Świetlica/Stołówka

REGULAMN KORZYSTANIA Z OBIADÓW PODCZAS OGRANICZONEGO FUNKCJONOWANIA STOŁÓWKI SZKOLNEJ.

1. Posiłki wydawane będą w trzech blokach czasowych:

• I PRZERWA  (10.35 – 11.10 / 35 min.) klasy 1 – 3;
  • PRZERWA TECHNICZNA: 11.10 – 11.30 / 20 min.
  • II PRZERWA (11.30 – 11.50 / 20 min.) klasy 4 – 6;
  • PRZERWA TECHNICZNA: 11.50 – 12.35 / 40 min.
  • III PRZERWA (12.35 – 12.55 / 20 min.) klasy 7 – 8;
  • ZAMKNIĘCIE STOŁÓWKI/PEŁNA DEZYNFEKCJA: od 13.00

1. W związku z wytycznymi na stołówce podczas spożywania posiłku może przebywać maksymalnie do 100 osób.
  2. Z posiłków można korzystać wyłącznie w stołówce szkolnej.
  3. Stołówka po każdej przerwie obiadowej będzie zamykana.
  4. Podczas godzin lekcyjnych nie będą obsługiwane żadne dzieci.
  5. Dzieci korzystają ze stołówki szkolnej zgodnie z harmonogramem przerw obiadowych. Wszelkie wyjątkowe sytuacje utrudniające dostosowanie się do powyższego harmonogramu, należy zgłosić Dyrekcji szkoły w celu utrzymania prawidłowej rotacji uczniów na stołówce szkolnej.
  6. Dzieci przed wejściem do stołówki szkolnej bezwzględnie dezynfekują ręce.
  7. Dzieci ze starszych klas lub kończące lekcje, bezwzględnie zostawiają plecaki w wyznaczonym miejscu przed stołówką szkolną, gdzie dyżur pełni dyżurny. Klasy młodsze pozostawiają w swoich klasach.
  8. Na stołówce szkolnej mogą przebywać tylko osoby spożywające obiad, nauczyciele dyżurujący.
  9. Na stołówce szkolnej należy zachowywać się cicho i kulturalnie.
  10. Przy stolikach okrągłych ( niskich) maksymalnie mogą przebywać 4 osoby, w pozostałych stolikach po 3 osoby, wyjątek stanowi duży stolik zielony - 4 osoby.

1. Organizacja wydawania posiłków dla klas 1 – 3:
  • Dzieci doprowadzane są do stołówki oddziałami przez nauczyciela, z zachowaniem dystansu pomiędzy sobą. Zalecany ciąg komunikacyjny doprowadzenia dzieci do stołówki przez korytarz (parter), powrót I piętrem (przez aulę).
  • Na stołówce, dzieci poruszają się w wyznaczonym ciągu komunikacyjnym z zachowaniem odległości pomiędzy sobą,  w kierunku okienka.
  • W trakcie oczekiwania na wydanie posiłku obowiązuje jedna kolejka w jednym szeregu, bez przepychania się, z zachowaniem dystansu pomiędzy sobą.
  • Dzieci klas 1-3 odbierają II danie wraz z wydanymi sztućcami, zajmują miejsca przy stolikach, zupę, mają podaną przez personel przy stoliku.
  • Klasy 1-3 kompoty będą miały rozdzielone przy stolikach.
  • Klasy 1-3 zajmują miejsca przy stolikach, zgodnie ze swoimi oddziałami w jednym skupieniu. Odziały nie mogą się mieszać.
  • Bezwzględnie nie wolno przemieszczać się po stołówce po zajęciu miejsca przy stoliku.
  • W trakcie spożywania posiłków nie wolno biegać po stołówce i prezentować innych niestosownych zachowań.
  • Zabrania się przesuwania stolików, krzeseł oraz wnoszenia zbędnych przedmiotów na obszar stołówki szkolnej.
  • Dziecko, które skończyło posiłek czeka na resztę klasy przy swoim stoliku. Na polecenie nauczyciela, wszystkie naczynia ( najlepiej składając jedno na drugim)dzieci odnoszą do wyznaczonego miejsca: WÓZEK - ZWROT BRUDNYCH NACZYŃ.
    W razie konieczności na wózku jest przygotowany pojemnik na odpady żywnościowe z talerza oraz pojemnik na brudne sztućce. Zalecane jest oddawanie brudnych naczyń oddziałami z zachowaniem rozdzielczości czasowej pomiędzy sobą.
  • Następnie Klasy 1- 3, oddziałami po skończonym posiłku opuszczają stołówkę szkolną nie powodując dużych skupisk na stołówce.

1. Organizacja wydawania posiłków dla klas 4 - 6 oraz 7 – 8:
  • Uczniowie zbiegający na przerwach do stołówki, przepychający się w kolejce stanowią zagrożenie dla innych i będą ukarani wycofaniem z kolejki na koniec kolejki.
  • Dzieci odbierają II danie samodzielnie wraz z wydzielonymi sztućcami, zajmują miejsca przy stolikach, zgodnie z zasadami korzystania ze stołówki szkolnej, czyli 3 osoby przy jednym stoliku.
  • Kompoty oraz zupę serwuje personel przy stoliku.
  • Dziecko po zjedzeniu posiłku wszystkie naczynia ( najlepiej składając jedno na drugim), odnosi do wyznaczonego miejsca: WÓZEK - ZWROT BRUDNYCH NACZYŃ. W razie konieczności na wózku jest przygotowany pojemnik na odpady żywnościowe z talerza oraz pojemnik na brudne sztućce.
  • Dziecko, które skończyło posiłek bezwzględnie opuszcza stołówkę szkolną.

1. Stołówka szkolna każdorazowo, po zakończonym dniu wydawania posiłków poddawana jest pełnej dezynfekcji z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych.