Strona Główna Wizyta przygotowawcza Wizyta partnerska w Skoczowie Wizyta partnerska w Czechach Wizyta partnerska na Słowacji Galeria Wizyta partnerska w Bułgarii

Partnerskie Projekty Szkół

Wizyta przygotowawcza

Wizyta przygotowcza

W październiku odbyła się wizyta robocza w Bułgarii. Obecni byli dyrektorzy, nauczyciele i koordynatorzy z poszczególnych krajów biorących udział w projekcie. Z naszej strony w wyjeździe wzieli udział: Dyrektor szkoły Halina Gatner, koordynator projektu Agata Wrona i pedagog szkolny i jednocześnie tłumacz Wiktoria Cieślar. Spotkanie odbyło się w Sliven. Omawiane były szczegóły dotyczące realizacji projektu, a także pierwszej wizyty, która odbędzie się w naszym kraju w dniach od 9 do 14 marca 2010 roku. W naszej szkole odbył się nabór uczniów do udziału w projekcie Comenius. Uczniowie wypełnili ankiety dotyczące chęci udziału w projekcie, przeszli również test sprawdzający ich umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Zarówno ankiety jak i testy zostały opracowane i wyłoniono grupę uczniów do udziału w projekcie. Aktualnie uczniowie pod kierunkiem nauczyciela historii i nauczycieli języka angielskiego przygotowują prezentacje multimedialne na tematy określone w projekcie. Najlepsi z nich będą mieli możliwość wyjazdu do krajów z nami współpracujących.

Wyjazdy finansowane są z funduszy europejskich. Zostały rozmieszczone plakaty promocyjne na terenie oraz wykonana gazetka na korytarzu szkolnym.