INFORMACJE TURNIEJ O MISTRZOSTWO SZKOŁY ZADANIA SZACHOWE GRUPA POCZĄTKUJĄCA

INFORMACJE

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 ZAJĘCIA KÓŁKA SZACHOWEGO ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W ŚRODY OD 14:40 W SALA 68

PIERWSZE SPOTKANIE 18 WRZEŚNIA - CHĘTNYCH ZAPRASZAMY

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZAPROSZENI SA NA ROZGRYWKI SZACHOWE "CZTERY PORY ROKU"

PONIŻEJ REGULAMIN

chętni do wzięcia udziału w pierwszym turnieju z cyklu, proszeni sa o zgłoszenie tego do opiekuna kółka szachowego do końca listopada lub bezpośrednio do organizatora rozgrywek

II GP SZACHOWEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
CZTERY PORY ROKU Z SZACHAMI

1. Cel rozgrywek
Popularyzacja gry szachowej wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych Gminy Skoczów.

2. Organizatorzy
* Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie
* Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji

3. Termin i miejsce rozgrywek
Pierwsze zawody odbędą się 3 grudnia 2019 roku o godz. 15.30.
Turniej zostanie rozegrany w auli Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie.
Terminy pozostałych sesji turniejowych podane zostaną w późniejszym terminie (luty, kwiecień, czerwiec 2020 roku).

4. Uczestnictwo
W rozgrywkach może uczestniczyć każdy uczeń szkoły podstawowej z Gminy Skoczów (rocznik 2012-2005) z tym, że do punktacji drużynowej zaliczane będą po dwie najlepsze osoby
z każdej kategorii.
Zgłoszenia do turnieju należy przysyłać na adres mailowy
piowed@wp.pl najpóźniej do poniedziałku (dzień przed zawodami) do godziny 9.00.

5. System i tempo rozgrywek
5.1 Rozegrane zostaną 4 punktowane sesje turniejowe.
5.2 W ramach każdej sesji rozegrane zostaną trzy turnieje:
a). Turniej A – dzieci z klas 1-3 (rocznik 2012-2010);

b). Turniej B – dzieci z klas 4-6 (rocznik 2009-2008);
c). Turniej C – młodzież z klas 7-8 (rocznik 2007-2005).

Uwaga! W przypadku udziału małej liczby zawodników sędzia główny może podjąć decyzję o mniejszej ilości turniejów.
5.3 Turnieje rozgrywane będą systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund.
5.4 Tempo gry – 10 minut na partię dla zawodnika.
5.5 Gdyby z różnych przyczyn część partii rozgrywana była nie na zegarach oraz nie zakończyła się w regulaminowym czasie, o jej wyniku zadecyduje (po analizie) sędzia.

6. Punktacja i ocena wyników
6.1 Wyniki partii oceniane są następująco:
a). wygrana – 1 pkt.;
b). remis – 0,5 pkt.;
c). przegrana – 0 pkt.
6.2 Kolejność miejsc w Turniejach A, B, C w poszczególnych sesjach ustala się według następujących kryteriów:
a). liczba zdobytych punktów:
b). punktacja średnia Buchholza;
c). punktacja pełna Buchholza;
d). liczba zwycięstw.

6.3 O wyniku indywidualnym w całym cyklu GP decyduje suma zdobytych przez zawodników miejsc w poszczególnych sesjach. Obowiązuje punktacja – 1 miejsce w sesji 24 pkt., 2 miejsce w sesji 22 pkt., 3 miejsce 20 pkt., 4 miejsce 18 pkt., 5 miejsce 17 pkt. i dalej o jeden punkt mniej za niższe zdobyte miejsce.
6.4 O wyniku drużyny (Szkoły) w całym turnieju decydują miejsca dwóch najlepszych zawodników w Turnieju A, B i C zamienione na punkty liczone według zasady z punktu 6.3.
Uwaga! W przypadku, gdyby powyższe kryteria okazały się identyczne, to o miejscach medalowych w cały cyklu GP decyduje wyższa lokata w ostatniej sesji turniejowej (ewentualnie przedostatniej itd.) natomiast pozostałe miejsca są dzielone.

7. Nagrody
7.1 Trzy najlepsze szkoły w końcowej klasyfikacji otrzymają puchary.
7.2 Każda szkoła startująca w końcowej klasyfikacji otrzyma pamiątkowy dyplom.
7.3 Po trzech najlepszych zawodników w końcowej klasyfikacji w każdej kategorii wiekowej (Turniej A, B, C) otrzyma pamiątkowe statuetki i dyplomy.
7.4 W każdej sesji turniejowej po trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii otrzyma pamiątkowe medale i dyplomy.
7.5 Każdy startujący w sesji otrzyma pamiątkowy dyplom.

8. Sędziowie
8.1 W cyklu zawodów „Cztery pory roku z szachami” sędzią głównym będzie Piotr Piotrowski.
8.2 Sędzia główny ma prawo usunąć z sali turniejowej każdą osobę, która rozmawia z zawodnikami podczas gry, głośno zachowuje się na sali, względnie ingeruje w przebieg gry.

9. Finansowanie zawodów
9.1 Koszty uczestnictwa w zawodach „Cztery pory roku
z szachami”
ponoszą szkoły lub sami zainteresowani.
9.2 Koszty organizacyjne i koszty medali, pucharów i dyplomów ponoszą organizatorzy.

10. Ustalenia końcowe
10.1 Sprzęt szachowy i zegary zapewniają organizatorzy.
10.2 Obowiązują przepisy zawarte w Kodeksie Szachowym.
10.3 Przewidywany czas trwania jednej sesji turniejowej 3 godziny.
10.4 Wszyscy uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
10.5 Uczestnicy zgłaszając się do zawodów wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych w celu stworzenia listy wyników. Wyrażają również zgodę na robienie zdjęć podczas gry dla materiałów prasowych.
10.6 Każdy uczestnik zawodów zobowiązany jest do posiadania obuwia zmiennego.
10.7 Prawo interpretacji niniejszego regulaminu należy do Organizatora, a podczas trwania rozgrywek do sędziego głównego.

Sędzia główny: Organizatorzy:

Piotr Piotrowski SP-3 i SOSiR

8.10.2019 odbyły się drużynowe gminne rozgrywki szachowe w SP 3 w dwóch kategoriach szachowych

w grupie starszej nasza drużyna w składzie: Justyna Klimowska, Piotr Zbijowski, Mateusz Chmieli Sebastian Waszut zdobya III miejsce

natomiast w grupie młodszej , drużyna naszej szkoły zwyciężyła i awansowała do szczebla powiatowego. Zwycięski skład to: Anna Muras, Jakub Zipser, Maciej Macherzyński i Jan Kolondra

gratulacje dla wszystkich za walkę i reprezentowanie szkoły.