Z ogromną radością pragniemy poinformować, że uczennica klasy VIb naszej szkoły, Magdalena Rydzewska, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.
31 marca br. Madzia weźmie udział w uroczystości wręczenia zaświadczeń dla laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Dodatkowo będzie zwolniona z I części Sprawdzianu Szóstoklasisty.
Warto dodać, że Madzia jako jedyna uczennica szkoły podstawowej w gminie Skoczów odniosła tak wielki sukces. Gratulujemy!
Alicja Kosmala
W fotoalbumie zdjęcia z uroczystości.
W roku szkolnym 2015/2016 w akcji "Prezent pod choinkę” przygotowaliśmy wspólnie 100 prezentów oraz przekazaliśmy 970 złotych jako opłatę na pokrycie kosztów organizacji akcji i na transport.
Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostaje.
Antoine de Saint-Exupéry
Serdecznie dziękujemy za Wasz udział w akcji!!!
Opiekunki SU
Tę piękną (i ogromną) pisankę przygotowały pod kierunkiem pani Małgorzaty Orawskiej SZEŚCIOLATKI z 5 grupy świetlicowej.
Dołączamy się do życzeń naszych maluchów!
Zapraszamy do zakładki Świetlica.
W sobotę 14 listopada 2015r. (pisaliśmy o tym) odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu comiesięcznych spotkań z matematyką, zorganizowanych dla szóstoklasistów. Celem jest pomoc w powtórzeniu i usystematyzowaniu wiadomości przed kwietniowym testem szóstoklasisty.
Podczas pierwszego spotkania uczniowie dzielnie zmagali się z rachunkami wykonywanymi na liczbach wymiernych. Zajęcia poprowadziły panie Ewa Szlapińska i Aneta Wiśniecka, które zwróciły również uwagę uczniów na błędy w obliczeniach, jakie popełniali ich poprzednicy w minionych latach.
Kolejne spotkanie odbędzie się tuż przed grudniową przerwą świąteczną.
Będziemy o tym informować także na stronie naszej szkoły. Zapraszamy!
Ewa Szlapińska, Aneta Wiśniecka
Zdjęcia w galerii.
24 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski „Śladami współczesnych poetek”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej.
Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Łukasik z klasy 4c, Kornelia Kuciej z klasy 5b, Wiktoria Bąk z klasy 6a, Gabriela Farian z klasy 6a, Martyna Śpiewak z klasy 6c.
Miło nam poinformować, iż I miejsce w II Gminnym Konkursie Recytatorskim „Śladami współczesnych poetek” zajęła Martyna Śpiewak, która przygotowała recytację wiersza Wisławy Szymborskiej „Milczenie roślin”.
Agnieszka Orawska
*Tytuł wiersza Wisławy Szymborskiej.
Zdjęcia w fotoalbumie.
Wystawa Powinniśmy wracać po swoich. Zgrupowanie Partyzanckie NSZ „Bartka” 1945-1947, którą można oglądać w naszej szkole już od 1 marca – Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, stała się okazją do przeprowadzenia nietypowych lekcji historii nie tylko dla naszych uczniów.
17 marca gościliśmy uczniów SP nr 3, SP nr 1, G nr 4 w Skoczowie oraz SP z Kiczyc.
Młodzież wysłuchała wspomnień pana Zbigniewa Chmielniaka – kustosza wystawy. Obejrzała prezentację na temat działalności Narodowych Sił Zbrojnych przygotowaną przez przedstawicieli Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy z Bielska-Białej, Damiana Kowalewskiego i Bartosza Pietruszkę.
21 marca przybyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie.
Tym razem w lekcji historii obok pana Zbigniewa Chmielniaka oraz przedstawicieli GRH Beskidy wystąpił także Józef Borkała – syn dowódcy grupy dywersyjnej „Kret”. Spotkanie podsumowała historyk – pani Halina Szotek.
Zapraszamy do galerii.
21, 22 i 23 marca uczniowie klas 1-3 SP uczestniczyli w prezentacji „Fascynującego świata pszczół”. Dzieci poznały m.in. zwyczaje pszczół i niesamowitą drogę od kwiatka do miodu, obejrzały ule, a przez lupę także żywe owady w szklanym ulu, posmakowały miodu i pyłku kwiatowego.
Te ciekawe zajęcia przeprowadził przedstawiciel Pasieki BOŻA ISKIERKA.
Zdjęcia w fotoalbumie.
Od dnia 26.11.2015 Rodzice mogą się zalogować na stronie e-dziennika.
Poniżej podajemy instrukcję pierwszego logowania:
Od października 2015 r uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej "Problem z głowy" koncentrującym się na zwalczaniu wszawicy w szkołach i przedszkolach.
Uczniowie brali udział w zajęciach lekcyjnych poświęconych tej tematyce oraz uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną,która przeprowadziła z nimi pogadankę popartą ciekawa prezentacją multimedialną na ww. temat. Akcję zakończyliśmy wykonaniem przez każdą z klas plakatu profilaktycznego. Plakaty te biorą udział w konkursie ogłoszonym przez organizatora.Prace naszych uczniów można oglądać w internecie na stronie www.problem-z-glowy.pl w zakładce KONKURS.Bardzo prosimy o odwiedzanie tej strony i oddawanie swoich głosów na prace naszych uczniów. Istnieje możliwość wygrania w konkursie atrakcyjnych nagród, które wzbogacą bazę naszej szkoły w ciekawe pomoce naukowe lub zabawki dla dzieci.
Izabela Fajkis
http://problem-z-glowy.pl/konkurs/ link do strony konkursowej
Również w piątek, 18 marca br., w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się finał XVI konkursu drużynowego „Duety chemiczne”.
Do konkursu, z naszej szkoły, zakwalifikował się jeden duet w składzie: Adam Ciężkowski i Bartosz Kasza z klasy IIa. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań testowych i otwartych oraz wykonywaniu i opisywaniu eksperymentów laboratoryjnych. Chłopcy dzielnie reprezentowali szkołę, nabywając nowych doświadczeń.
J. Pelic-Bobko
W piątek 18 marca 2016 r. w ZSO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej miał miejsce finał ( 3 etap) IX Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Gimnazjalnych. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 400 uczniów, a do finału zakwalifikowało się 31 osób.
Finał konkursu obejmował rozmowę z native speaker’em ze Szkoły Języków Obcych Oxford Centre, a wśród przykładowych zagadnień znajdowały się następujące tematy: kultura, geografia oraz historia USA i Wielkiej Brytanii, Australia i Nowa Zelandia, brytyjski i amerykański system polityczny, problemy społeczne i bieżące wydarzenia polityczne, problemy rasowe i stereotypy, itp.
Uczennica naszego gimnazjum Barbara Kulawska z klasy 3c świetnie poradziła sobie z wylosowanymi pytaniami i została drugą finalistką tego konkursu.
Serdecznie gratulujemy!
Natalia Pawlas-Kasza
W październiku wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej zorganizowany został konkurs na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany różaniec. Sześcioro uczniów: Marta Górny (kl. 1c), Tobiasz Kupczewski (kl. 1c), Wanesa Bojda (kl. 2a), Patrycja Kukuczka (kl. 2a), Kinga Sieroń (kl. 2a) oraz Aleksandra Bury (kl. 3b) wykazało się niezwykłą kreatywnością, oryginalnością i estetyką, tworząc piękne różańce. Wszystkie prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami.
Zdjęcia prac w albumie 2015/6 RÓŻNE.
Dorota Kacyrz
W ubiegły piątek, 18 marca 2016 r., w Bielskiej Szkole Przemysłowej, odbył się XI Regionalny Konkurs Chemiczny "Z chemią na ty" pod honorowym patronatem Dyrektora Delegatury w Bielsku-Białej - Kuratorium Oświaty w Katowicach - mgr inż. Elżbiety Adamowskiej. Wzięło w nim udział 38 uczniów z 13 gimnazjów Bielska-Białej i regionu.
Konkurs składał się z dwóch części: praktycznej, podczas której uczestnicy identyfikowali związki nieorganiczne oraz organiczne na podstawie reakcji charakterystycznych oraz z części teoretycznej, polegającej na rozwiązywaniu zadań w postaci testu multimedialnego.
Uczestników obowiązywała znajomość całego materiału objętego programem nauczania chemii w szkołach gimnazjalnych i umiejętność wykonywania prostych czynności laboratoryjnych.
Z naszej szkoły, w konkursie uczestniczyło czworo uczniów: Justyna Bury z klasy IIIc, Michał Padło, Paulina Piękny oraz Jakub Stebel z klasy IIIb.
I miejsce w Konkursie wywalczyła Justynka Bury, zaś pozostali nasi uczniowie uplasowali się na miejscach XII, XVII oraz XXII.
Gratulujemy!
J. Pelic-Bobko
W piątek 18.03 w naszym gimnazjum gościliśmy zespół Full Power Spirit. Troje raperów pomogło, w nieco niekonwencjonalny sposób, wejść nam w czas refleksji związany ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy. W ramach przygotowanego projektu "Znajdź pomysł na siebie" pomogli nam wszystkim w zadaniu sobie ważnych pytań związanych z naszym życiem i przyszłością. Przeplatając występ i śpiew osobistymi świadectwami, wskazali nam na drogowskazy, których warto się trzymać.
10 listopada uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii. Następnego dnia przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych przez władze miasta. Obecny był nasz Poczet Sztandarowy, czyli Justyna Bury, Sandra Olma i Adam Ciężkowski, a także Klaudia Pawłowska, Paulina Popławska, Patrycja Nowosielska, Wiktoria Adamczyk, Michał Newada, Bartosz Brudny i Jakub Kruczek. Obszerne fotorelacje znajdują się na portalu OX.PL.
Natomiast zdjęcia z naszych uroczystości w galerii.
9 listopada młodzież klas 6 SP i klas gimnazjalnych spotkała się na spotkaniu na temat dopalaczy. Warsztaty poprowadziła p. A. Stachowiak ze Śląskiego Centrum Profilaktyki i Psychologii. Zdjęcia w fotoalbumie
18 marca już po raz siódmy odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania.
Więcej informacji w zakładce Biblioteka - Aktualności.
21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Również uczniowie naszej szkoły, z klas 1-3 SP przyłączyli się do akcji promującej prawa tych osób, do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Jako symbol integracji z osobami z Zespołem Downa, uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu, w kolorowych skarpetkach nie do pary.
Anita P.