Menu

Aktualności Biblioteka poleca Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Ciekawostki czytelnicze Informacje - Dokumenty Lektury obowiązkowe Nasza biblioteka

Aktualności

 

W dniu 14.05.2019 odbyły  się ostatnie zmagania czytelnicze w ramach X edycji Konkursu Pięknego  Czytania . Tym razem uczestnicy czytali fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego „Afryka Kazika”. Ciekawe opowieści o Czarnym Lądzie, przemierzanym rowerem przez znanego podróżnika Kazimierza Nowaka, bardzo podobały się uczestnikom i jury. Jako gość specjalny wystąpiła uczennica klasy 6 a Zofia Pilch. Wszyscy uczniowie pięknie prezentowali wybrane przez siebie rozdziały. Poniżej przedstawimy listę laureatów:

Mistrz Pięknego Czytania:  Kamila Szajter  kl. III a G,

I Wicemistrz Pięknego Czytania: Filip Kolba kl V d, Nikola Madzia kl VI a

II Wicemistrz Pięknego Czytania: Julia Kukucz kl V a

Wyróżnienia: Oliwiusz Kokot V d, Marta Olma V a.


W dniu 8.05.2019 w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego „Publisher–Innowacje” w Cieszynie odbył się finał V Regionalnego Konkursu Bibliotecznego „Zareklamuj książkę”. Z naszej szkoły, zgodnie z regulaminem, wysłano 4 prace konkursowe. Jedna z nich, autorstwa uczennicy klasy III a Nikoli Sobel, zdobyła II miejsce w kategorii klas I - III. Nikola w swojej pracy plastycznej zareklamowała lekturę Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). Jury doceniło kreatywność jej plakatu, w którym wykorzystała rozmaite techniki plastyczne (forma kolażu). Podczas uroczystej gali wręczania nagród, uczennicy towarzyszyła wychowawczyni P. Jolanta Krzywoń. Nagrody wręczali organizatorzy. Uroczyste chwile uświetnił występ dziewcząt z zespołu tanecznego oraz wykład na temat czytelnictwa.

Celem konkursu było pobudzanie wyobraźni u młodych czytelników, popularyzacja czytelnictwa literatury dziecięcej, przybliżenie pojęć związanych z reklamą i promocją książek.

Nad całością szkolnego etapu konkursu czuwała P. Maria Szturc (nauczyciel bibliotekarz).


W dniu 9.05.2019 odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas VI-VIII. Najstarsza grupa uczestników zmierzyła się z tekstami Ewy Nowak „Yellow Bahama w prążki”, Hanny Ożogowskiej „Za minutę pierwsza miłość” oraz N.H.Kleinbauma „Stowarzyszenie umarłych poetów”. Mimo, iż prezentowane utwory były o wyższym stopniu trudności, uczniowie doskonale poradzili sobie z ich interpretacją. Mamy nadzieję, że czytane fragmenty zachęcą uczestników do zapoznania się z całością książki.

W tej grupie wiekowej lista laureatów jest następująca:

Miejsce I : Julia Hazuka VII a

Miejsce II: Kornelia Kuciej VIII b

Miejsce III: Nadia Heller VI c

Miejsce III: Wiktoria Łukasik VII c

Wyróżnienia otrzymali: Dawid Knyps VI a, Przemysław Nawrocki VI b, Oliwia Lekan VII b, Paskal Staniek VIIIa, Aleksandra Porębska VIII c

 

W dniu 7.05.2019 odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV-V. Hasło przewodnie tegorocznych zmagań czytelniczych brzmi „ Czy warto czytać ?” W dobie wszechobecnej cyfryzacji zamiłowanie do książek jest szczególnie cenne. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytelniczych. Uczestnicy prezentowali fragmenty książek : Marii Krüger „Ucho, Dynia, 125 „ i Edmunda Niziurskiego„ Niewiarygodne Przygody Marka Piegusa”.


A oto laureaci naszego konkursu:

Miejsce I : Amelia Brodacz kl V b

Miejsce II: Julia Kołpak kl V a

Miejsce III: Marcelina Kiełbasa kl IV a

Miejsce III: Monika Zabłocka kl IV e

Wyróżnienia otrzymali: Filip Moskala kl IV b, Nadia Bieg kl. IV c, Natalia Warmijak kl IV d,

Patrycja Kukuczka kl V a, Oliwia Karczmarczyk V c, Daniel Dziekan kl V d.

 

GALERIA

 

 


Wieści z biblioteki.

W czwartek 7 czerwca nasi uczniowie z klas szóstych wzięli udział  w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Bibliotekę Miejską w Skoczowie.  Spotkaliśmy się z Pawłem Beręsewiczem uznanym autorem książek  dla dzieci i młodzieży, tłumaczem, autorem słowników, opowiadań, powieści, wierszy dla dzieci. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień:  nagrodę „Guliwera” i PTWK za Co tam u Ciumków?, wyróżnienie w konkursie do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, wyróżnienie Fundacji „Świat Dziecka” za Pan Mamutko i zwierzęta. Książka Ciumkowe historie (w tym jedna smutna) została nagrodzona w konkursie „Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego” w 2008 roku. Pisarz w dowcipny sposób opowiadał o swoich książkach. Bardzo umiejętnie „zawładnął” uwagą czytelników. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w spotkaniu i w dyskusji. Na koniec spotkania wszyscy chętni mogli uzyskać autografy i pamiątkowe wpisy. Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip.

 

 


W czwartek 17.05.2018 odbyło się w auli naszej szkoły wręczenie nagród dla finalistów IX Konkursu Pięknego Czytania „Czytanie to moja pasja”.

Na tą uroczystość przybył gość specjalny pani Julia Raszka - dyrektor MCK w Skoczowie. Honory gospodarza pełniły pani wicedyrektor  Alicja Golisz i pani wicedyrektor  Izabela Fajkis oraz organizatorzy konkursu. Uroczystość rozpoczęto wręczeniem nagród książkowych i dyplomów. Finaliści zostali też obdarowani dodatkowymi upominkami przez naszego gościa. Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótką część artystyczną. Pani Julia Raszka przeczytała zasłuchanym dzieciom jedną z przygód „Mikołajka”. Jest to ulubiona książka wielu naszych uczniów.

Zapraszamy do galerii i obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. Przypominamy również listę laureatów.

Punktacja IX Konkursu Pięknego Czytania „ Czytanie to moja pasja” przedstawia się następująco:

Na poziomie klas pierwszych SP  I miejsce zajęła Nadia Bruchajzer, II - Anna Nikiel, III - Nadia Czepczar  wyróżnienie Oliwier Łukasik.

W klasie II SP I miejsce Jan Mizia, II - Patryk Górny, III - Martyna Szot. 

Klasy trzecie SP: I miejsce Monika Zabłocka,  II - Liliana Pilich, III - Oliwia Gajda, wyróżnienia otrzymują: Nadia Bieg, Maksymilian Olszowski.

Na poziomie klas IV-V  I miejsce: Zofia Fijałkowska, Arkadiusz Bosek

II miejsce: Emilian Strządała ,III miejsce: Wanesa Bojda, Judyta Bruchajzer

Wyróżnienie: Eliza Rucka, Julita Lewandowska, Gabriela Staniek.

Na poziomie klas VI i VII SP  I miejsce zajęła Małgorzata Ciężkowska, II - Milena Dębinny, i ex aequo  Emilia Czakon oraz Nadzieja Najbor ,  III - Wiktoria Łukasik

i ex aequo  Oskar Kryut.

Organizatorzy konkursu Maria Szturc, Magdalena Bijok, Mariola Gańczarczyk, Irena Bulandra.

Galeria

 

 

 


23 marca b.r. odbyła się w bibliotece szkolnej już IX edycja Konkursu Pięknego Czytania „Czytanie to moja pasja”. Konkurs został rozegrany na kilku poziomach.
W piątek rywalizowali uczniowie klas
4 i 5. Uczestnicy z klas czwartych czytali fragmenty książki Marcina Pałasza  „Sposób na Elfa”, natomiast uczniowie klas piątych zaprezentowali fragmenty książki  Marka Twaina „Przygody Tomka  Sawyera".

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Zofia Fijałkowska, Arkadiusz Bosek
II miejsce: Emilian Strządała

III miejsce: Wanesa Bojda, Judyta Bruchajzer
Wyróżnienie: Eliza Rucka, Julita Lewandowska, Gabriela Staniek.
Nagrody zostaną  uroczyście rozdane po zakończeniu rywalizacji na wszystkich poziomach.

GALERIA


Biblioteka świątecznie.

Wszystkim czytelnikom życzymy magicznych i pełnych uroku Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych. Aby te Święta były naprawdę wyjątkowe nie może zabraknąć KSIĄŻKI. WYPOŻYCZ SOBIE PREZENT NIE TYLKO W ŚWIĘTA.

 

 


 

„CZYTAJMY RAZEM Z NASZYMI DZIEĆMI”.

„ZAMIAST  KOMPUTERA I TELEWIZORA- KSIĄŻKA.”

 

Biblioteka szkolna wzbogaciła księgozbiór dzięki funduszom uzyskanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Dzięki inicjatywie pracowników biblioteki i napisaniu projektu nasi uczniowie będą mogli realizować nową podstawę programową w oparciu o konieczne lektury. Klasy

I-III będą mogły zapoznać się z  przygodami zupełnie nowych bohaterów. Oprócz lektur wzbogaciliśmy się również o inne interesujące, kolorowo i bogato ilustrowane książki, które z pewnością przyciągną oko dziecka i dorosłego.  W związku z tym zachęcamy rodziców, dziadków do wspólnego czytania. „CZYTAJMY RAZEM Z NASZYMI DZIEĆMI”. ZAMIAST  KOMPUTERA I TELEWIZORA- KSIĄŻKA.  Książka uczy myślenia, kształtuje wyobraźnię, gwarantuje miłe spędzenie wspólnego czasu.

 

 

 

 Nasza biblioteka,  jak co roku uczciła ‘’Dzień Pluszowego Misia”

 

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jest to znakomita okazja, aby zaprosić uczniów poszczególnych klas wraz z wychowawcami na  Bajkowe spotkanie. Szczególnymi gośćmi byli uczniowie klas pierwszych. W zajęciach wzięli udział również uczniowie klas drugich, którzy po spotkaniu narysowali ilustracje do wysłuchanych opowieści ze „Skarbnicy bajek”.

 

 

Konkurs Pięknego Czytania 2016/2017 – finał!

W dniu 30 maja 2017 odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji Konkursu Pięknego Czytania. Lista laureatów została zamieszczona już wcześniej (zakładka Biblioteka – Aktualności - #klasy 1-3 G, #integracja, #1-3 SP, #4-6 SP).

Nagrody wręczali dyrektor Jolanta Pelic-Bobko, dyrektor Alicja Golisz oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie - pan Marcin Wieczorek.

W ramach trwającej w naszej szkole cały rok akcji „Cała Polska czyta dzieciom” dziewczynki z klasy 6c – Ola Porębska, Judyta Tora, Klaudia Nieckarz – czytały zebranym wiersze Juliana Tuwima oraz fragmenty książki „Nela mała reporterka”.

Spotkanie uświetnił także pan Marcin Wieczorek, czytając fragment książki Renaty Piątkowskiej o przysłowiach. Zaprosił także naszych uczniów do odwiedzin miejskiej biblioteki, szczególnie w czasie wakacji. Popieramy  tę inicjatywę i zachęcamy naszych uczniów do skorzystania z zaproszenia.

Na koniec w podziękowaniu za miłe czytanie klasy 2a i 2b zaśpiewały piosenkę „pachnącą” już wakacjami.

Nad całością konkursu oraz finałowej uroczystości czuwała, jak co roku, pani Maria Szturc.

Więcej zdjęć w galerii.

Zdjęcia z etapów konkursu tutaj.

____________________________________________________________________________________________________

VIII KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – „Czytanie to moja pasja” -
POZIOM - KLASY 1-3 G

22 maja 2017 odbył się konkurs pięknego czytania „Czytanie to moja pasja” na poziomie klas gimnazjalnych.

Laureatami zostali:

Natalia Brodocz (3c) i Kamil Musiałowski (3a) – 1. miejsce ex aequo,

Sara Trzeciak (3b) i Zuzanna Klocek (1b) – 2. miejsce ex aequo,

Michał Niewada (2b) – 3. miejsce.

Wyróżnienia przyznano Martynie Konior (1c) i Pawłowi Langerowi (1c).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy im dalszych sukcesów czytelniczych.

Galeria.

___________________________________________________________________________________________

 

III Regionalny Konkurs Biblioteczny „W ogrodzie baśni” zakończony!

 

W maju rozstrzygnięto konkurs na LAPBOOK’a* inspirowanego dowolną baśnią, organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego „Publisher-Innowacje” w Cieszynie, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bielsku-Białej, Filię w Cieszynie oraz Zespół Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju.

Miło nam powiadomić, że finalistką  III Regionalnego Konkursu Bibliotecznego „W ogrodzie baśni” została uczennica klasy 6c – Aleksandra Porębska. 10 maja 2017 uczestniczyła w uroczystym rozdaniu nagród w ODZ „Publisher-Innowacje” w Cieszynie, podczas którego otrzymała wyróżnienie.

GRATULUJEMY!

Zdjęcia prac przygotowanych na konkurs, w tym także pracy Oli Porębskiej, oraz fotografie z uroczystości znajdziecie w galerii.


*Lapbook

–czyli książka na kolanach jest rodzajem teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone jak wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy, zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszeniach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

 

_________________________________________________________________________________________

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III SP

W dniu 27 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III SP. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem „Świat Kubusia Puchatka”.

Uczennice reprezentujące naszą szkołę zostały laureatkami tegoż konkursu.

Na poziomie klas I – Zofia Dawid zajęła 2 miejsce,

na poziomie klas II – Liliana Pilich zajęła 2 miejsce,

na poziomie klas III – Zofia Fijałkowska zajęła 1 miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

Zachęcamy wszystkich uczniów do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Maria Szturc

Galeria.

___________________________________________________________________________________________________

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Książki mają swoje święto. Nie bądź statystycznym Polakiem, czytaj! (www.tvp.info)

______________________________________________________________________

VIII KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – „Czytanie to moja pasja” – dla KLAS INTEGRACYJNYCH

6 kwietnia 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyła się kolejna edycja konkursu pięknego czytania "Czytanie to moja pasja". Jego uczestnikami byli uczniowie klas integracyjnych IV - V szkoły podstawowej i I - II gimnazjum . Reprezentanci klas czytali głośno, odpowiednio interpretując fragment książki Astrid Lindgren: "Przygody Emila ze Smalandii". 

Pierwsze miejsce w kategorii klas szkoły podstawowej zajęła Zofia Pilch z kl. IV, a  tuż za nią uplasował się Tymoteusz Sodzawiczny z kl. V a .W kategorii klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła Patrycja Nowosielska z kl. II c, następnie  na drugim miejscu znaleźli się Kamila Szajter z kl. I a i Łukasz Figura z kl. II a oraz na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Kędzierska z kl. II c.

Konkurs przygotowała pani Irena Bulandra wraz z panią Marią Szturc i panią Magdaleną Bijok.

Galeria

_____________________________________________________________________

VIII KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – „Czytanie to moja pasja” - KLASY 4-6 SP

W czwartek, 6 kwietnia 2017, w bibliotece szkolnej odbył się finał szkolnego KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA dla KLAS 4-6 SP.

Oto wyniki:

MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA została Wiktoria Lejtyman z klasy 5b.

1.       miejsce – Wiktoria Łukasik z klasy 5c oraz Aleksandra Porębska z klasy 6c,

2.       miejsce – Tomasz Matula z klasy 4c,

3.       miejsce – Julita Lewandowska z klasy 4b.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Emilian Strządała z klasy 4a,
  • Sara Krasoń z klasy 6a,
  • Julia Kurzok z klasy 5a,
  • Kornelia Kuciej z klasy 6b.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy im dalszych sukcesów czytelniczych.

Konkurs przygotowały panie - Maria Szturc, Magdalena Bijok oraz Bogna Sikorowska-Gęborek.

Galeria

_______________________________________________________________________________________________

III Regionalny konkurs biblioteczny

„W ogrodzie baśni”

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego „Publisher-Innowacje” w Cieszynie, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej, Filia w Cieszynie oraz Zespół Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju

zapraszają

uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Cieszyńskiego oraz Jastrzębia-Zdroju, do wzięcia udziału w konkursie na LAPBOOK’a inspirowanego dowolną baśnią.

Lapbook

–czyli książka na kolanach jest rodzajem teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone jak wycinki z gazet. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy, zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszeniach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

 

 Szczegóły

W konkursie uczestniczą nasi uczniowie - Martyna Leśniak, Ola Porębska, Klaudia Nieckarz, Judyta Tora i Dawid Bijok.  Ich prace można obejrzeć w galerii.

  ________________________________________________________________________________

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA – KLASY 1-3 SP

W miniony piątek, 31 marca 2017, w bibliotece szkolnej odbył się finał szkolnego KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA dla KLAS 1-3 SP. W tym roku motywem przewodnim konkursu był Świat Kubusia Puchatka.

Jury wyłoniło następujące miejsca:

Na poziomie klasy pierwszej:

1.       miejsce – Zosia Dawid z klasy 1a

2.       miejsce – Nikola Sobel z klasy 1a

3.       miejsce – Marta Dutka z klasy 1a.

W kategorii klas drugich:

1.       miejsce – Liliana Pilich z klasy 2a

2.       miejsce – Julia Dębinny z klasy 2e

3.       miejsce – Monika Zabłocka z klasy 2b

4.       miejsce – Oliwia Gajda z klasy 2c i Karolina Pszczółka z klasy 2d.

W klasach trzecich:

1.       miejsce – Zosia Fijałkowska z klasy 3c

2.       miejsce – Eliza Rucka z klasy 3d

3.       miejsce – Wanesa Bojda z klasy 3a i Amelia Brodacz z klasy 3b

4.       miejsce – Filip Kolba z klasy 3e.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy im dalszych sukcesów czytelniczych.

     

Jednocześnie dziękujemy wszystkim paniom z klas 1-3, które przygotowały uczniów do tego konkursu.

Organizatorkami konkursu były: p. Mariola Gańczarczyk, p. Maria Szturc oraz p. Magdalena Bijok.

 

Galeria

_________________________________________________________________________________________________________

UWAGA! WYBIERAMY KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ!

Nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA.

Dzięki temu będzie można zakupić - oprócz lektur obowiązkowych - nowe, wspaniałe książki do naszej biblioteki.

Jakie to będą książki? To zależy także od Was, NASI DRODZY UCZNIOWIE!

Pomóżcie nam w wyborze ciekawych powieści dla dzieci i młodzieży!

Samorządy klasowe prosimy o zebranie informacji na temat Waszych ulubionych autorów i tytułów.

Karteczki z tytułami można także składać w bibliotece.

ZAPRASZAMY!

_____________________________________________________________________________________________________

 

PIERWSZOKLASIŚCI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Pierwszoklasiści już nieraz odwiedzali naszą bibliotekę.
Do tej pory jednak były to wizyty związane z wypożyczeniem i zwrotem podręczników szkolnych.
Tym razem przybyli po to, by lepiej poznać bibliotekę, ponieważ znają już większość literek i mogą czytać samodzielnie,
Pani Marysia Szturc wyjaśniła do czego służy biblioteka i czytelnia, czym się różni od księgarni, jak należy się tu zachowywać. Przedstawiła "Prośby książki" i czytała krótkie bajeczki (usprawniające pamięć).
Na koniec wszyscy wypożyczyli swoje pierwsze książeczki.
Teraz dzieci na pewno będą częstymi gośćmi biblioteki.Zapraszamy!

Tu zdjęcia.

_________________________________________________________________________________________________________

"BIBLIOTEKA w SZKOLE" (miesięcznik nauczycieli bibliotekarzy)  doceniła naszą szkolną bibliotekę, prowadzoną przez panią MARIĘ SZTURC.

 

____________________________________________________________________________________________________

 

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - nasza biblioteka złożyła ponownie wniosek. Oczekujemy na zatwierdzenie. Wiecej informacji na stronie Kuratorium Śląskiego i tu.

___________________________________________________________________________________________________

Oczekujemy na wyniki  konkursu ALE HISTORIA...

W zeszłym roku szkolnym nasza uczennica, Madzia Rydzewska, wzięła udział w konkursie.

Fr. regulaminu: Zwycięzca  Konkursu oraz  osoby  wyróżnione do  dnia  15  listopada  2016 roku  zostaną
powiadomieni pocztą elektroniczną na podany przez nich w zgłoszeniu adres o przyznaniu nagrody
oraz o sposobie jej odbioru. Dodatkowo lista nagrodzonych podmiotów będzie dostępna w siedzibie
Organizatora oraz na stronie internetowej www.alehistoria.nk.com.pl

Wyniki

___________________________________________________________________________________________________

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - PAŹDZIERNIK 2016

W ramach MMBS nasza biblioteka zaprasza najmłodszych czytelników na SPOTKANIE Z RUDZIĄ.

Mała Rudzia to bohaterka książeczki napisanej przez Urszulę Stefanię Korzonek*. Spotkanie prowadzi pani Maria Szturc.

W galerii zdjęcia.

________________________________________________________________________________________________________

PODRĘCZNIKI z dotacji MEN

Do 15 września 2016 biblioteka rejestruje i wypożycza nowe podręczniki z tzw. dotacji MEN (bezpłatne). Przypominamy, że w tym roku szkolnym (2016/17) dotacja MEN objęła klasy 1-2-3 oraz 4-5 SP i 1-2 G.

Zwracamy uwagę na konieczność zwrotu niezniszczonych podręczników pod koniec roku szkolnego!

 

_____________________________________________________________________________________________________

* URSZULA STEFANIA KORZONEK
„Biegnę  po rozpalonych słowach i zabieram ze sobą te, które najbardziej płoną.”

Mieszka w Pogórzu  koło Skoczowa. Ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe w zakresie pedagogiki  specjalnej na WSP w Krakowie. Pracowała  jako nauczyciel w Sanatorium w Górkach Wielkich oraz jako doradca metodyczny w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Bielsku – Białej.
Należy do  sekcji literackiej ZNP w Cieszynie i Katowicach, Klubu Literackiego „Nadolzie” oraz Cieszyńsko-Zaolziańskiego Koła Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego.
Wydała tomiki poezji: „Invito” w języku polskim i esperanto (1993), „Ponad Granice” - dedykowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II (1997), „Żniwne świętowanie” (1997), „Wiersze na Boże Narodzenie” (1999), „Za kulisami kobieta” (2002) oraz książeczki dla dzieci „Przygody Lewusia”(1990), „O jamniczce Plamce, co Bają została” (2003) i „Polana stokrotek” (2005).
Jej wiersze zamieszczone zostały w 38  antologiach i almanachach poezji.  Od 2006 roku pisze opowiadania i wiersze gwarą cieszyńską.
 Za swoją  twórczość została nagrodzona i wyróżniona w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2000 r. została wyróżniona „Dyplomem  Skoczowianki”, w 2002 r. nagrodzona odznaką  ministra kultury „Zasłużony Działacz Kultury" i  Złotym  Laurem Poezji, a w 2005 r. – Medalem Jubileuszowym z okazji 100-lecia ZNP.

(na podstawie – rysu biograf. zamieszczonego  w „Małej Rudzi” U. S. Korzonek, wyd. MDK Skoczów 2009 oraz http://www.mck.skoczow.pl/podstrona,64,proza.html)

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 8 w Skoczowie
    ul. Morcinka 20
    43-430 Skoczów
  • (+48) 33479-30-20

Galeria zdjęć