Baza szkoły Wyniki sport. 2016/2017 Wyniki sport. 2015/2016 Wyniki sport. 2014/15 Wyniki sport. 2013/14 TESTY KWALIFIKUJĄCE DO KLASY SPORTOWEJ GIMNAZJUM Gwiazdy sportu w szkole ZASADY REKUTACJI DO KLASY CZWARTEJ SPORTOWEJ Dzień dziecka Wyniki sport. 2017/2018 Wyniki sportowe 2018/2019 Zawody na basenie z okazji Dnia Dziecka

ZASADY REKUTACJI DO KLASY CZWARTEJ SPORTOWEJ

ZASADY REKUTACJI UCZNIÓW DO KLASY CZWARTEJ SPORTOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W SKOCZOWIE

PODSTAWA PRAWNA

Rozporządzenie MENiS z dnia 30.07.2002 r. w sprawie warunków

tworzenia, organizacji oraz działania klas i szkół sportowych oraz

szkół mistrzostwa sportowego. (Dz. U. Nr 126 poz. 1078)

Nabór do klasy czwartej sportowej oparty jest na wynikach uzyskanych po przeprowadzeniu standaryzowanych testów sportowych.
Próby sprawnościowe zostały wybrane przez Zespół Samokształceniowy Nauczycieli Wychowania Fizycznego.
Testy dobrane są tak, aby wymagały zaangażowania mięśni całego ciała. Każde dziecko ma równe szanse niezależnie od wzrostu i ciężaru, dlatego wyniki mierzymy np. własnymi stopami. Dziecko może wykonać test od 6 roku życia i pozwala on ocenić poziom ogólnej sprawności fizycznej.

Wyniki testów przeliczane są na punkty. Suma uzyskanych punktów z trzech prób daje ostateczny wynik ucznia.

Testy  obejmują następujące próby:

1. Międzynarodowy test sprawności fizycznej- próba: zwinność (bieg zwinnościowy 4x10 m)

Wykonanie: Na sygnał „na miejsca” badany staje na linii startu. Na komendę „start” biegnie do drugiej linii (odległość 10 m), podnosi z niej klocek, po czym wraca na linię startu, gdzie kładzie klocek (klocek nie może być rzucony). Następnie biegnie po drugi klocek i wracając kładzie go ponownie na linii.

2. Test sprawności fizycznej Denisiuka-próba: wytrzymałość ogólna (przysiady z wyrzutem nóg)Wykonanie: przysiady z wyrzutem nóg do podporu w określonym czasie (dziewczęta - 30 s, chłopcy - 60 s) Na komendę "ćwicz" z postawy stojąc - przysiad podparty - energiczny wyrzut nóg w tył, tak, aby udo i podudzie tworzyły linię prostą i aby biodra znajdywały się w linii prostej łączącej pięty z karkiem lub poniżej niej - powrót do przysiadu podpartego, po czym szybkie przejście do postawy z klaśnięciem w dłonie nad głową.

3.  Indeks sprawności fizycznej Zuchory - próba: skoczność (skok w dal z miejsca) Wykonanie: ustawienie przed linią. Na sygnał zamach rąk w tył i skok w dal z miejsca. Po skoku zmierzenie długości skoku własnymi stopami (bardzo sprawiedliwe, bo daje równe szanse każdemu, niezależnie od wzrostu i długości nóg). Zaokrąglenie wyniku- mniej niż ½ stopy w dół, więcej niż ½ stopy w górę.

Punktacja testów do klasy sportowej klas4.pdf

Proby sprawnosciowe ukierunkowane na dyscypliny.pdf

Tabele punktacyjne testow ukierunkowanych.pdf