INNYM TERMINIE.
Szkolne Koło PTTK zaprasza do udziału w Rajdzie Kukuczki. Zapisy do czwartku 21.09.23 z opłatą 50zł u wychowawców klas lub u pani Barbary Bojdy-Wojnar.
W ramach wystawy „Maski Pamięci” organizowanej przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 8 im. K.Bochenek w Skoczowie przy współpracy z dyrekcją szkoły i gronem pedagogicznym zapraszamy Państwa do udziału w warsztatach „Słowa mają moc”.
Warsztaty będą prowadzone w małej grupie osób (max 15osób* ) przez Panią Dominikę Pietroszek która od 12 lat pracuje jako psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Cieszynie. Głównie zajmująca się diagnozą dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym oraz diagnozą uczniów z podejrzeniem całościowych zaburzeń rozwoju. W swojej pracy opiera się głównie na podejściu opartym na relacji i poczuciu bezpieczeństwa. Często udziela konsultacji dla rodziców oraz nauczycieli dotyczących trudności wychowawczych oraz emocjonalnych.
Obowiązują zapisy do wtorku (19.09.2023) za pośrednictwem poniższego linku:
https://forms.gle/pCovBzt1w2rZYEKP7
Warsztaty będą się odbywać: 21.09.2023 od 17:00 oraz 22.09.2023 od 17:00 w szkole.
*decyduje kolejność zgłoszeń, potwierdzenie uczestnictwa zostanie potwierdzone wiadomością wysłaną na wskazany w zgłoszeniu numer telefonu.
Opiekun akcji: Marzena Sadlok-Moskała - tel. 500 253 500
Pozdrawiamy,
Drużyna RR
zapraszam do dołączenia do grupy na fb: Rodzice Uczniów SP8 Skoczów
odbędzie się 20.09.2023 o godz. 17:30
na terenie szkoły.
Zapraszamy do uczestnictwa i zaangażowania się w szkolną społeczność.
wyjątkowa wystawa fotograficzna o niezwykłym przekazie. To ogólnopolska kampania społeczna "Zbliżenie" na rzecz lepszych relacji międzypokoleniowych.
Kurator projektu, jednocześnie pomysłodawca i autor opracowań pan Janusz Wlizło uzupełnił poruszające zdjęcia przekazem słownym w kontraście do obrazu.
Dzięki temu, że fotografie w 100% zostały zaaranżowane i wykonane przez dzieci w wieku 9-14 lat, ich przekaz jest szczery i nie da się obok prac przejść obojętnie.
Zapraszamy na WERNISAŻ
z projekcją filmu i prelekcją psychologa
Pani Dominika Pietroszek
🗓️ 14.09.2023
⏰ 17:00
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 im. Krystyny Bochenek w Skoczowie - AULA
Działania towarzyszące:
- warsztaty dla rodziców
21 i 22.09.2023 o godz. 17:00
( obowiązywać będą zapisy online / link udostępniony będzie 15.09.2023 )
- możliwość obejrzenia wystawy przez uczniów innych szkół, wystarczy że zadzwonisz i umówisz termin spotkania.
(tel. 500 253 500)
To pierwszy tak dojrzały, niezwykły w przekazie projekt radzyńskich Zoomików, będący jednocześnie swoistą kampanią społeczną o dziecku. Tematyką dotyka on emocji i relacji międzypokoleniowych oraz rozbudzając endorfiny podejmuje próbę uświadomienia, że także między dorosłymi przydałoby się więcej pozytywnych wzmocnień.
DO ZOBACZENIA !!!!
Poniżej w linku dostępne są informacje na temat szans na stypendium klas V-VIII szkół podstawowych Gminy Skoczów!
https://mzo.skoczow.pl/aktualnosc-2339-warto_powalczyc_o_stypendium.html
15.05.2023 rozpoczęła się rekrutacja kandydatów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Aby sprawnie przejść przez ten proces należy zapoznać się terminami rekrutacji, które znajdują się w zakładce TERMINY NABORU oraz z dostępnym materiałami w formie filmów oraz podręcznika dla kandydata, który jest umieszczony w zakładce POMOC.
Zobacz film instruktażowy, który ułatwi przejście przez proces rekrutacji w systemie Nabór Szkoły ponadpodstawowe VULCAN.
VULCAN Rekrutacja 2023 – przewodnik dla kandydata rejestrującego się samodzielnie w systemie: https://youtu.be/-II5pc62VR
Wszystkie informacje znajdziecie na stronie: https://slaskie.edu.com.pl/kandydat
W dniach 1,2 czerwca klasy 8a, 8b i 8e udały się na wycieczkę do Wrocławia do której pozyskano dofinansowanie w ramach programu „Poznaj Polskę”. W wyjeździe wzięło udział 50 uczniów wraz z czterema opiekunami
Wrocław zwany jest miastem stu mostów rozciągających się nad Odrą. To miasto o wielowiekowej tradycji, przeplatające kulturę polską, niemiecką i czeską. Jest miejscem, do którego przybywają wycieczki z całego świata, dzięki czemu w 2016 r. okrzyknięto je Europejską Stolicą Kultury. To tutaj licznych zabytków oraz porządku strzegą Krasnale, które spotkać można na każdym kroku. My szliśmy ich szlakiem, i dotarliśmy w bardzo ciekawe zakamarki tego pięknego miasta
Pierwszym miejscem które odwiedziliśmy było Wrocławskie ZOO. Największe wrażenie zrobiło na nas tamtejsze Afrykarium i Oceanarium. Oczywiście dużo emocji wzbudziły też zwierzęta – zwłaszcza lwy, słonie, żyrafy i skaczące pawiany.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego. Młodzież mogła zobaczyć i usłyszeć o tym ważnym wydarzeniu podczas powstania kościuszkowskiego. Mogli w inny sposób niż w szkole, uczyć się historii naszej ojczyzny. Historii trudnej, ale też pięknej i bogatej.
Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiadokolację i zameldowaliśmy się w hotelu.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od przejazdu do centrum miasta, by zobaczyć najstarsze zabytki Wrocławia. Przewodnik przekazywał nam ciekawostki historyczne i architektoniczne poszczególnych miejsc. Na rynku mogliśmy zobaczyć ciekawą zabudowę kamienic, był też czas na zakup pamiątek. Zwiedziliśmy m.in. Ostrów Tumski, Uniwersytet Wrocławski, Aulę Leopoldina i Wieżę Matematyczną. Ostatnim punktem dnia było Muzeum Wody „Hydropolis”, w którym mogliśmy zgłębić tajniki wody. Zobaczyliśmy film prezentujący historię powstania wody już w początkach kosmosu. Na interaktywnych wystawach mogliśmy zaobserwować obieg wody w przyrodzie i jej stany. W kolejnych pomieszczeniach poznawaliśmy zasady oczyszczania i ekologii. Mogliśmy zobaczyć jakie zwierzęta morskie żyją w głębinach.
Po tych atrakcjach przyszedł czas na powrót do domu. Przez te dwa dni nie tylko nauczyliśmy się wielu rzeczy, ale też zintegrowaliśmy się ze sobą. Wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci, tym bardziej, że była ostatnia wycieczka w murach naszej szkoły...
Za nami finał trzeciej edycji konkursu „Z matematyką za pan brat” organizowanego przez ZST w Ustroniu, a kierowanego do uczniów szkół podstawowych. Podczas finału, który odbył się w siedzibie szkoły w Ustroniu, naszą placówkę godnie reprezentował Szymon Gołuch z klasy 8c, pogłębiając swoją pasję w tej ważnej dziedziny nauki.
Gratulujemy!
Stowarzyszenia ESPORT POLSKA wraz z Burmistrzem Miasta Skoczów i Starostą Cieszyńskim organizuje II E-sportowe Mistrzostwa w grę FIFA 23 dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
"Jako pasjonaci gier komputerowych, zależy nam na tym, aby zapewnić Waszym uczniom możliwość wzięcia udziału w tej emocjonującej rywalizacji."Wszelkie szczegóły znajdują się pod adresem
https://www.esportpolska.org/esportowe-mistrzostwa-powiatu-cieszynskiego-fifa23/
Dnia 09.05 klasa 6d i 6a wybrały się ba jednodniową wycieczkę do Krakowa poznać historię dawnej Polskiej stolicy oraz przepiękną architekturę i zabytki starego miasta. Zwiedziliśmy katedrę na Wawelu z kryptami i dzwonem Zygmunta, przeszliśmy Plantami przez Barbakan na rynek główny. Poczytaliśmy o historii Kościoła Mariackiego i jego ołtarza oraz Sukiennic.
Odwiedziliśmy też budynki Collegium oraz nowoczesne muzeum w podziemiach rynku. Nauczyciele postarali się o dofinansowanie wyjazdu z rzadowego programu Poznaj Polskę dzięki czemu koszty bardzo się obniżyły.
W dniach 10–12 maja br. odbyła się wycieczka klas 7a i 8d do Warszawy, do której pozyskano dofinansowanie w ramach programu „Poznaj Polskę”. W wyjeździe brało udział 32 uczniów oraz 3 opiekunów. Urozmaicony program obejmował zwiedzanie w pierwszym dniu Muzeum Powstania Warszawskiego, odwiedzenie Grobu Nieznanego Żołnierza i zmianę warty, spacer po Starym Mieście, w tym Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, spacer po Łazienkach Królewskich. Drugiego dnia eksperymentowaliśmy w Centrum Nauki Kopernik, podziwialiśmy panoramę miasta z ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, zwiedzaliśmy Zamek Królewski, wczuwaliśmy się w sytuację osób niewidomych przechodząc Niewidzialną Wystawę oraz odwiedziliśmy Stadion Legii. Trzeci dzień rozpoczęliśmy od artystycznych doznań w salach Art Box Experience podziwiając multimedialną projekcję obrazów impresjonistów w połączeniu z muzyką. Następnie udaliśmy się pod autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego oraz zapoznaliśmy się z tragicznymi losami Żydów odwiedzając Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Atrakcją był też przejazd metrem. Nasze zwiedzanie Warszawy zakończyliśmy na Powązkach i Cmentarzu Powstańców Warszawy, wspominając Polaków, którzy zginęli w czasie wojen oraz znanych polskich osobistości. Ta wycieczka była dla uczestników dobrą okazją do poznawania historii, kultury, sztuki, osobowości, przyrody naszej stolicy oraz integracji klas i rozwijania umiejętności interpersonalnych.
Z przyjemnością informujemy, że 18 maja 2023r. w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej w Bielsku -Białej odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2022/2023.
Laureatką z matematyki z naszej szkoły została Eliza Heller uczennica kl.8e, której nauczycielem jest p. mgr Ewa Szlapińska.
Finalistami zostali:
Filip Moskała – historia,
Eliza Heller– chemia, fizyka, Anzhela Havryliuk – język rosyjski.
Jesteśmy dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Nasza szkoła włączyła się w kampanię edukacyjną "Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy" zachęcamy uczniów i rodziców do skorzystania z filmiku instruktażowego jak wyciągnąć kleszcza.. Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=JFGviscffqo
20.04.23r. poraz siódmy odbyły się targi edukacyjne na których zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe z powiatu cieszyńskiego oraz kilka szkół z miasta Bielsko- Biała. Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i ich rodziców. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli z Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców z Cieszyna, którzy udzielali rodzicom cennych informacji i wskazówek dotyczących wyboru zawodu i praktyk.
Dziekuję bardzo wszystkim za udział w targach. Szczególnie chciałam podziękować chłopakom z kl. 8 a, 8 b, Maksymilianowi O. z kl. 8 c, Teodorowi M. z kl. 6 a, p. Hieronimowi Sz., za pomoc w przygotowaniu stoisk przed targami oraz za uporządkowanie korytarza po ich zakończeniu. Bardzo serdecznie dziękuję dziewczynom z kl. 8 e: Mai K., Mai N., Natalii S., Magdalenie N. i Kai Ż., które pomagały w trakcie targów i po nich.
Wiktoria Cieślar
Świętujemy 100. rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej! Członkowie kółka polonistycznego, prowadzonego przez panią Alicję, wykonali kolaże do wierszy Noblistki, a z pomocą pani Anety wydrukowali litofan z wizerunkiem poetki.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 W SKOCZOWIE
ZAPRASZA NA
TARGI EDUKACYJNE
20.04.2023r. Godzina 16.00 – 17.30
Ponad 20 szkół ponadpodstawowych w jednym miejscu oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców z Cieszyna
PRZYJDŹ, ZOBACZ, WYBIERZ!!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW
KLAS ÓSMYCH ORAZ RODZICÓW!!!
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Krystyny Bochenek, ul. Morcinka 20, Skoczów
We środę, 5 kwietnia, uczniowie z klas 4, 5 i 6 wystawili dla swoich młodszych kolegów z klas I-III inscenizację słowno-muzyczną pt. „Opowieść o trzech drzewach”. Teksty wykorzystane podczas przedstawienia zostały zaczerpnięte ze starej angielskiej legendy, opowiadającej o marzeniach trzech drzew, które wypełniły się w niezwykły i wyjątkowy sposób.