Aktualności w roku szkolnym 2020/21 Aktualności w roku szkolnym 2019/20 Pliki

Wielkanocne pisanki

W ostatnim tygodniu przed nauczaniem zdalnym dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały wielkanocne pisanki. Były to pisanki wykonane z balonu i sznurka. Dzieciom podobała się ta technika plastyczna. Były to coś dla nich nowego i interesującego.

Pudełka walentynkowe

W dniu 14.02. odbyły się warsztaty robienia pudełek z życzeniami na walntynki. Wzięły w nich udział dzieci z klasy pierwszej uczęszczające na świetlicę szkolną. Wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Pod okiem pani Alicji i pani Kariny powstały śliczne pudełka.

Stworki - potworki

Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci uczęszczających do świetlicy cieszyły się stworki-potworki, to przyjazne ludziki wykonane z włóczki, guzików, drucika kreatywnego oraz pomponików. Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia.

„W karnawale, w karnawale… wielkie bale”

Karnawał trwa w najlepsze, stąd dzieci, które uczęszczają do świetlicy wykonały maski karnawałowe. Maski te posłużą im w przygotowaniu do balu.

_________________________________________________________________________________________________________________

Laurki na Dzień Babci i Dziadka

W dniu 10.01. 2020 r. na świetlicy dla klas pierwszych odbyły się warsztaty robienia laurek na Dzień Babci i Dziadka. Razem z naszą p. Alicją wykonaliśmy piękne laurki, które zosatną wręczone naszym kochanym Dziadkom.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Figurki z mydła

W dniach 16 - 17.12.2019 roku odbyły się zajęcia robienia figurek z mydła w świetlicy dla pierwszych klas. Wspólnie z naszą panią Alicją wpierw przygotowaliśmy salę do zajęć. Kolejnym etapem było starcie na tarce kostek mydła - nie lada było to wyzwanie dla naszych małych rączek, ale z pomocą Pani udało nam się. Po dodaniu wody, aromatów spożywczych i przypraw przystąpiliśmy do tworzenia naszych mydeł na wcześniej przygotowanych papierowych telerzykach. Po wyschnięciu każdy z Nas mógł zabrać je do domu i obdarować bliskich.

Wyróżnienie w konkursie

Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w XXI Edycji Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna" miło nam poinformować, że Katarzyna Stanna z klasy 4A wykonała pod okiem wychowawcy świetlicy p. Kariny Kawik Kartkę Bożonarodzeniową i została wyróżniona w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy.

Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada

Zbliżające się Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości świętowaliśmy również w świetlicy. Dzieci pod okiem nauczycieli wykonały kotyliony oraz rozwiązywały krzyzówki i rebusy nawiązujące do tematyki święta. Oprócz wykonanych prac plastycznych uczniowie zapoznali się ze znaczeniem i historią święta.

Jesień w świetlicy

Kto powiedział, że jesień jest smutna,

Że ma kolor szarego płótna,

Że jej prawie nie widać we mgle?

Kto to wszystko powiedział?

Ja nie!

Dla mnie jesień to pora wesoła,

Roześmiana i gwarna jak szkoła!

Lśniąca skórką kasztana na trawie,

W odlot ptaka wpatrzona ciekawie.

Jesień – roztargniona malarka

Gubi farby po lasach i parkach,

A ja biegam wciąż za nią z ochotą

I znajduję brąz, czerwień i złoto!

Marek Głogowski "Pora wesoła"

Wrzesień jest miesiącem, w którym piękne barwy jesienne powoli pokrywają otaczający nas świat. Dzieci zbierają kasztany i inne dary jesieni. Czas w naszej świetlicy umilały nam prace  plastyczne inspirowane tą piękną porą roku. Dzieci wykonały jesienne drzewa, liście i parasolki.

Z kolei dzieci ze starszej grupy świetlicowej wykonały jesienne ozdoby gipsowe, które później ozdabiały. Oprócz tego uczniowie spróbowali swoich sił w haftowaniu, a dobre dinozaury zawitały na drewniane klamerki.

Zbiórka gier i zabawek dla świetlicy

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie akcji zbiórki gier i zabawek dla świetlicy. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się lub zaangażują się w tę akcję.

Świetlica szkolna co roku bierze udział w różnych akcjach charytatywnych takich, jak:

- Akcja "Szkoło Pomoż i Ty", gdzie poprzez sprzedaż cegiełek-obrazków w świetlicy w cenie 2 zł pomagamy osobom chorym i niepełnosprawnym.

- Zbieranie nakrętek dla Marysi Heller.

Wspomagamy akcję "Pola Nadziei".

Ponadto każdego roku organizujemy kiermasze, z których przeznaczamy na: akcję "Pola Nadziei". W tym roku również wspomożemy tę akcję, ale większośc dochodu z kiermaszy przeznaczymy na wyposażenie świetlic.

O innych wydarzeniach z życia świetlicy będziemy informować na bieżąco.

Uczniowie zapisani do świetlicy są podzieleni na grupy: sala 16 - grupa I (klasa IA, IC), w szatni, sala 18 - grupa II (klasa IB, ID), w szatni. Pozostali uczniowie, kl. 2 i 3 są w sali 155 (duża świetlica).

W tym roku szkolnym 2019/20 świetlica szkolna czynna jest od 6:30 do 16:30.