Menu

  • 🌾🍯🍞 PTTK - WYCIECZKA DO CHATY CHLEBOWEJ W GÓRKACH🍞🍯🌾

    Dziś 60 osobowa grupa uczniów klas 1a,1b i 2b brała udział w warsztatach w Chacie Chlebowej w Górkach. Zapoznaliśmy się z procesem powstawania chleba "od ziarenka do bochenka"🌾🍞, poznaliśmy życie w dawnym gospodarstwie, zwiedzaliśmy stodołę z mnóstwem sprzętów rolniczych🚜 oraz mieliśmy możliwość upieczenia własnych podpłomyków i degustacji chleba, smalca z ziołami, masła, miodu oraz przepysznej kawy zbożowej.

    Dziękujemy #ChlebowaChata za wartościowy czas ❤️

  • Uroczyste obchody Dnia Patrona

                                                                                                                                              

    13 marca to data szczególna dla naszej szkoły. W tym bowiem dniu świętujemy imieniny  naszej Patronki Pani Krystyny Bochenek, a co za tym idzie imieniny naszej szkoły. W tym roku świętowanie  rozpoczęliśmy tradycyjnie  uroczystą akademią.

    W  czwartek (14 marca) gościliśmy u nas  Dyrektorkę Miejskiego Zarządu Oświaty Panią Joannę Radwan- Kmiecik, jej zastępcę Pana Łukasza Stępnia, Panią Przewodniczącą Komisji Oświaty Marię Sobik,  Panią Radną Marię Brodniewicz oraz Panią Radną Teresę Papkalę.

     Rozpoczęliśmy naszą akademię od przypomnienia jakim niezwykłym człowiekiem była nasza Patronka, a potem delektowaliśmy się przedstawieniem przygotowanym przez  uczniów klas 5, 7 i 8 pod opieką Pań Beaty Niezborskiej- Klocek  i  Bożeny Medwid. 

    Tym razem nasi aktorzy bawili przedstawili niezwykle pouczającą bajkę pt. : „Czerwony kapturek szuka księcia”, której morał brzmi : „Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie”

  • 🏅PTTK - ODZNAKI TURYSTYCZNE🏅

    Dziś podczas Akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły zostały rozdane pierwsze odznaki turystyczne PTTK.
    W kategorii "Dziecięca Odznaka Turystycza"🏅 odznaki zdobyli: Oliwia Rozner, Alexandra Weglorz, Lenka Kkmak, Janek Wojnar.
    W kategorii "Siedmiomilowe Buty"🏅- Lenka Kimak, Leon Kimak, Alexandra Węgorz; 
    W kategorii "Młodzieżowa Odznaka Turystyczna"🏅: Leon Kimak.
    W Kategorii GOT( Górska Odznaka turystyczna)🏅: Popularną- Leon Kimak, Lena Kimak, Popularną i Małą Brązową-Natalia Kubiak.
    Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  • Kangur 2024

    Kangur 2024

    Informujemy że, Konkurus Matematyczny "Kangur" odbędzie się

    21 marca 2024 ,
    o godzinie 9:00

    Konkurs trwa 75 minut.

    O numerze sali, w której konkurs się odbędzie uczestnicy zostaną poinformowani w późniejszym terminie.

  • ❄️⛸️😀PTTK - WYJAZD NA LODOWISKO😀⛸️❄️

    Dziś 60-cio osobowa grupa uczniów z klas  starszych bawiła się na cieszyńskim lodowisku. Jak zwykle humory dopisywały i zabawa była świetna. 
    Tym wyjazdem kończymy sezon zimowy i planujemy już wiosenne aktywności🚲🚠☀️🌷🌱🚵‍♂️🧗🏌🚣‍♂️🏕🐎
    Szczegóły już niebawem.

  • Dzień Otwarty Szkoły

    Dzień Otwarty Szkoły

    Dzień Otwarty Szkoły

    w Szkole Podstawowej nr 8
    im. Krystyny Bochenek w Skoczowie

     

    Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie SP 8 w Skoczowie

    serdecznie zapraszają przyszłych pierwszoklasistów oraz ich Rodziców na

    Dzień Otwarty Szkoły,
    który odbędzie się 29 lutego 2024r. (czwartek)

    w godzinach od 16.00 do 18.00

    W programie m.in.:

    • spotkanie z dyrekcją i nauczycielami
    • prezentacja multimedialna o szkole
    • zwiedzanie szkoły i zapoznanie się z jej bazą dydaktyczną
    • zabawy integracyjne
  • Bal karnawałowy klas 1-3

    Ach, co to był za bal! 🎈🎉

    Barwne stroje, wesoła muzyka, tańce i uśmiechy na twarzach sprawiły, że wszyscy uczniowie z klas 1-3, doskonale bawili się na balu karnawałowym, który odbył się 25 stycznia w naszej szkole. 
    Dziękujemy djKristoof.pl Krzysztof Kuboszek za wspaniałą oprawę muzyczną. 👌🎼

  • Bal karnawałowy „Ósemki”

    Bal karnawałowy „Ósemki”

    Bal karnawałowy „Ósemki” organizowany przez Radę Rodziców już za nami. 

    Dziękujemy wszystkich rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc
    i wsparcie w organizacji tego wydarzenia. 

  • ☀️☃️KULIG PTTK DLA KLAS 1-3☃️☀️❄️ 

    Dziś bawiliśmy się w Wiśle Czarne na kuligu dla klas1-3. Świeży śnieg, piękne okoliczności przyrody i wspaniała energia 70 dzieciaków sprawiła, że był to bardzo atrakcyjny dzień.

    Dziękujemy #kuligiuMarioli za wspaniały czas.❄️

  • ❄️⛸️PTTK-WYJAZD NA LODOWISKO⛸️❄️ 

    Dziś odbył się pierwszy zimowy wyjazd PTTK z cyklu " Ciesz się zimą". Wybraliśmy się na cieszyńskie lodowisko. Zabawa była wspaniała, a towarzystwo pingwinków- bezcenne.🐧🐾
    W drodze powrotnej zobaczyliśmy jeszcze nową cieszyńską atrakcję - zabytkowy tramwaj🚋,który kiedyś jeździł po Cieszynie, a obecnie jego replika stoi nad Olzą. 
    Zapraszamy na kolejne wyjazdy!❄️☀️🌨🎿☃️🛷⛸️

  • ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSACH PTTK 

    21 grudnia, po Jasełkach odbyło się uroczyste rozdanie nagdród w konkursach PTTK. W Konkursie Wiedzy Turystycznej ( klasy 4-8) 1m zajęła Oliwia Haltof, 2m Kuba Babiarczyk i Nina Fajfer. Natomiast w Konkursie Plastycznym pt " Zima w górach" ( klasy 1-3) 1 m zajęła Alexandra Węglorz, 2m Magdalena Walczyńska, 3m Samuel Kenig. Wyróżnioniono również prace: Mai Matuszek, Mai Zbijowskiej, Amelki Filipczak, Kamila Kajstury, Natanaela Hoch, Konrada Bulowskiego, Piotra Pisarskiego, Piotra Babiarczyka, Mateusza Szwedo i Antka Siekierki. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
    Dziekujemy również Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród.

  • Otwarcie „Zielonej Pracowni – Bio(EKO)logicznej”

    26.10.2023r. odbyło się uroczyste otwarcie „Zielonej Pracowni – Bio(EKO)logicznej”, które swą obecnością zaszczycili przedstawiciele władz gminy Skoczów: burmistrz Mirosław Sitko, zastępca burmistrza – Andrzej Bubnicki, przewodnicząca Komisji Oświaty – Maria Sobik oraz pozostali Radni Gminy Skoczów,  dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty –Joanna Radwan-Kmiecik oraz zastępca dyrektora Łukasz Stępień, proboszczowie parafii ewangelickiej i katolickiej w Skoczowie. Obecni byli również przedstawiciele lokalnej prasy. Z okazji uroczystego otwarcia „zielonej pracowni” w auli szkolnej odbyło się przedstawienie, a później w nowej Sali uczniowie mogli popisać się swoją wiedzą biologiczną i nie tylko.
    W pracowni prowadzone są lekcje fizyki, biologii i przyrody. Dzięki zakupionym z projektu pomocom dydaktycznym zajęcia są ciekawsze i prowadzone metodą eksperymentu. Uczniowie są bardziej zaangażowani i z większą świadomością przyswajają treści programowe. 

    Na pracownię wybrano sale na piętrze. Tworzenie pracowni rozpoczęto od gruntownego remontu: pomalowano salę, dokonano wymiany oświetlenia oraz modernizacji instalacji elektrycznej. Na podłodze znalazła się nowa wykładzina. W sali wymieniono również umywalkę z baterią i wykonano jej zabudowę. W nowych meblach schowano zakupione pomoce dydaktyczne, a na doświadczalnym blacie wyeksponowano mikroskopy, tworząc tym samym miejsce do pracy badawczej uczniów. Na jednej ze ścian przyklejono  fototapetę o wymiarach 5 x 2,5 m przedstawiającą budynek naszej szkoły z perspektywy parku krajobrazowego „Górny Bór”. W oknach zamocowano rolety, a na ścianach między oknami półki i kwiaty. Pracownię wyposażono w nowoczesny sprzęt: monitor interaktywny i laptop. Salę oznaczono odpowiednią tablicą informującą, iż zadanie zostało dofinansowane przez WFOŚiGW.

    W ramach realizacji przedsięwzięcia wyposażono pracownię w pomoce z zakresu edukacji ekologicznej, które służą do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych, zarówno w szkole jak i w terenie. Dla potrzeb pracowni zakupiono m.in. pomoce służące uczniomdo obserwacji przyrody, jak lupy, kompasy, lornetki. Pracownia zyskała także pomoce niezbędne do przeprowadzenia doświadczeń i obserwacji (np. mikroskopy).

    Tematyka „zielonej” energii , dbałość o środowisko oraz piękna i zagrożeń w najbliższym otoczeniu będzie podejmowana w dalszym ciągu na zajęciach w zielonej pracowni. Są to bardzo ważne zagadnienia, trzeba uświadamiać młodych ludzi, że każdy z nas ma wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. A decydujemy o tym codziennymi wyborami.

  • 🍂🍁🌻Thanksgiving Day🦃🌽🥧 

    Dziś (23.11.23r.) na lekcjach języka angielskiego obchodziliśmy Thanksgiving Day czyli amerykańskie Święto Dziękczynienia. Jest to radosne święto obchodzone w czwarty czwartek listopada. Rodziny spotykają się na wspólnej kolacji, podczas której dziękują za wszystko co ważne. Na stole zwylke pojawia się pieczony indyk, ziemniaki, dynia, kukurydza i inne pyszności. Na zajęciach poznaliśmy historię i tradycje związane z tym dniem, a nasza kuchnia przygotowała pyszny tematyczny obiad czyli zupę dyniową i pieczonego indyka. Dziękujemy😋

  • 11 listopada – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Wciąż świętujemy!

    11 listopada –

    NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. Wciąż świętujemy!

     

             W 1918 r. data ta miała szczególny wymiar, ponieważ oznaczała zakończenie I wojny światowej, a tym samym ustanowienie nowego porządku i przywrócenie państwowości Polski. Nasze państwo odzyskało niepodległość i powróciło na mapy Europy po 123 latach zniewolenia, choć warto pamiętać, że nasza Mała Ojczyzna - Śląsk Cieszyński – nigdy nie była pod zaborami, lecz wchodziła w skład (obcego mocarstwa) Monarchii Austro-Węgierskiej.

     

             W naszej bibliotece szkolnej chcemy troszkę dłużej celebrować niedawno obchodzone Święto, dlatego też zapraszamy Wszystkich zainteresowanych do odwiedzin i zapoznania się z tematyczną ekspozycją jaką przygotowałyśmy z myślą o Was.

     

             Prezentowana wystawa „BUDZICIELE NARODOWI NA ŚLĄSKU CIESZYŃSKIM” jest wynikiem współpracy nauczycieli-bibliotekarzy w ramach Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Ponadpodstawowych w powiecie cieszyńskim, koordynowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej – Filię w Cieszynie.

     

     Opiekę merytoryczną nad całością oraz opracowanie części biogramów  powierzono cieszyńskiemu historykowi Stefanowi Królowi.

     

             W ramach międzyszkolnej współpracy zapraszamy do obejrzenia wystawy

     

             Poznajmy Tych, którzy przyczynili się do tego, że możemy być świadomymi swojej tożsamości Polakami i świętować niepodległość naszej Ojczyzny.      

     

    Magdalena Bijok, Ewa Mrowiec

  • Szkolenia Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

    Na początku listopada odbyły się szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas trzecich. Szkolenia obejmowały: Wezwanie pomocy, sprawdzanie oddechu  układanie osoby poszkodowanej w pozycję boczną oraz wdechy i uciski ratownicze.

  • Konkursy PTTK

    Szkolne Koło PTTK zaprasza do udziału w konkursach: 

    KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 1-3


    Temat: "Zima w górach"


    Format: Dowolny 

    Technika: Dowolna 

    Termin składania prac: 30 listopada 2023 

    Celem konkursu jest ukazanie piękna górskiego krajobrazu w różnych porach roku, zwrócenie uwagi na elementy charakterystyczne (architektura/infrastruktura) oraz na możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa na głównym holu szkoły. 

    KONKUTRS WIEDZY TURYSTYCZNEJ DLA UCZNIÓW KLAS 4-8


    Termin: 23.11.2023 (czwartek) o godz.9.00 w sali 122


    Forma: test pisemny, zadania otwarte 

    Tematyka: wiadomości o najbliższej okolicy, Skoczów, Beskidy, ziemia cieszyńska, atrakcje turystyczne, charakterystyczne miejsca, elementy gwary, ogólne informacje o górach w Polsce.


    Na zwycięzców czekają cenne nagrody. 

    Rozdanie nagród dla obu konkursów odbędzie się podczas akademii na początku grudnia. 

    Zapraszamy do udziału w konkursach.

  • I edycja konkursu ogólnopolskiego Talent Polski

    Zapraszamy do udziału w konkursie "Talent Polski".
    Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin znajdują się w linku poniżej.

    https://talentpolski.pl/regulamin/
    ulotka.pdf

     

  • Wolontariusze z USA w SP8

    W dniach 28-29.09.2023 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole grupę wolontariuszy z USA. Przyjechali oni do Polski w ramach współpracy z Chrześcijańską Fundacją Młodzież z Misją-Polska.
    W czasie pobytu w naszej szkole brali udział w lekcjach języka angielskiego, dzięki czemu nasi uczniowie mogli wykorzystać swoją znajomość języka w praktyce. Niektóre klasy bardzo chętnie angażowały się w proponowane przez gości ćwiczenia, innych trzeba było nieco bardziej motywować:) Jednak największą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość spędzenia przerw z Amerykanami, kiedy mogli z nimi porozmawiać, poprosić o autograf i zrobić sobie zdjęcie. Wszyscy uczniowie zobaczyli jak ważna jest umiejętność komunikowania się w języku angielskim i mamy nadzieję, że wpłynie to na motywację i zaangażowanie w naukę tego języka.
  • Wycieczka do Grodźca

    Szkolne Koło PTTK zaprasza na wycieczkę do Grodźca , Zamek + konie 

    23.10.2023 ( poniedziałek)
    Koszt: 70 zł 

    Plan wyjazdu: 

    9.30 zbiórka przed szkołą, przejazd do Grodźca
    10-11 Zwiedzanie Zamku
    11-13.20 Zajęcia w Ośrodku Jeździeckim: oprowadzanie po stajni, omówienie budowy i zachowań konia, czyszczenie konia, przygotowanie do jazdy, omówienie elementów sprzetu jeździeckiego przygotowanie jedzenia w paszarni, karmienie koni, lekcje jazdy konnej na padoku ok 20min na dziecko (w razie złych warunków pogodowych na hali). 
    Powrót do Skoczowa ok 13.30
    Zajęcia prowadzić będą instruktorzy jeździectwa.
    Do dyspozycji będą konie i kuce. 
    Należy zabrać ubranie sportowe, ew. Strój na przebranie.

     

    Zapisy u p. Barbary Bojdy-Wojnar do 5.10.2023

  • „Rajd Górski - pożegnanie lata”

    Szkolne Koło PTTK zaprasza do udziału w Rajdzie Gorskim z noclegiem w górach 

    29-30.09.2023 ( pt/sb)
    Koszt: 110zl 

    Plan wyjazdu: 

    29.09.2023 ( pt) 

    8.20 zbiorka przed szkołą
    Przejazd pociagiem do Wisły Głebiec, przejscie szlakiem turystycznym do miejsca noclegowego, zakwaterowanie w Osrodku Bike Park Stożek Wisła ( Dolna Stacja Wyciagu) Przejscie na spacer do schroniska na Stożek, powrót do Ośrodka, Czas na gry i zabawy, wieczorem ognisko ( kiełbasa, chleb, herbata), nocleg. 

    30.09.2023 ( sb)
    7.00Pobudka, 8.00 śniadanie, 9.00 przejście szlakiem turystycznym na Soszów. Udział w Rajdzie Górskim " Pożegnanie lata" organizowanym przez PTTK Cieszyn przy schronisku na Soszowie , zejście do Wisły Jawornika, Powrot do Skoczowa ok godz. 13 

    Cena zawiera: przejazdy, nocleg, kolację w formie ogniska, śniadanie. 

    Należy zabrać: ubranie stosowne do pogody, wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową, klapki/ kapcie do chodzenia po ośrodku, prowiant, ksiażeczki PTTK ( kto posiada) 

    Istnieje możliwość zakupu dodatkowych posilkow w bufecie.
    Śpiworów nie trzeba.
    Mamy 30 wolnych miejsc. 

    Zapraszamy do udziału.

    Zapisy u p.Barbary Bojdy- Wojnar wraz z wpisowym do czwartku.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Skoczowie
    ul. Morcinka 20
    43-430 Skoczów
  • (+48) 33479-30-20

Galeria zdjęć