Aktualności Biblioteka poleca Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Ciekawostki czytelnicze Informacje - Dokumenty Lektury obowiązkowe Nasza biblioteka

Rok 2015/16

PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ BIBLIOTECE

Przedszkolaki odwiedzają naszą szkołę nie tylko w ramach corocznych "Dni otwartych dla przedszkolaków" (w tym roku w styczniu i lutym 2016).

Grupy przedszkolne przychodzą do nas, by poznać pracę biblioteki, czytelni. 6 maja gościliśmy grupę "Słoneczka" z Przedszkola nr 4, sąsiadującego z naszą szkołą.

Zdjęcia w galerii.

MARATON INTERESUJĄCEGO CZYTANIA -

"Ze względu na to, iż patronat nad wydarzeniem objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom okazało się, iż nie otrzymaliśmy zgody na to, aby przeprowadzić ten konkurs dla uczniów.

Regulamin na www został zmieniony: http://dworkossakow.pl/?p=3503

Serdecznie przepraszamy za zamieszanie i prosimy o zrozumienie wynikłej sytuacji" - najnowsza wiadomość Organizatora..

1 czerwca reprezentantki naszej szkoły wezmą udział w MARATONIE INTERESUJACEGO CZYTANIA, który odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich.

Maraton - szczegóły, regulamin.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

5 i 6 maja 2016 w naszej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.

Więcej zdjęć tutaj.

VI Gminny Konkurs Pięknego Czytania

28 kwietnia 2016 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II odbył się  VI Gminny Konkurs Pięknego Czytania "Baśnie świata".

Naszą szkołę reprezentowały laureatki naszego szkolnego Konkursu Pięknego Czytania klas1-3 - Izabela Porębska, Zofia Fijałkowska i Zofia Pilch.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że w kategorii klas pierwszych  1. miejsce zajęła Izabela Porębska,

w kategorii klas drugich 2. miejsce - Zofia Fijałkowska, w kategorii klas trzecich 2. miejsce - Zofia Pilch.

Gratulujemy!

Konkurs plastyczny "Zakładki do Książek Marzeń"

4 maja (środa) -  na lekcji 5.

Konkurs Pięknego Czytania

18 marca 2016 już po raz siódmy odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-6 SP.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyła Gabriela Farian z kl. 6a.

1. miejsce ex aequo* zajęli: Nikola Wróbel (6b) i Paweł Langer (6b), 2. miejsce – Judyta Tora (5c), 3. miejsce – Milena Dębinny (4b).

Tego samego dnia odbył się także Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas integracyjnych szkoły podstawowej i gimnazjum.

1 miejsce w kategorii SP zajął Tymoteusz Sodzawiczny (4a).

W kategorii G 1. miejsce ex aequo przyznano  Karolinie Siekierce i Czesławowi Kurkowi, 2. miejsce - także ex aequo - przypadło Klaudii Kocoń oraz Sarze Czakon, 3. miejsce zajęła Wiktoria Kędzierska. Przyznano także wyróżnienia – Patrycji Żur i Łukaszowi Figurze.

8 kwietnia odbył się ostatni etap konkursu - tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klas 1-3 SP.

Oto wyniki:

Kl.I          1. m. – Izabela Porębska (1a)

2. m. – Oliwia Gajda (1c)

3. m. – Kamil Ponikiewski (1b)

Wyróżnienia –  Weronika Nowak (1d)

Maksymilian Olszowski (1e)

Kl.II         1. m. – Zofia Fijałkowska (2c)

2. m. – Judyta Bruchajzer (2b)

3. m. – Witold Lapczyk (2d)

Wyróżnienia  - Emilia Dybza (2a)

Daria Greń (2e)

Kl.III         1. m. – Zofia Pilch (3a)

2. m. – Dawid Bijok (3b)

3. m. – Brajan Wróbel (3c)

Gratulujemy!

Zdjęcia w fotoalbumie.

*ex aequo [wym. eksekfo, egzekfo] «na równi»  – sj.pwn.pl ________________________________________________________________________________________________

DNI OTWARTE dla przedszkolaków

Jak co roku naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z naszej gminy. Dni Otwarte zorganizowały
panie Maria Szturc i Magdalena Bijok we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej.
W styczniu i w lutym przybyły do nas dzieci z Przedszkola nr 4 (gr. integracyjna, gr. Pszczółki oraz Smerfy),
Kotki i Sówki z Przedszkola nr 1, natomiast z Przedszkola nr 2 - Krasnoludki.
Dzieci obejrzały szkołę, zwiedziły salkę zabaw, czytelnię i bibliotekę z salką audiowizualną,
a także uczestniczyły w ciekawych zajęciach uczniów klas 1-3.

Zdjęcia w galerii.

____________________________________________________________________________________________________

„Książki marzeń”

Do naszej biblioteki dotarły już „książki marzeń” (pisaliśmy o nich wcześniej). Zapraszamy!

Tu wybrane książki marzeń.

Biblioteka Publiczna zaprasza…

Tym razem nasza skoczowska Biblioteka Publiczna 26 listopada 2015 zaprosiła nasze dzieci na interaktywny spektakl pt. „Lech. Czech i Rus” w wykonaniu Krakowskiego Teatrzyku ART-RE.

Zapraszamy do galerii.

Kubuś Puchatek i „książki marzeń”

Dzień Pluszowego Misia  (25 listopada) nasza biblioteka obchodziła w tym roku z Kubusiem Puchatkiem,  który prezentował dzieciom  klas 1-3 „książki marzeń”.

Zdjęcia w fotoalbumie.

Nowa zakładka "Nasi uczniowie proponują..." na stronie naszej biblioteki - zapraszamy!

Zapraszamy także na podstronę poświeconą bestsellerom w naszej bibliotece, czyli "Biblioteka poleca".

"KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ" - w ubiegłym roku szkolnym złożyliśmy stosowny wniosek, aby uczestniczyć w programie. W listopadzie MZO  w Skoczowie potwierdził nasz udział. Wkrótce zatem nasz księgozbiór powiększy się o nowe, wspaniałe książki!

Biblioteka szkolna zakupiła książki zgodne z zainteresowaniami czytelniczymi naszych uczniów.

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z listem p. Ireny Koźmińskiej  i – oczywiście – o czytanie swoim dzieciom. Dziękujemy!

"Dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość..." (I. Koźmińska)

CALA_POLSKA_CZYTA_DZIECIOM_lIST.docx

Kliknij "List..." - strona z wersją oryginalną.

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - nasza biblioteka złożyła wniosek w terminie, oczekujemy na realizację projektu.