Dziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji wraz z Zakładem Pedagogiki Specjalnej UŚ w Cieszynie podczas uroczystości, która odbyła się 21 stycznia 2016 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, złożył na ręce Pani Dyrektor Haliny Gatner serdecznie podziękowania dla grona pedagogicznego i pracowników administracyjno-technicznych naszej szkoły „za najcenniejszy i najtrwalszy podarunek jaki można dać drugiemu człowiekowi – doświadczanie, za światło i ciepło rodzinnej atmosfery, uważność na drugiego człowieka – niepełnosprawnego, za chęć budowania dialogu”.
Informację o wspomnianej wyżej uroczystości można znaleźć także na stronie UM w Skoczowie. (Zdjęcie Starostwo Powiatowe)
O naszej współpracy z Uniwersytetem Śląskim pisaliśmy już wcześniej - 7 października 2015.
Tradycyjne jak co roku w styczniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W tym roku uczniowie klas młodszych zapraszają swoich dziadków w dniach:
19 stycznia 2016 r. klasa IIa (godz. 16.00)
20 stycznia 2016 r. klasy Ia i Ic (godz. 16.00)
22 stycznia 2016 r. klasa IIe (godz. 16.00)
25 stycznia 2016 r. klasa IId (godz. 16.00)
26 stycznia 2016 r. klasa IIc (godz. 16.30)
27 stycznia 2016 r. klasy Ib, Id i Ie (godz. 16.30).
20.01.2016 odbył się balik integracyjny organizowany przez działające przy naszej szkole Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Bądźmy Razem". Ideą tej imprezy była chęć zintegrowania środowiska dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych ze Skoczowa. Gościliśmy dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego, z Przedszkola nr 4 oraz z Zespołu Szkół Specjalnych nr 9. Goście bawili się razem z uczniami naszej szkoły z klas integracyjnych i klasy autystycznej. W przygotowanie tej imprezy włączyli się starsi uczniowie naszej szkoły, studenci z Uniwersytetu Śląskiego, którzy są u nas na praktykach, nauczycielki z klas integracyjnych i z klasy autystycznej, rodzice. Na początku uczestnicy balu obejrzeli " Jasełka" przygotowane przez starszych uczniów w reżyserii p. Beaty Niezborskiej-Klocek. Po poczęstunku rozpoczęły się tańce przerywane zabawami. Cieszymy ze spotkania w takim gronie i mamy nadzieję na kolejne spotkania.
Magdalena Pruska
"Tegoroczni laureaci Konkursu Językowego „Języki Obce nie są Nam Obce” już wyłonieni! Jak co roku, Komisja Języków Obcych działająca w Szkole Organizacji i Zarządzania [w Cieszynie], zorganizowała edycję świąteczną Konkursu Językowego „Języki Obce nie są Nam Obce”. Konkurs ten adresowany jest do gimnazjalistów powiatu cieszyńskiego.
Drugi etap konkursu odbył się dnia 18.01.2016 r. na terenie Szkoły Organizacji i Zarządzania. Młodzież rozwiązywała test trwający 60 minut, który sprawdzał ich stopień opanowania języka angielskiego w dziedzinie słuchania i czytania ze zrozumieniem, gramatyki oraz słownictwa. Walka o pierwsze trzy miejsca okazała się bardzo wyrównana. Ostatecznie I miejsce zajęła Barbara Kulawska, uczennica Gimnazjum nr 1 im. Krystyny Bochenek w Skoczowie. II miejsce przypadło w udziale uczennicy Gimnazjum nr 1 w Goleszowie, Weronice Hławiczce. Natomiast III miejsce zajęła Julia Krzenek, uczennica Gimnazjum nr 1 w Cieszynie.
Gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom i zapraszamy serdecznie do SOIZ znów za rok!!!"
Informacje o konkursie także tutaj. Zdjęcie ze strony organizatorów.
W lekcji przygotowanej przez „Kossakówkę” 14 stycznia 2016 wzięły udział klasy 3 naszego gimnazjum.
„Lokalna Znana-Nieznana: Zofia Kossak”
"Fundacja im. Zofii Kossak zaprasza szkoły średnie, gimnazjalne oraz podstawowe do udziału w bezpłatnych spotkaniach poświęconych postaci Zofii Kossak. Celem spotkań jest przybliżenie biografii, twórczości i działalności społecznej Zofii Kossak.
Zajęcia będą prowadzone w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich. To tutaj w latach 20. i 30. XX wieku żyła wraz z rodziną Pisarka, w tym miejscu osiadła po powrocie z emigracji, tutaj napisała swoje najważniejsze dzieła. Poza twórczością literacką, Zofia Kossak znana jest ze swojej działalności społecznej – do jej największych zasług zalicza się współtworzenie Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Mimo bycia osobą. która odegrała niezwykle ważną rolę w historii naszego kraju, jest ona postacią słabo rozpoznawalną, także wśród lokalnej społeczności. Głównym celem realizacji projektu jest rozbudzenie zainteresowania twórczością i działalnością Zofii Kossak, upowszechnienie wiedzy na jej temat oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży pozytywnych wzorców postępowania.”
(Ze strony http://dworkossakow.pl/?page_id=2627)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
NA KARNAWAŁOWY BAL SZKOLNY,
ORGANIZOWANY PRZEZ RADĘ RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W SKOCZOWIE,
KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W RESTAURACJI "NOWA MAJA" W SKOCZOWIE
16 STYCZNIA (SOBOTA) O GODZ. 19.00.
BILETY W CENIE 100 ZŁ OD OSOBY DO NABYCIA W SEKRETARIACIE SZKOŁY.
ZAPRASZAMY!
„Jakie jest dziś naturalne środowisko komunikacyjne dzieci i młodzieży? Bez wątpienia Internet. To tu, w sieci, uczniowie szukają informacji, inspiracji, wymieniają się wiadomościami i doświadczeniami. Dlatego tworzymy e-podręczniki. Mają być odpowiedzią na potrzeby uczniów i wyzwania nowoczesnej, cyfrowej szkoły.
E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki. Zasoby mogą się dynamicznie zmieniać. Każdy uczeń i nauczyciel na swoim koncie – profilu będzie mógł gromadzić własne materiały, dzielić się nimi, tworzyć autorskie wersje podręcznika.”
Zapraszamy więc wszystkich uczniów i nauczycieli do zapoznania się do dnia 13 stycznia z e-podręcznikami - https://www.epodreczniki.pl/.
Na poniższych stronach znajdziecie podręczniki i materiały edukacyjne:
10.12.2015 w Zespole Szkół nr 3 w Skoczowie odbył się IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego Challenge 2015 dla uczniów szkół podstawowych. Po zaciętej rywalizacji nasza szkoła zajęła II miejsce w gminie, przegrywając w dogrywce zaledwie jednym punktem.
W klasyfikacji indywidualnej natomiast byliśmy niepokonani. Pierwsze miejsce w gminie zajęła uczennica klasy 5c - Aleksandra Porębska, a drugie - również wychowanka naszej szkoły - Magdalena Rydzewska z klasy 6b. Gratulujemy dziewczynom ogromnej wiedzy!
Daria Wierzbicka-Lapczyk
11 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 4 w Skoczowie odbył się IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego Challenge 2015. Konkurs obejmował indywidualny test z języka angielskiego oraz zadania drużynowe. Drużyna naszego gimnazjum w składzie Barbara Kulawska, Julia Brodacz oraz Adam Ciężkowski zdobyła pierwsze miejsce. Dodatkowo Barbara Kulawska zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Uczniów do konkursu przygotowywały p. Natalia Pawlas-Kasza i Monika Terbak. Gratulujemy!
Zdjęcia w galerii.
FELIX, NET I NIKA, czyli...
"Fantastyczne i przezabawne powieści o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków!
Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach i… nastoletnich uczuciach.
Od tych książek nie można się oderwać!" (wg noty wydawcy)
Więcej o przygodach Felixa, Neta i Niki tutaj.
7 grudnia 2015 roku odbył się XV Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Strumieńska Żaba" organizowany przez Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. W rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii uczestniczyło 50 gimnazjalistów, w tym także uczniowie naszej szkoły. Za udział dziękujemy Zuzannie Klimus z kl. 2cG oraz Adamowi Ciężkowskiemu z kl. 2aG, zaś Barbarze Kulawskiej z kl. 3Cg gratulujemy zajęcia 3. miejsca. 15 grudnia Basia otrzymała statuetkę Brązowej Żaby podczas uroczystego rozdania nagród laureatom, w którym wziął udział cieszyński starosta p. Janusz Król. Jeszcze raz gratulujemy!
Zdjęcia w galerii. Relacja z konkursu. Strona organizatora.
22 grudnia upłynął w świątecznym nastroju. Uczniowie pod kierunkiem p. Beaty Niezborskiej - Klocek zaprezentowali przedstawienia jasełkowe. Po lekcjach odbyły się wigilijki klasowe, a nasza stołówka zaprosiła wszystkich na pyszny barszczyk. Fotorelacja w galerii.
Dziś (12.12.2015) odbył się w naszej szkole tradycyjny Kiermasz Świąteczny.
Były przepiękne stroiki, choinki, ozdoby świąteczne. Mnóstwo ciast, ciasteczek, deserów i innych pyszności. I prawdziwy miód. I książki. I koncert laureatów naszego szkolnego konkursu kolęd. I... Naprawdę trudno wymienić wszystkie atrakcje.
A wszystko to było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!
Zapraszamy do galerii. Fotoreportaż także na stronie OX.PL.
7.12.2015 w MCK w Skoczowie odbyła się charytatywna Zumba prowadzona przez instruktorkę p.Anitę Trąbałę. Całkowity dochód przekazany został na Stowarzyszenie Na Rzecz Integracji "Bądźmy Razem" działającego przy naszej szkole. Uzbieraliśmy 720 zł. Dziękujemy za hojność.
Stowarzyszenie wspomaga działalność klas integracyjnych i klasy autystycznej w naszej szkole, pomaga dzieciom, dla których los nie jest łaskawy.
12.12.2015 będziemy obecni na kiermaszu świątecznym. Liczymy tym razem na hojność naszych rodziców i gości.
Więcej na FB. Tu zdjęcia.
Podczas naszego kiermaszu (12.12) odbędzie się kwesta na rzecz skoczowskiego Hospicjum. Wolontariuszy prosimy o zgłaszanie się do p. Bożeny Grycz.
Na podstronie "Biblioteka" pojawiły nowe zakładki: Bestsellery w naszej bibliotece oraz Nasi uczniowie proponują.
Zapraszamy!
5 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym w grupie VII świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było narysowanie ulubionego bajkowego bohatera. Wybrane zostały trzy prace, których autorzy otrzymali drobny upominek. Wystawę prac można oglądać na korytarzu obok sali 124.
Karina Olma
Informacje świetlicy oraz stołówki znajdziecie w bocznej zakładce.
W dniu 28 października 2015 w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość.
108 uczniów klas pierwszych złożyło na sztandar naszej szkoły przyrzeczenie - zobowiązanie do przestrzegania zasad, obowiązków i tradycji szkoły. Dyrektor Halina Gatner pasowała ich na pełnoprawnych członków szkolnej społeczności.
Następnie każda klasa zaprezentowała się licznej widowni złożonej z przybyłych gości – rodziców i bliskich naszych uczniów. Rodzice przygotowali także poczęstunek dla maluchów.
Fotorelacja z imprezy tutaj, wkrótce także zdjęcia wykonane przez B. Sobańskiego.
„Uwaga! Nadwaga!” To już kolejna edycja kampanii edukacyjnej. 29 października 2015 w spotkaniu z panią Justyną Przygodą – dietetykiem, ekspertem w reedukacji żywieniowej „Natur House” w Skoczowie – uczestniczyli uczniowie klas 1, 2 i 3 szkoły podstawowej. Zainteresowanie dzieci było duże, padło mnóstwo ciekawych pytań, na które wyczerpująco odpowiadała Pani Justyna. Tu znajdziecie zdjęcia.
Zapraszamy do naszej szkoły na kolejne już spotkanie
z cyklu "Sposób na zdrowe życie",
które odbędzie się 4 listopada (środa) w godz. 17.00-19.00.
.