Aktualności Biblioteka poleca Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Ciekawostki czytelnicze Informacje - Dokumenty Lektury obowiązkowe Nasza biblioteka

„Biblioteka jest miejscem zaczarowanym,
blisko tu do bajki i prawdy,
do uśmiechu, do wzruszeń ...”

Barbara Lewandowska

We współczesnym pojęciu  biblioteka szkolna  to  nie tylko wypożyczalnia książek, ale nowoczesne centrum informacji. Nasza biblioteka posiada bardzo bogatą bazę lokalową, która jest w pełni wykorzystywana.

Dysponujemy:

• Skomputeryzowaną wypożyczalnią z systemem MOL - profesjonalnym programem bibliotecznym, służącym do obsługi księgozbioru,
  • Kącikiem czytelniczym dla najmłodszych uczniów. Dzięki dobrej współpracy z Radą Rodziców, wyposażony  został w nowe stoliki i krzesełka,
  • Czytelnią z rozbudowanym księgozbiorem podręcznym dla uczniów starszych klas SP
    i Gimnazjum oraz nauczycieli,
  • Informacyjnym Centrum Multimedialnym (ICM),
  • Salą wizyjną z nowoczesnym sprzętem i tablicą interaktywną

Nasza biblioteka  dla wielu uczniów i nauczycieli to miejsce pracy i odpoczynku. Dzięki odpowiednio dobranej literaturze można tutaj odreagować stres, stworzyć dystans do problemów lub też umożliwić zapomnienie o nich, spotęgować radość życia.

Nasza biblioteka jest czynna w bardzo dogodnych godzinach dla całej społeczności szkolnej -

codziennie od godz. 8.00 do 15.00.

Dzięki temu możemy też w pełni wykorzystać naszą bazę lokalową.

Ilość uczniów korzystających z czytelni I ICM wynosi średnio 80 w jednym dniu. Ilość wypożyczających w jednym dniu wynosi średnio 45, a więc bibliotekę odwiedza dziennie ok. 125 uczniów. Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie czytelni oraz  centrum multimedialnym.