Menu

  • TAK ŚWIĘTOWALIŚMY ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI


              W dniu 08.11.2019r  cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii aby uczcić  101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o symbolicznej  godzinie 11:11 wspólnym z całą Polską  odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie pani dyrektor Jolanta Pelic- Bobko przywitała zaproszonych gości w osobach: Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej- pana Stanisława Szweda, Burmistrza Miasta  i Gminy Skoczów-pana Mirosława Sitkę, panią Sekretarz Gminy-Beatę Macurę, radne Gminy Skoczów panie Marię Sobik i Marię Brodniewicz, zastępcę dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie – pana Łukasza Stępnia oraz wszystkich zgromadzonych nauczycieli  i uczniów szkoły. W kilku słowach Pani dyrektor przypomniała wszystkim historyczne znaczenie  dla Narodu Polskiego  daty 11 listopada.
    …”Spotykamy się dzisiaj na uroczystościach z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 Listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne, tak jak obecnie. Częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogim sąsiadem, niewola i walka o wolność. Państwo polskie zginęło z map Europy na ponad 120 lat. Prześladowani i skazani na tułaczkę Polacy nie stracili ducha, wierzyli, że Polska odzyska niepodległość. I stało się tak, ponieważ I wojna światowa zakończyła się klęską wszystkich trzech zaborców ale  również dlatego, że Polacy podjęli o niepodległość walkę, że zbudowali wszystko co jest potrzebne do tego, żeby państwo stworzyć i w latach 1918-21, czyli do zakończenia trzeciego powstania śląskiego, to państwo obronić i wywalczyć jego granice.
    11 listopada jest symbolem zwycięstwa po 123 latach długiej niewoli Polski. Ale dzisiaj 11 listopada niech będzie też symbolem przyszłej Polski, tej Polski, która zajmie takie miejsce w Europie, jakie z jej ponad tysiącletniej historii, z jej bohaterskiej walki w wieku XIX i XX się należy, na które uczciwie zasłużyła.
    Dziś, po 101 latach chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń.”

    Swoimi refleksjami na temat obchodzonej rocznicy podzielili się z uczestnikami akademii również pan Sekretarz Stanu  Stanisław Szwed i Burmistrz Miasta Skoczowa  pan Mirosław Sitko. W swoich przemowach podkreślili wagę obchodzonej rocznicy dla patriotycznej świadomości Polaków szczególnie młodego pokolenia ludzi. Następnie 87  wyróżnionych z klas od 1 do 8 uczniów naszej szkoły zostało obdarowanych przez pana Sekretarza Stanu, pięknym prezentem w postaci narodowej flagi  i symbolem godła.
    Część artystyczna uroczystości podkreśliła jej narodowy charakter poprzez piękne recytacje, śpiewane pieśni  i prezentacje multimedialne. Została ona przygotowana przez uczniów klas  VIII, VII i VI pod opieką nauczycielek  historii i języka polskiego panie Elżbietę Skotnicką i Alicję Kosmalę.
         Ale to nie koniec świętowania. W poniedziałek 11 listopada 2019r braliśmy również udział w miejskich uroczystościach obchodów 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Nasz poczet sztandarowy pięknie prezentował się na skoczowskim rynku, szkolna drużyna harcerska dumnie maszerowała w pochodzie niepodległości w towarzystwie delegacji uczniów i nauczycieli oraz dyrekcji szkoły w osobach Jolanty Pelic-Bobko, Alicji Golisz i  Izabeli Fajkis. Z szacunkiem oddaliśmy hołd wszystkim bohaterom walczącym  o niepodległość Polski składając biało-czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem  „Naszym Bohaterom”, upamiętniającym żołnierzy polskich walczących podczas wojny czesko-polskiej w 1919 roku, której działania zakończyły się właśnie pod Skoczowem.

    galeria:

  • "Prezent pod choinkę"

    Już kolejny raz nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej "Prezent pod choinkę". W ramach współpracy z parafią ewangelicką uczniowie z wychowawcami przygotowali 82 paczki.

    Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zebrali paczki i pieniądze, a następnie przekazali je księdzu.

    Dziękujemy naszym uczniom za hojność i dobre serce. Pamiętajcie, dobro powraca.

    Opiekunowie SU

  • Kalendarz szkolny

    Miło nam poinformawać, że pojawił się nasz
    szkolny kalendarz, który obowiązuje od września 2019
    aż do grudnia 2020. 

    Jest w wersji biurkowej - stojącej. 

    Koszt to 10,00zl /szt

    Do nabycia u wychowawców klas oraz w sekretariacie szkoły od
    poniedziałku do czwartku. 

  • „Dziel się uśmiechem ”

     

     

    W miesiącu październiku 2019 roku w klasach 1 – 4 wychowawcy przeprowadzili konkurs plastyczny związany z 7 edycją programu edukacyjno – profilaktycznego „ Dziel się uśmiechem”. Celem programu była edukacja dzieci związana z tematem prawidłowej higieny jamy ustnej. W klasach zostały przeprowadzone lekcje edukacyjne na temat mycia zębów z wykorzystaniem materiałów przesłanych przez organizatorów tj. szczoteczek do zębów, pasty do zębów oraz zeszytów „Ja i mój uśmiech” oraz  „Ja i moje zęby”.Finalnie uczniowie wykonali  pracę plastyczną techniką dowolną, a  będącą propozycją plakatu programu „Dziel się uśmiechem”. Jury wybrało jedną pracę , która została przekazana organizatorom konkursu. Pracę tę wykonała Nikola Sobel z klasy 4 a. Natomiast siedem prac wyróżniono. Są to prace następujących uczniów: Leoś Kimak kl.1a, Michał Brzózka kl.1a, Aleksandra Zaprzałka kl.1c, Maja Kruszka kl.3c a, Beniamin Hoch kl. 4a, Tobiasz Karosek kl.4a, Joanna Zielazny kl. 4a.

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zapraszamy do obejrzenia prac. Wystawa prac znajduje się na korytarzu, na parterze szkoły. Gratulujemy uczestnikom i pamiętajmy  DZIEL SIĘ UŚMIECHEM .

     

    Kordynator konkursu Jolanta Krzywoń

  • "Kwieciste Gwiazdy"

    W dniu 15 października odbył się występ teatru tańca z Ukrainy "Kwieciste Gwiazdy". W przedstawieniu zabrały udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dochód z tej uroczystości został przekazany na Dom Dziecka z Ukrainy.

  • Z ekologią za pan brat

    Z ekologią za pan brat

    W naszej szkole 9 października została przeprowadzona prelekcja edukacyjna na temat segregacji odpadów przygotowana przez Urząd Miasta i Gminy Skoczów. Uczniowie w formie zabawy i gry edukacyjnej „Ekologiczna wyprawa” przypomnieli i utrwalili sobie zasady segregacji śmieci. Zostali pouczeni, że zasada segregacji śmieci jest jedna – należy oddzielać surowce od odpadów, które nie nadają się do powtórnego przetworzenia.

    Mamy nadzieję, że takie akcje przyczynią się do podejmowania działań mających na celu ochronę  środowiska, w którym żyjemy. Są konieczne dla naszego własnego dobra i bezpieczeństwa naszej planety przed zniszczeniem.

    B. Raszka

     

                                                                                                  

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Dzień Edukacji Narodowej

    W poniedziałek 14 października w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej właśnie 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor MZO - Joanna Radwan-Kmiecik, dyrektor MDK - Julia Raszka, radne - Maria Brodniewicz i Maria Sobik oraz przewodnicząca RR - Marzena Sadlok-Moskała. Gości przywitała pani dyr. Jolanta Pelic – Bobko, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Wręczyła również nagrody laureatom X Jubileuszowego Dyktanda „Diamentowa Ósemka”. Z ust gości padły słowa podziękowania dla pedagogów za zaangażowanie  w swoją  pracę oraz życzenia wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonych akademiach uczniowie udali się do klas.

    galeria:

     

  • X Jubileuszowe Dyktando „Diamentowa Ósemka” rozstrzygnięte

    X Jubileuszowe Dyktando „Diamentowa Ósemka” rozstrzygnięte

    7 października uczestnicy naszego dyktanda podzieleni zostali jak zwykle na kategorie wiekowe. O godzinie 9.00 w naszej szkole swój wyścig o tytuł mistrza ortografii rozpoczęło  27 uczniów  gminy Skoczów (klasy 4-6 i 7-8). Po południu natomiast w Teatrze Elektrycznym zebrali się wszyscy dorośli miłośnicy poprawnego pisania. W tym roku w szranki stanęło 40 śmiałków.

    Tekst dyktanda dla dorosłych pisał tradycyjnie już Pan Dariusz Rekosz, ale podyktował go Pan Bronisław Cieślak- nasz gość specjalny. Tym razem pisaliśmy o  poruczniku Zubku - jednym z bohaterów serialu „07 zgłoś się”, którego główną postacią  był porucznik Borewicz grany właśnie przez Pana Cieślaka. Po dyktandzie jak zwykle mieliśmy okazję wysłuchać naszych gości, nie zabrakło tez miłych akcentów- wspólnie z Panem Bronisławem świętowaliśmy jego urodziny. Była tez chwila na wspólne zdjęcia i  autografy. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy za rok.
    A oto wyniki naszego dyktanda:

    Miło nam poinformować, iż w kategorii uczniów klas IV – VI SP najlepiej tekst napisali:

    Emilia Firganek ze Szkoły Podstawowej im. Z. Kossak w Pierśćcu (I miejsce, opiekun: Urszula Barańska).

    Dominik Gabryś – ze Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Ochabach              (II miejsce, opiekun: Barbara Tobiczyk)

    Natalia Klis – ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II  w Skoczowie             (III miejsce, opiekun: Kamila Morcinek)

     

    Wśród uczniów klas VII i VIII SP najlepszymi okazali się:

    Ida Bulik – ze Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Ochabach (I miejsce, opiekun: Andżelika Zając)

    Adrian Cieślar – z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogórzu (II miejsce, opiekun: Liliana Gwizdoń)

    Nadia Heller – ze Szkoły Podstawowej nr 8  im. Krystyny Bochenek w Skoczowie        (III miejsce, opiekun: Ewelina Hałgas)

     

    A tytuł Mistrza  ortografii wśród  dorosłych otrzymuje:

    Pan Eugeniusz Skarwecki.

    I wicemistrzynią zostaje Pani Halina Kobus

    A tytuł  II Wicemistrzyni otrzymuje Pani Halina Gatner.

     

    Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród 14 października o godzinie 11.00  do sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie  odbędzie się uroczysta akademia z okazji  DEN.

     

    Zgodnie z zapowiedzią ogłaszamy miejsca od 4 do 10 dyktanda dla dorosłych używając kodów:

    Miejsce 4. – nr 21

    Miejsce 5. – nr 41

    Miejsce 6. – nr 7

    Miejsce 7. – nr 9 i 23

    Miejsce 9. – nr 1

    Miejsce 10. – nr 33

     

    OX. pl - FOTOREPORTAŹ

     

     

    Lista sponsorów Dyktanda Diamentowa Ósemka:

    Firma AD – SZYK  - Państwo Adamczykowie

    Bank Spółdzielczy

    Apteka na Górnym Bórze

    Pani Sandra Kucińska

    Mechanika Szczepaniec

    Firma FOOT- MEDIC P.  Aleksandra Adamaszek – Olejak

    Pan Sławomir Janusz Gilek

    Pani Małgorzata Barska

    Pan  Paweł Pluciński

    Pan Bartosz Socha

    Pani Barbara Krysta

    Pani Nadia Nowak

    Pani Sabina Kulig

    Pani Ewa Kędzierska - Muras

     

     

     

  • Akcja „Pomagamy zwierzętom”

    Jak co roku rusza akcja "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”.

    Od 1 października zbieramy suchą i mokrą karmę , legowiska dla psów i kotów, koce, kołdry, poduszki, obroże, klatki, smakołyki dla zwierząt. Wszystkie przedmioty prosimy przynosić do sali 113 do pani Grażyny Kołder , zajmującej się w/w akcją. Za wszystkie przejawy dobrej woli bardzo wszystkim dziękujemy.

    Opiekun akcji

    Grażyna Kołder

  • Seminarium Erasmus+ w Lahti w Finlandii

    W dniach 22-25 września br. dyrektor szkoły Jolanta Pelic-Bobko uczestniczyła w seminarium kontaktowym "Flexible Basic Education" organizowanym w ramach programu Erasmus+ w Lahti w Finlandii. W szkoleniu udział wzięło 60 nauczycieli i dyrektorów z 13 państw europejskich.

      Polskę reprezentowały 3 osoby. Celem seminarium było poznanie fińskiego systemu edukacji, zwłaszcza kształcenie uczniów, którzy nie potrafią ukończyć szkoły podstawowej w normalnym trybie i uczęszczają do tzw. YOPO klas, w których uczą się i jednocześnie pracują. Seminarium dawało również możliwość nawiązania szerszych kontaktów międzynarodowych pozwalających w przyszłości aplikować o kolejne projekty współpracy w programie Erasmus+.  Na seminarium uczestnicy brali udział w warsztatach prowadzonych przez psychologów oraz specjalistów w dziedzinie edukacji, poznali metody stosowane przez inne państwa, pozwalające zapobiegać problemowi coraz częstszej rezygnacji z realizacji obowiązku szkolnego u nastolatków.

      Szkolenie dostarczyło uczestnikom inspiracji do dalszej pracy z uczniami.

  • Nowe logo szkoły

    Nowe logo szkoły

    Miło nam poinformować, iż nowym logiem szkoły została wybrana grafika wykonana przez byłego ucznia naszej szkoły Matusza Trzeciaka. Gratulujemy !

  • "Zabytkowo i klockowo"

    19 września 2019 r., uczniowie klas trzecich, uczestniczyli w warsztatach pt. „Zabytkowo i klockowo - Zabytki Architektury Sakralnej Powiatu Cieszyńskiego”. Wykorzystując klocki LEGO, uczniowie zespołowo budowali model zabytku Skoczowa – Kościół pw. św. Apostołów  Piotra i Pawła.

    Celem projektu było  między innymi popularyzacja lokalnych zabytków, odgrywających znaczącą rolę w kształtowaniu tradycji i kultury lokalnej. Inicjatywa odbyła się w ramach projektu współfinansowanego przez Powiat Cieszyński.

    GALERIA ZDJĘĆ

  • Spotkanie z policjantem

    Spotkanie z policjantem

    W piątek 13 września klasy edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w spotkaniu z policjantem asp. Marcinem Myrmusem. Pan policjant przypomniał uczniom o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego do i ze szkoły oraz jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia i kontaktach z nieznajomymi.

  • X edycja dyktanda „Diamentowa Ósemka”

    Uwaga!

    7 października 2019 roku o godz. 16.30 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie odbędzie się X Jubileuszowa edycja naszego dyktanda „Diamentowa Ósemka”. Tradycyjnie twórcą dyktanda będzie pan Dariusz Rekosz – pisarz i publicysta, a gościem specjalnym będzie pan Bronisław Cieślak, aktor, niezapomniany porucznik Borewicz z serialu „07 zgłoś się”.                                                                                                            

    Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się do dnia  7 października br. na stronie szkoły (pobierz formularz zgłoszenia) lub w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krystyny Bochenek w Skoczowie (ul. Morcinka 20, tel. 33 479 30 20) oraz w biurze ARTadresu  na Rynku w Skoczowie.

    Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dyktanda (pobierz).

                                                 

    W programie:

    - dyktando,  

    - warsztaty językowe prowadzone przez pana Dariusza Rekosza,

    - spotkanie z panem Bronisławem Cieślakiem

    - poczęstunek,

    - miła atmosfera.

     

    Zapraszamy serdecznie!

  • „Diamentowa Ósemka”

    7 października 2019r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Skoczowie odbędzie się X Gminny Konkurs Ortograficzny "Diamentowa Ósemka". Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w Gminie Skoczów. Trzy osoby, które najlepiej poradzą sobie z tekstem dyktanda, zostaną nagrodzone podczas uroczystej akademii 14 października 2019r. Karta zgłoszenia (dla uczniów) oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie szkoły.

    Regulamin_Gminnego_Konkursu_Ortograficznego_SP_2019.docx

    KARTA_ZGLOSZENIA_2019.docx

     

  • Wystartowaliśmy w nowy rok szkolny 2019/2020

     

    Tak jak ponad cztery miliony  uczniów w Polsce uczniowie naszej szkoły również uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2019/2020. Już o godzinie 8:00 rano jako pierwsze, progi szkoły przekroczyły pierwszaki wraz z rodzicami,  aby  przed uroczystą akademią spotkać się w klasach ze swoimi wychowawcami. Następnie o godzinie 08:30 w auli szkolnej rozpoczęła się akademia dla uczniów klas I i II-gich. Wszystkich bardzo serdecznie przywitała pani dyrektor Jolanta Pelic –Bobko życząc uczniom w nowym roku szkolnym samych sukcesów i tego aby czas spędzony w szkole był dla nich również czasem dobrej zabawy i radości. Kolejne powakacyjne spotkanie ze szkołą  dla uczniów klas VI, VII i VIII odbyło się o godzinie 10:00 a klas III, IV i V o godzinie 11:30.Podczas uroczystości przygotowanych przez uczniów klas II i VI wraz z opiekunami nie zabrakło krótkiej lekcji historii i akcentów związanych z upamiętnieniem 80-tej rocznicy wybuchu II-giej wojny światowej.

    Wraz z całą społecznością szkolną w uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście w osobach radnej Gminy Skoczów pani Marii Brodniewicz oraz przewodniczącej Rady Rodziców  pani Marzeny Sadlok-Moskała i  jej zastępcy pani Małgorzaty Bobek. W związku z nagłą i  smutną okolicznością dotyczącą  śmierci naszego ucznia Szymona Brudnego wszyscy uczniowie i nauczyciele pożegnali Szymka minutą ciszy.

    galeria:

     

  • W środę lekcje skrócone

     

     

     

     

     

    ZARZĄDZENIE NR 4/2019/20

    DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 IM. K. BOCHENEK

    W SKOCZOWIE

    z dnia 02 września 2019 r.

    w sprawie: skrócenia zajęć lekcyjnych w środę, 04 września br.

    Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt. 1 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148) zarządza się, co następuje:

    § 1

    W środę, dnia 04 września br., ze względu na umożliwienie wzięcia udziału w pogrzebie ucznia naszej szkoły, zajęcia lekcyjne  zostają skrócone do 30 minut i odbędą się  zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie szkoły.

    § 2

    Wychowawcy wszystkich klas zobowiązani są do poinformowania rodziców o czasie trwania w tym dniu zajęć lekcyjnych klasy – w terminie do dnia  03 września br.

    § 3

    Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

    Jolanta Pelic-Bobko
    /dyrektor szkoły/

     

     

     

     

     

  • Ogłoszenie

     

    Zarządzenie Dyrektora SP8 w Skoczowie, w sprawie zmiany stawki za żywienie.pdf

     

    Informujemy, że w związku z nowym Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie, w sprawie zmiany stawki za żywienie istnieje konieczność wypełnienia NOWEJ UMOWY ZA ŻYWIENIE NA ROK SZKOLNY 2019/2020 z powodu zmiany warunków w tejże umowie.

    Umowy do pobrania w sekretariacie szkoły od wtorku 27.08.2019r. 

    Prosimy wypełnione umowy koniecznie oddać do 5 września 2019r.

     

  • Kolejne zwycięstwo w powiatowym konkursie informatycznym

    Mamy kolejną wspaniałą informację! Krzysztof Krysiński został zwycięzcą Powiatowego Konkursu Informatycznego "Algorytmy, Internet, Multimedia". W 3 etapach w sumie pokonał ponad 300 osób biorących udział w rywalizacji w dwóch powiatach - cieszyńskiego i pszczyńskiego i ostatecznie nie dał szans rywalom  w finale który odbył się w Cieszynie. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że w ubiegłym roku Krzysztof zajął na tym samym konkursie II miejsce.

    Mariusz Mrózek

  • NASZ SUKCES W LICZBACH

    Jesteśmy finalistkami olimpiady przedmiotowej z języka polskiego. Aby osiągnąć ten sukces musiałyśmy pokonać dwa wcześniejsze etapy - szkolny i rejonowy, czego dokonałyśmy bez większych trudności jako jedyne z całej gminy Skoczów. Niestety, zabrakło nam kilku punktów, byśmy zostały laureatkami. Przygotowania do tego konkursu zajęły nam wiele czasu i kosztowały nas dużo pracy i wyrzeczeń. Chciałybyśmy w nietypowy sposób opisać nasz sukces - za pomocą liczb. W trakcie przygotowań do każdego z etapów musiałyśmy dokładnie przeanalizować 88 „zagadnień”, były to treści kształcenia, które wszyscy uczestnicy musieli pojąć i zrozumieć, aby mieć szansę przedostania się do kolejnego etapu. Oprócz tego przeczytałyśmy 7 książek, które w sumie liczyły 1345 stron i obejrzałyśmy 2 krótkie filmy. Na wspólnych spotkaniach, podczas których wraz z Panią Alicją Kosmalą przygotowywałyśmy się do kolejnych wyzwań, które stawiał przed nami konkurs, spędziłyśmy łącznie 25 godzin. Poza tym nauka w domu i czytanie książek zajęły nam 73 godziny. Większość tego czasu poświęciłyśmy pisaniu wypracowań i wypełnianiu licznych kart pracy. Każda z nas ma u siebie teczkę pełną kartek z ćwiczeniami. Arkuszy jest razem 82. Każdy z testów, które musiałyśmy rozwiązać miał po 23 zadania, prócz tego, który pisałyśmy w pierwszym etapie, ponieważ ten zawierał ich aż 25. Miałyśmy na to za każdym razem 90 minut. Aby osiągnąć sukces pokonałyśmy wielu innych uczestników, niestety, nie znamy ich dokładnej liczby. Na zakończenie chciałybyśmy podziękować Pani Kosmali za czas poświęcony na przygotowanie nas do olimpiady i wsparcie w chwilach zwątpienia. Jesteśmy wdzięczne również Panu Kierowcy za miłe słowa i rady, gdy stres brał nad nami górę. Ola Dajka i Wiktoria Czakon

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Skoczowie
    ul. Morcinka 20
    43-430 Skoczów
  • (+48) 33479-30-20

Galeria zdjęć