Job shadowing - obserwowanie lekcji w szkole partnerskiej

Podczas  pobytu we Włoszech w dniach  7 – 13.05.2017 uczestnicy  obserwowali lekcje wychowania fizycznego w klasach 1- 5 szkoły podstawowej włoskiego systemu nauczania oraz 1 klasy szkoły gimnazjalnej.

Lekcje odbywały się na sali gimnastycznej, pływalni i na zewnątrz budynku.

Nauczyciele zgodnie z założeniami Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły poznawali strukturę szkoły i system pracy we włoskiej placówce, otwierali się na nowe metody pracy i innowacje w obszarze wychowania fizycznego, promocji sportowego i zdrowego stylu życia oraz języki obce i kulturę Włoch a także nawiązywali współpracę zagraniczną w celu podniesienia jakości pracy na lekcjach wychowania fizycznego jak również  swoich kwalifikacji zawodowych. Po odbytej mobilności uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Poza wizytą studyjną nauczyciele mieli okazję poznać kulturę, historię oraz zabytki włoskich miast – tętniącej życiem stolicy przemysłowej Włoch - Mediolanu wraz ze słynną katedrą, teatrem La Scala i stadionem San Siro oraz z osobliwym klimatem, pełnego uroku  Bergamo – miasta z ciekawą starówką, położoną na wzgórzu.