Szanowni Rodzice, uczniowie!!!
W tym roku zgłosiliśmy się jako szkoła do akcji Szlachetnej Paczki. Wybrana została rodzina, dla której będziemy szykować paczkę. Jest to rodzina wieloletnia - trzy córki w wieku - 15 lat, 3 lat i 1 lat i synowie w wieku: 13 lat, 11 lat, 7 lat i 6 lat. Bardzo liczymy na pomoc Państwa i włączenie się do akcji, która będzie trwała w naszej szkole do 9.12.21r. (czwartek). Lista potrzebnych i niezbędnych rzeczy zostaną przekazane wychowawcom klas. Są to środki czystości, żywność trwała, materiały szkolne,wyposażenie mieszkania oraz laptop dla dzieci uczących się. Wszystkie produkty i rzeczy muszą byc NOWE!!!
Liczymy bardzo na wsparcie i pomoc Państwa w szykowaniu paczki.Akcja w naszej szkole będzie trwała do dnia 9.12.21r. (czwartek).
Szczegółowe informacje udziela Pani Wiktoria Cieślar
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Wydaje się, że uczniowie klas sportowych spędzają czas tylko na treningach. Nic bardziej mylnego, mają bardzo rozległe zainteresowania i jak się okazuje niezwykłe talenty twórcze. Proponując zadanie dla chętnych na języku polskim, polegające na stworzeniu mitycznego pałacu Posejdona, który ilustrowałby tekst czytany na lekcji nawet nie przypuszczałam, że uczniowie podejdą do tego z takim zapałem. Klasa sportowa 5b przygotowała oto taką wspaniałą wystawę po raz kolejny udawadniając, że w zdrowym ciele, zdrowy duch.
Jak już informowaliśmy w dniach 21 i 22 października dla uczniów klas siódmych był realizowany w szkole program profilaktyczny "Archipelag Skarbów". W drugim dniu zajęć odbył się Festiwal Twórczości o tematyce profilaktycznej bezpośrednio związanej z treściami przekazywanymi podczas zajęć. Przygotowane prace (wiersze, plakaty) uczennice prezentowały publicznie. Prace młodzieży zostaną nagrodzone bardzo dobrą oceną z przedmiotu, z którym w pewien sposób były powiązane. Swoje prace prezentowały: Maja Gielata kl. 7a, Patrycja Walczuk kl. 7b, Sandra Tryka kl. 7b, Weronika Nowak 7d, Sandra Borzym 7d,Iga Kupczak kl. 7d, Karolina Pszczółka kl. 7d, Oliwia Czyż kl. 7e. Oto galeria zdjęć z Festiwalu Twórczości:
W poniedziałek 4.10 odbył się Drużynowy Gminny Turniej Szachowy uczniów dla szkół podstawowych. Turniej był rozgrywany w kategorii dla uczniów klas I - VI oraz osobno dla uczniów klas VII - VIII.
W obu kategoriach triumfowały drużyny z naszej szkoły. W klasach młodszych zwyciężyła nasza drużyna w składzie: Julia Dobosz 3c, Mateusz Dobosz 4a, Piotr Niemiec, Jakub Matuszek i Jakub Klemiński z 5d. Zwycięska drużyna klas starszych wystąpiła w składzie: Anna Muras 8e, Jakub Zipser, Maciej Macherzyński i Jan Kolondra z 8b. Wszystkim gratulujemy sukcesu oraz powodzenia na rozgrywkach powiatowych, gdzie nasze drużyny będą reprezentowały Gminę Skoczów.
Dnia 12.10 odbyły się w naszej szkole wybory na przewodniczącego szkoły.
W wyborach startowały dwie kandydatki, a głosy oddało 237 uczniów z klas 4-8.
Serdecznie zapraszamy,
dnia 04.11.2021r na godz. 16:00 do SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 8 w Skoczowie, na spotkanie dla rodziców, opiekunów i nauczycieli, mające na celu profilaktykę zachowań ryzykowanych w Internecie oraz wsparcie opiekunów w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci. Modelowanie zachowań dziecko-multimedia.
Prowadzący:
dr hab. prof. UHT Mariusz Z. Jędrzejkoz Fundacji Bonum Humanum - ekspert – koordynator programów profilaktyczno-edukacyjnych i wydawniczych - http://bonumhumanum.pl
Zajęcia na temat zaburzeń związanych z obecnością dzieci i młodzieży w świecie technologii cyfrowych przeprowadzone będą na podstawie prezentacji multimedialnej w trakcie której przedstawione zostaną następujące treści:
- Mózg dziecka co warto wiedzieć - „komputer biologiczny” vs współczesne technologie cyfrowe
- Emocjonalne i edukacyjne konsekwencje bombardowania lawiną informacyjną
- Specyfika wiedzy internetowej a zachowania dzieci i młodzieży
- „Wartości” przekazu internetowego - człowiek pobudzony, człowiek sterowalny
- Specyfikacja cyber zaburzeń
- Modelowanie relacji dzieci - technologie cyfrowe. Rozwiązania optymalne dla dzieci i nastolatków.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia: sms na nr 500 253 500 do dnia 02.11.2021r.
Spotkanie sfinansowane ze środków OPS Skoczów.
15 października 2021r., uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach dotyczących przeciwdziałania niskiej emisji. Towarzyszące podczas zajęć hasło „I Ty masz wpływ na jakość powietrza”, miało na celu uświadomienie najmłodszym uczniom, jak ogromny wpływ na stan środowiska naturalnego ma każdy z nas. Warsztaty były świetną okazją, by przypomnieć sobie co to jest recykling, jak ważna jest segregacja śmieci i dlaczego musimy ją stosować.
W ramach projektu prowadzonego przez Urząd Miejski w Skoczowie, wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali opaski na rękę, zakładki, magnesy oraz książeczki informacyjne.
Dziękujemy
W dniach 21 i 22 października w naszej szkole będzie realizowany dla uczniów klas VII program profilaktyczny Archipelag Skarbów
Archipelag Skarbów to żywy i dynamiczny program profilaktyczny dla młodzieży w wieku 13 - 16 lat, opracowany i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, który ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu programów profilaktycznych oraz prowadzeniu badań nad młodzieżą.
Dwa czterogodzinne bloki warsztatów w dwa kolejne dni zamieniają grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbów, jakimi są głębokie szczęście, trwała miłość i przyjaźń oraz realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Są to wartości, które znajdują się w centrum uwagi dojrzewającego nastolatka, a ich znaczenie dla młodzieży potwierdzają badania naukowe (CBOS, 2016).
Program obejmuje następujące obszary tematyczne:
Zapraszamy Państwa na spotkanie dla rodziców w ramach realizowanego w naszej szkole w dniach 21 i 22 października programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów
TEMATYKA SPOTKANIA
Serdecznie zapraszamy.
Szanowni Państwo,Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!
Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla Nauczyciela, który uzyska najlepszy wynik portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - do wyboru tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1). Dyktando na Dzień Edukacji Narodowej rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:
dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)
dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)
Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Liczy się poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas (im szybciej, tym lepiej). Aby dołączyć do Dyktanda na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub założyć konto użytkownika w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk "Zapisz się do konkursu" znajdujący się na poniższej stronie: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej
Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w międzyszkolnej akcji „Włóczykije na szlaku”.
W tej edycji każdy, kto wyruszy z domu, staje się włóczykijem.
Niepotrzebny jest specjalny strój, wystarczy tylko chęć przeżycia przygody i poznania świata.
Akcja rozpoczyna się od 14 października 2021r. i trwać będzie do 31 maja 2022r.
Aby zdobyć odznakę „Złotego Włóczykija”
należy pokonać 10 spośród zaproponowanych przez nas tras.
Dodatkowo uczniowie którzy spełnili powyższy warunek otrzymają nagrodę.
Aby udokumentować przebycie trasy należy przesłać do organizatora akcji 2 zdjęcia selfie
(początek i koniec trasy lub inne charakterystyczne miejsce), a także zdjęcie jednego okazu przyrodniczego (z przyrody ożywionej lub nieożywionej) z krótkim jej opisem.
Zdjęcia wraz z opisem przesyłamy na adres mailowy: sp8naszlaku@gmail.com z tytułem wiadomości „Włóczykije na szlaku” – imię i nazwisko uczestnika i klasa
Celem akcji jest także poznanie przez dzieci najbliższej okolicy oraz odkrycie ciekawych miejsc naszego regionu. Wierzymy, że będzie to także dobra okazja do rodzinnego spędzenia czasu.
Organizatorami akcji są:
Rada Rodziców SP8 wraz z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie
Opiekunowie akcji:
Marzena Sadlok-Moskała – 500 253 500
Pani Magdalena Jaworska – klasy 1- 3
Pani Dorota Lenart- Drozd – klasy 4-8
Udział w akcji „Włóczykije na szlaku” jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatne prawo wykorzystania przesłanych zdjęć i wizerunku osób uczestniczących w akcji na stronach Organizatorów.
Załącznik: Lista tras Wloczykije na szlaku.pdf
Szanowni Rodzice
Już za parę dni październik i ruszamy z akcją "Pomagamy zwierzakom przetrwać zimę". Jak co roku o tej porze zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce karmy suchej, mokrej, legowisk, koców, zabawek gumowych dla podopiecznych zaprzyjaźnionego z naszą szkołą schroniska "Reksio" z Bielska-Białej.
Wierzę, że jak co roku pomożecie nam Państwo zebrać potrzebne artykuły, aby wspomóc psy i koty. Za każdy przejaw dobroci bardzo dziękujemy w imieniu zwierzaków.
Zbiórka będzie trwała od 1 do 29 października.
Wszystkie rzeczy składamy na dyżurce naszej szkoły.
Organizator akcji
Grażyna Kołder
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 1- 8 SP, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
pn. "I Ty masz wpływ na jakość powietrza".
Konkurs organizowany jest przez Burmistrza Miasta Skoczowa i ma na celu wyłonienie prac plastycznych wykonanych za pomocą różnych technik, które najtrafniej przedstawią problematykę "niskiej emisji" – zanieczyszczenia powietrza pochodzącego ze spalania węgla i odpadów w kotłach.
Regulamin konkursu ze wszystkim szczegółami oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załącznikach.
Dnia 23.09.2021 o godzinie 18:15 na auli odbędzie się zebranie trójek klasowych oraz wszystkich zainteresowanych rodziców chcących mieć wpływ na funkcjonowanie naszej szkoły
Do zobaczenia
Przedstawiciele Rady Rodziców
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl
Świadczenie Dobry Start 300+
od 1 lipca br. można składać wnioski w tegorocznej edycji programu „Dobry Start”.
Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie 300+ w ramach programu "Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych [1].
Program uprawnia do jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.
Jak i kiedy można złożyć wniosek
Wnioski będzie można składać w okresie od 1 lipca do 30 listopada br. tylko drogą elektroniczną:
· na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: www.zus.pl
· przez bankowość elektroniczną
· za pośrednictwem portalu empatia.mpips.gov.pl.
Kto i w jaki sposób otrzyma świadczenie
Obecnie wsparcie z programu „Dobry Start” otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.
W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.
Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.
Wsparcie ze strony pracowników ZUS
W przypadku problemów w założeniu profilu na PUE, bądź wypełnieniu wniosku, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi eksperci z Sali Obsługi Klientów będą pomagali zainteresowanym osobom w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku o świadczenie 300+.
W razie pytań lub wątpliwości, szczegółowych informacji udzielą Państwu, w każdej placówce ZUS, pracownicy sali obsługi klientów lub pracownicy Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem 22 560 16 00.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Oddział w Bielsku-Białej
Podstawa Prawna:
[1] Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 czerwca 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. z 2021 r. poz. 1092).