Aktualności Biblioteka poleca Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Ciekawostki czytelnicze Informacje - Dokumenty Lektury obowiązkowe Nasza biblioteka

Rok 2014/15

19.06.2015r.

SPOTKANIE Z JAPOŃSKĄ BAJKĄ

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dnia 19.06 20015 odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie "Bajki z różnych stron świata - Japonia". Pani Katarzyna Raszka opowiadała uczniom klas drugich o zwyczajach Japonii, a także czytała bajki japońskich autorów. Największym zainteresowaniem cieszyło się pismo japońskie. Dzieci uczyły się wymawiać dni tygodnia w języku japońskim, a także swoje imiona. Mogły zobaczyć oryginalny japoński strój - kimono. Ciekawostki na temat japońskiej mody także cieszyły się dużym zainteresowaniem. Całe spotkanie upłynęło w wesołej i sympatycznej atmosferze, jeszcze raz dziękujemy Pani Kasi :)

Zdjęcia w fotoalbumie.

29.05.2015r.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

W dniu 29.05.2014 w szkolnej auli miała miejsce uroczystość "Pasowania na czytelnika"uczniów klas pierwszych. Jest to impreza cykliczna, jednak w tym roku miała szczególny charakter. Zaszczyciły nas swoją obecnością nowe władze Skoczowa -  burmistrz Mirosław Sitko i wiceburmistrz Anna Stefaniak- Bacza. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie. Obejrzeli przedstawienie "O zbójniku Ondraszku" Gustawa Morcinka, a także wysłuchali gwarowych wierszy i cieszyńskiej "pieśniczki" "Płyniesz Olzo po dolinie".  Pan Burmistrz przeczytał pierwszakom wiersz Jana Brzechwy "Kaczka dziwaczka". Goście zostali uhonorowani tytułem " Przyjaciel Biblioteki ZS 1", a najmłodsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe upominki.
Uroczystość przygotowały panie Maria Szturc oraz Magdalena Bijok. Dziękujemy :)
Więcej zdjęć w fotoalbumie.

21.04.2015r.

V GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W dniu 21 kwietnia br. odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Skoczowie V GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA dla uczniów klas I-III SP.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie - laureaci V Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Na szczeblu gminnym również zajęli świetne lokaty.

Zofia Fijałkowska z klasy Ia zajęła na poziomie klas I - 1. miejsce,

Sebastian Waszut (IIa) zajął na poziomie klas II - 3. miejsce,

Wiktoria Łukasik (IIIc) zajęła na poziomie klas III - 2. miejsce.

Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

27.03.2015r.

Uroczyste rozdanie nagród finalistom Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania

20.03.2015r.

VI Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas  SP i G

20 marca 2015 roku w bibliotece szkolnej odbyła się II edycja konkursu pięknego czytania dla uczniów klas 4-6 SP i I G. O tytuł "MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA" rywalizowało 12 uczniów.

W roku szkolnym 2014/15 Mistrzem Pięknego Czytania została Emilia Wiecha z klasy 6a, wyróżnienie I stopnia otrzymał Roch Czerwiński z klasy 4b. Wyróżnienie II stopnia przypadło Aleksandrze Dajce z klasy 4c, natomiast wyróżnienie III stopnia otrzymała Gabriela Farjan z klasy 5a.

20 marca 2015 roku w bibliotece szkolnej odbyła się II edycja konkursu pięknego czytania dla uczniów z grup integracyjnych . Uczniowie rywalizowali o tytuł "MISTRZA CZYTANIA" .

Uczestnicy  zaprezentowali swoją umiejętność czytania interpretując fragment  baśni H.Ch. Andersena "Brzydkie kaczątko", książek M. Jarockiej "Piekielna rodzinka" i M. Kownackiej " Kajtkowe przygody" oraz fragmenty "Małego  Księcia"  A. de Saint - Exupery.

Mistrzem czytania  szkoły podstawowej została  WIKTORIA KĘDZIERSKA z klasy 6c.

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Kocoń z klasy 6 c i Kamila Szajter z klasy 5 a .

Mistrzem czytania  gimnazjum został MAREK MATLĘGA z klasy III A.

Wyróżnienia otrzymali: Karolina Siekierka z klasy II C i Sara Czakon z klasy II A .

10.03.2015r

V Szkolny Konkurs Pięknego Czytania" dla klas 1-3 SP

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się "Konkurs Pięknego Czytania - Czytanie to moja pasja".

V edycja konkursu przebiegała pod hasłem "Wszystko dobre, co się dobrze kończy" - czyli moja ulubiona baśń o szczęśliwym zakończeniu.

Zwycięzcami konkursu zostali:

na poziomie klas pierwszych - Zofia Fijałkowska (klasa 1c),

na poziomie klas drugich - Sebastian Waszut (klasa 2a),

na poziomie klas trzecich - Wiktoria Łukasik  (klasa3c).

styczeń - luty 2015r.  Przedszkolaki w naszej szkole

październik 2014r. Spotkanie z"Rudzią"

Więcej zdjęć w galerii

Nasza biblioteka tradycyjnie włączyła się w obchody "Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych".

Z tej okazji zostało zorganizowane "Spotkanie z Rudzią" dla klas pierwszych.

wrzesień 2014r. Pierwszaki i  "Nasz elementarz"

Więcej zdjęć w galerii